SLIKE SA TARE (2011)

Radovi, Predstavljanja, Portfolio, Komentarisanje...

Moderatori: Video Majstor, djyova

Opis foruma
Na hiljadu ljudi ima najmanje jedan koji se zanima za Filmmaking. To znači da samo u Srbiji ima najmanje deset hiljada filmmakera ili onih koji žele da to postanu. Na žalost, do sada je bilo tako da se medjusobno jedva i poznaju. Saradnje veoma malo. Pokazivanja svojih radova javnosti, još manje.
Verovatno najveći problem je bio to što skoro uvek čitav filmmaking proces obavlja samo jedna osoba. Pošto niko nije savršen i talentovan za sve i radovi su patili od nedostataka u nekim aspektima.
Jedan od ciljeva ovog foruma je da to promenimo nabolje. Da bude pogodno mesto okupljanja domaćih filmmakera.

Za filmmakere i sve koji žele da vide njihove radove smo osmislili ovaj forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi" gde možete prikazati javnosti vaše radove, predstaviti se, prikazati svoje sposobnosti i saznati za druge filmmakere. Nadamo se da će, pored upoznavanja, vremenom doći do saradnji, okupljanja ekipa, timova, sve većeg broja radova i sve većeg kvaliteta.

Svim filmmakerima želimo mnogo uspeha!

SLIKE SA TARE (2011)

Postod Dokumentarni film » 03.04.2011 15:51

TV emisija o prirodi.
Autori: Predrag Vukosavljević, Ivan Brkić
Mentor: Dragan Dimčić
Visoka škola elektrotehnike i računarstva, Beograd
Audio i video tehnologije

SLIKE SA TARE:




Link na youtube sajtu:

http://www.youtube.com/watch?v=Y5bANSEOzCw
Dokumentarni film
 

Re: SLIKE SA TARE (2011)

Postod Video Majstor » 04.04.2011 15:59

Jako fino! Meni se svidja rad!

Sad onako da prokomentarišem žanr... Deluje mi kao mešavina dokumentarca i prezentacije tog mesta. Mislim da je idealno kao turistički promotivni materijal. Recimo za neku TV emisiju o turizmu ili kao promotivni materijal za turističke agencije. Stvarno deluje kao neka vrsta video prospekta. Trajanje videa takodje odgovara za tu namenu.
Čisto posmatrano kao dukumentarac je nešto manje uspešan. ...ali svaki rad je na neki način za sebe originalan tako da i neme veze koliko pripada kom žanru.

Priča koju govori komentator je odlična i ona fino prati vizuelne sadržaje.

Glas komentatora i njegova pripovedačka veština je posebno važna stvar. Ovom prilikom ću skrenuti pažnju na to jer malo ljudi zna važnost toga:
Prema istraživanjima na to koliko je neka osoba privlačna 40-50% utiče glas tj. ton glasa i muzikalnost glasa kada ta osoba govori. oko 40-50% utiče govor tela te osobe a samo 5-10% ono što ta osoba govori tj. sadržaj.
To je naravno veoma značajno za filmove jer se korišćenjem istih sredstava takođe utiče i na privlačnost filma. Najpopularniji i najplaćeniji holivudski glumci svi do jednog imaju muzikalan glas i govore privlačnim tonom. ...tako da nije ni čudo da su popularn ii da ljudi vole filmove gde oni glume...
Ovaj vaš film je baš dobar primer gde ste zahvaljujući dobrom komentatoru iskoristili uticaj tog efekta najbolje što može. :good:

Audio i video tehnologije

Da li je ovo naziv vašeg smera ili teme za diplomski? Pitam jer inače ne znam da li se i koliko na elektortehničkom fakultetu uči u vezi videa...

---
I naravno, da li imate planova da i dalje nešto radite u vezi filma?
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: SLIKE SA TARE (2011)

Postod sassaboss » 24.09.2011 7:51

Veoma zivopisno, i lepo. Koju kameru ste koristili imam nameru nesto za sebe
kupovati a ovi kadrovi su mi prilicno dobri, tako sve preporuke su dobrodosle.
Pozz
Korisnikov avatar
sassaboss
Član foruma
 
Postova:  32
Pridružio se:  05.09.2010 21:02

Re: SLIKE SA TARE (2011)

Postod Video Majstor » 21.10.2011 13:04

Sada vidim da jeu ovoj temi izgleda greškom nekoliko poruka obrisano.. :( izvinjavam se zbog toga! To mora da se desilo u ono vreme kada nas je onaj spamer zatrpavao porukama...

Imamo rezervne kopije svih poruka pa ćemo vratiti ovih dana.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: SLIKE SA TARE (2011)

Postod sassaboss » 21.10.2011 13:09

Nisam u toku u vezi sa spamerom. Ali sta je razlog da se spamuje ovako
pozitivan sajt.
Bez komentara!!!
Korisnikov avatar
sassaboss
Član foruma
 
Postova:  32
Pridružio se:  05.09.2010 21:02

Re: SLIKE SA TARE (2011)

Postod Video Majstor » 21.10.2011 15:53

sassaboss je napisao:Nisam u toku u vezi sa spamerom. Ali sta je razlog da se spamuje ovako
pozitivan sajt.
Bez komentara!!!

Ma nije to živa osoba već softver / virus koji napada sve moguće forume pa automatski postvalja postove sa reklamama. Do pre nekoliko meseci nisam znao da se odbranim od toga pa je zato bilo problema.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: SLIKE SA TARE (2011)

Postod Video Majstor » 01.11.2011 1:56

Dobre vesti. Poruke nisu obrisane. :)
Nakon nekoliko sati tražćenja po backup fajlovima, našao sam da se ovaj dokumentarac i narator iz ovog filma spominjao u ovoj temi viewtopic.php?f=6&t=1399&start=20
a ja sam mislio da su te poruke bile ovde. .... Ipak sve je na svom mestu. :)
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Filmmakeri - predstavljanje i radovi

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju

cron