Objašnjenje ove teme i pravila

Liste sličnih filmova (i serija) i Top liste

Moderatori: Video Majstor, kadetoni

Opis foruma
Ovde ćemo stavljati i dopunjavati liste filmova koji su po nekom kriterijumu slični. I druge liste filmova koje su zanimljive.
- Jadan film može se nalziti na više lista. Tj. gde god se uklapa.
- Možete smišljati i pokretati nove liste i učestvovati u dopunjavanju postojećih.
- Bilo bi dobro da uz naziv filma i malo opišete o čemu se radi. Trejler i dodatni linkovi su takođe poželjni...
- Pored filmova, naravno, možete pominjati i TV serije.

p.s.
posebno ćemo objasniti otkud ideja i materijal za ovu temu :)

Objašnjenje ove teme i pravila

Postod Video Majstor » 16.11.2010 15:24

Otkuda ovaj foum?
Ovakav forum "liste filmova" je već postojao na jednom našem filmskom forumu gde sam ja učestvovao. Na žalost taj forum je greškom administratora i hostinga nepovratno uništen. Ja sam na sreću imao rezervne kopije za neke teme koje sam pokrenuo pa sam tako sačuvao i neke od lista filmova. Naravno postaviću ih ovde...

Čemu služe ovakve liste?
Kada čovek pogleda nekoliko filmova, koji su po nečemu slični, i svide mu se, obično poželi da pogleda još sličnih. A naravno i posebno je zanimljivo za filmofile (ljubitelje filmova) i kolekcionare fimova.
...Dosta dobro dođe i za osobe koji se pitaju "koji film da odgledam?"
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Objašnjenje ove teme i pravila

Postod felino » 10.11.2011 3:44

A "road movie" kategorija? Npr pre nekoliko dana se na TV pustao "Duel" ("Dvoboj" u prevodu) od Spilberga iz 1977. Video sam da su ga svrstali u tu kategoriju pa se setih.

Da li tzv. akcioni filmovi spadaju u mafijaske i gangsterske? Ne pada mi neki kvalitetan napamet trenutno ali reko' da pitam.

Nesto ne videh naucnu fantastiku (SF)? Vecina filmova koje nose tu oznaku uopste nisu pravi SF vec recimo triler koji se odigrava u buducnosti pa bi i tu trebalo praviti razliku.
Korisnikov avatar
felino
Član foruma
 
Postova:  172
Pridružio se:  07.11.2011 15:22

Re: Objašnjenje ove teme i pravila

Postod Video Majstor » 10.11.2011 14:18

Kao što piše gore u opisu foruma (crvenim slovima), možeš i sam kreirati liste. Slobodno kreiraj po svojoj želji. :)

Da li tzv. akcioni filmovi spadaju u mafijaske i gangsterske? Ne pada mi neki kvalitetan napamet trenutno ali reko' da pitam.
Pa ne svi. Za tu listu ja sam pre svega mislio na filmove koji su baš posvećeni organizovanom kriminalu ili životima ljudi iz tog sveta. Možeš pored filma opisati u par reči o čemu je film ili zašto misliš da film spada na tu listu.

A "road movie" kategorija? Npr pre nekoliko dana se na TV pustao "Duel" ("Dvoboj" u prevodu) od Spilberga iz 1977. Video sam da su ga svrstali u tu kategoriju pa se setih.
Nisam gledao tako da ne znam gde bi to odgovaralo. ja sam u medjuvremenu dobio ideju i napravio listu filmova o automobilima. Možda taj film odgovara tu a možeš i kreirati listu po kriterijumima koje ti želiš.

Nema veze ako je isti film na više lista. Neće svako sve čitati već samo one liste koje ga zanimaju.

Nesto ne videh naucnu fantastiku (SF)? Vecina filmova koje nose tu oznaku uopste nisu pravi SF vec recimo triler koji se odigrava u buducnosti pa bi i tu trebalo praviti razliku.

Ima SF. na priemr lista filmova o putovanju kroz vreme je jedna grupa filmova koja spada u SF. ...
Nema smisla napraviti listu sa svim SF filmovima. Ima ih na stotine. Pronadji nešto po čemu su ti neki od tih filmova slični. Ovo što si pomenuo "SF sa radnjom u bliskoj budućnosti" je odlična ideja. Ovde na primer imaš isto neke SF ideje: viewtopic.php?f=6&t=210

Možš ako želiš napraviti 10 lista samo u vezi SF filmova. Nema ograničenja osim da sama lista ima neki smisao ili da se stvarno oseća neka sličnost medju takvim filmovima.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Objašnjenje ove teme i pravila

Postod felino » 10.11.2011 15:03

Samo sam hteo da napomenem sta od lista po mom misljenju nedostaje. Pravljenje lista bih ipak prepustio malo vecim filmofilima od mene...zakucala bi mi memorija vec posle jednog...ili nijednog :)
Korisnikov avatar
felino
Član foruma
 
Postova:  172
Pridružio se:  07.11.2011 15:22

Vrati se na Liste filmova

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron