Konačno

Ako želite, napišite vaš utisak o ovom sajtu

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Ako želite, napišite vaš utisak o ovom sajtu

Neke od njih ćemo možda odabrati za naslovnu stranu

Konačno

Postod Goja » 01.10.2010 13:37

jedan sajt koji obuhvata snimanje,montažu,televiziju,film i sve slične oblasti .Svi moji utisci do sada o ovom sajtu su izvrsni.Vrlo pregledno jednostavno i pre svega tačno opisano i obljašnjeno po oblastima.
Smatram da je glavni nedostatak ovog sajta uvođenjem foruma otklonjen.
Očekujem da će forum dati tako važnu živost ovom sajtu i doprineti boljem prevazilaženju svih problema u kojima se eventualnu nalazimo.
Sve najbolje i sretan početak.
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: Konačno

Postod Video Majstor » 01.10.2010 13:44

Hvala mnogo na komentaru i lepim željama!
Dobro nam došli! :drinks:
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Konačno

Postod djyova » 01.10.2010 18:02

Dobra ideja. Nadam se da će biti dobro prihvaćena.

Jedini "problem" na koji sam ja naišao na forumu, je ograničenje re-postinga, ali i to može da se reši smanjivanjem vremena izmedju dva posta.
Korisnikov avatar
djyova
Član foruma
 
Postova:  90
Pridružio se:  01.10.2010 17:46

Re: Konačno

Postod Video Majstor » 01.10.2010 18:16

Hvala!

Jedini "problem" na koji sam ja naišao na forumu, je ograničenje re-postinga, ali i to može da se reši smanjivanjem vremena izmedju dva posta.

Da li mislis na najkrace vreme izmedju pisanja dva posta?
Ako mislis na to, ja mislim da je podeseno na 90 ili 120 sekundi sto je dosta tipicno za forume. To je inace zastita od zloupotrebe da ne bi neko zlonamerno zatrpao forum gomilom poruka. Za koliko sekundi bi zeleo da smanjim?
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Konačno

Postod djyova » 01.10.2010 19:02

Ma ok i ovako, nakon nekog vremena se navikne čovek. :D
Korisnikov avatar
djyova
Član foruma
 
Postova:  90
Pridružio se:  01.10.2010 17:46

Re: Konačno

Postod PetarKG » 20.10.2010 20:31

Veoma sam se obradovao kada sam uvideo da je na ovom sajtu uveden forum. Sajt koji je za video editing broj jedan na prostorima ex YU sa stručno napisanim temema. Siguran sam da će i forum biti na nivou onoga što je do sada pružao sajt.
Imam za sada samo jednu primedbu (pitanje): Zašto registracija nije obavezna?! Plašim se da to ne ugrozi kvalitet i ozbiljnost diskusija.
Želim vam puno uspeha u radu i razvoju foruma.
PetarKG
Član foruma
 
Postova:  11
Pridružio se:  20.10.2010 19:49
Lokacija:  Kragujevac

Re: Konačno

Postod Video Majstor » 20.10.2010 23:39

Dobrodošao! :drinks:
Hvala na komplimentima i komentarima!

Imam za sada samo jednu primedbu (pitanje): Zašto registracija nije obavezna?! Plašim se da to ne ugrozi kvalitet i ozbiljnost diskusija.

To je do daljnjeg tj. dok se ne vidi koliko je to dobro rešenje. Ima više razloga, zašto sam to omogućio, evo nekih:
- Nije bilo skoro nikkave zloupotrebe preko emaila za ove dve godine tako da imam poverenja u posetioce.
- Istražujem uvek pomalo ovu oblast i ljude koje to zanima pa sam video da ima mnogo njih koji nikada nisu ni učestvovali na nekim forumima. Neki ljudi jednostavno ne vole registraciju, pamćenje šifri i tako toga, pa sam hteo da im olakšam i pružim probno učestvovnje i isprobavanje bez ikakvih komplikacija.
- A registracija naravno doprinosi ozbiljnosti, korisnik kojemu je stalo da ga drugi shvate ozbiljnije će se sam registrovati. Na primer ne možete imati potpis i profil sve dok se ne registrujete i ulogujete.
- Ako se pokaže da ne valja, jednostavno ćemo isključiti tu mogućnost i rešiti problem.

- S druge strane previše ozbiljnosti ne valja jer se onda desi nekakva tehnička stroga atmosfera i korisnici se previše ustručavaju da pišu. Ovaj forum je 50% tehnički a 50%a kretivni tako da nam treba slobodnija i opuštenija atmosfera. Sajt ostaje ozbiljan i tehnički precizan a voleo bi da forum bude više bogat duhom, kreativnošću i prijateljskom atmosferom. Iako je forum tek na početku, nadam se da se neke od tih osobina već sad vide.

Drago mi je da ste se pridružili! Osećajt se slobodni da učestvujete!
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Konačno

Postod Daci » 20.11.2010 0:20

Kao prvo veliki pozdrav svima :bye2: . Moje zanimanje za video montazu i produkciju je amatersko. Ali ipak ova oblast me dosta zanima i zeleo bih da naucim nesto vise. Na sva svoja putovanja motorom vucem svoju vec dosta "razdrndanu" kameru PRAKTICA DVC 5.1 HD. Na kraju moto sezone, dok traje duga dosadna zima, ja te moje uspomene pretacem u jedan film. Radim u programu PowerDirector, ne znam bas koja verzija (ziveo torrent!). Sve u svemu nije lose ali bih voleo da bude puuuno bolje. Nadam se da cu na ovom sajtu i forumu naci korisne informacije i pomoc koja mi treba. Nov sam i na YouTube-u kao "Dacibluesrider" i imam postavljena 2 klipa, pa ako nekog interesuje...
Toliko od mene za prvi kontakt a za ubuduce :mail1: imam puuuno pitanja ;)
Daci
Član foruma
 
Postova:  13
Pridružio se:  19.11.2010 21:32

Re: Konačno

Postod Video Majstor » 20.11.2010 0:52

Dobrodošao! :drinks:

Sve u svemu nije lose ali bih voleo da bude puuuno bolje. Nadam se da cu na ovom sajtu i forumu naci korisne informacije i pomoc koja mi treba.
:yes: Definitivno ste došli na pravo mesto!

Nov sam i na YouTube-u kao "Dacibluesrider" i imam postavljena 2 klipa, pa ako nekog interesuje...
Naravno, možete na primer staviti link na vaš YouTube kanal u svoj potpis... Ima još dozvoljenih načina za predstavljanje na ovom forumu, predlažem da sami istražite da ja ne budem dosadan. :)
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Konačno

Postod Gawrey » 09.03.2012 0:51

Pozdrav, bavim se video produkcijom nekoliko godina, drago mi je da ovakav sajt postoji na ovim prostorima. Svaka cast! Ali jedna stvar koja me uzasno nervira je nepotrebno spominjanje Holivuda, svi znamo sta je Holivud. Holivud je industrija kojoj tezi veci deo evropske kinematografije, naravno to je zbog novca. Holivudski kalup donosi mnogo novca, mnogo filmova, svakodnevno se "stancaju" filmovi, ali malo kvalitetnog materijala, mnogo malo. U Srbiji se primenjuje ruska skola filma koja je po meni bar najbolja na svetu i treba teziti ka ruskom kvalitetu. Zajebi specijalne efekte i te tripove, bitni su rezija, srenario i montaza. I sam se bavim specijalnim efektima, ali ako film ne moze da prenese emociju, isprica pricu i podstakne gledaoca na razmisljanje, dzaba ti efekti i tehnika. Kvalitetniji su filmovi bez kraja nego holivudska ostvarenja sa srecnim i tuznim krajevima, film bez kraja je najbolji film, jer me podstaknu na razmisljanje i razvoj maste. Setite se i pogledajte Felinija, Takovskog, pa i Kusturicu i Zecevica... Ne kazem da tehnika nije bitna, ali svakako je bitniji sadrzaj i forma od estetike. Pozdrav i svako dobro. ;)
Gawrey
 
Sledeća

Vrati se na Knjiga utisaka

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju

cron