visual fx test

Radovi, Predstavljanja, Portfolio, Komentarisanje...

Moderatori: Video Majstor, djyova

Opis foruma
Na hiljadu ljudi ima najmanje jedan koji se zanima za Filmmaking. To znači da samo u Srbiji ima najmanje deset hiljada filmmakera ili onih koji žele da to postanu. Na žalost, do sada je bilo tako da se medjusobno jedva i poznaju. Saradnje veoma malo. Pokazivanja svojih radova javnosti, još manje.
Verovatno najveći problem je bio to što skoro uvek čitav filmmaking proces obavlja samo jedna osoba. Pošto niko nije savršen i talentovan za sve i radovi su patili od nedostataka u nekim aspektima.
Jedan od ciljeva ovog foruma je da to promenimo nabolje. Da bude pogodno mesto okupljanja domaćih filmmakera.

Za filmmakere i sve koji žele da vide njihove radove smo osmislili ovaj forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi" gde možete prikazati javnosti vaše radove, predstaviti se, prikazati svoje sposobnosti i saznati za druge filmmakere. Nadamo se da će, pored upoznavanja, vremenom doći do saradnji, okupljanja ekipa, timova, sve većeg broja radova i sve većeg kvaliteta.

Svim filmmakerima želimo mnogo uspeha!

Re: visual fx test

Postod laert » 27.09.2011 0:30

jbg, oprema je bitna..ja imam problema na ovoj masini a mogu zamisliti onda kako ti..max kad renda, ja idem na spavanje :)

sto se tice ovog primjera, u prvom dijelu slajdaju ti ulijevo objekti i primjetno je, u drugom dijelu kad dizes kameru ok izgleda ali samo zato jer ostajes na istom mjestu, treci dio takodjer slajda puno..mislim da ne bi proslo, cak i kad ne obracam toliko paznju bas na objekte nego na sveukupnu scenu, opet izaziva osjecaj nerealnosti, moguce da ima i do slabog rendera, ali osjeti se taj pokret da je promasen..pokusaj ubaciti koju manualnu traku, nisam radio sam matchmoverom pa ne znam jel moze, ali to bi ti vjerovatno pomoglo u skidanju pokreta. nije lose skroz ali ne moze se reci da je prolaz..pokusaj uraditi jos koji track sa vise auto traka, pokusaj svasta, tu ti je sve do igranja sa opcijama..ne znam jel taj program ima backtrack, ako ima, i ako ti ovaj snimak ima blura (ne mogu ovdje ocijeniti) iskljuci backtrack, samo ce ti pokvariti rezultat.

nisam radio u njemu, ali mislim da je matchmover jedan od relativno slabijih softvera za ovo..ako mozes sebi kako skontati 1gb rama, mislim da bi ti boujou radio bez frke ovo i puno puno bolje.
laert
Član foruma
 
Postova:  30
Pridružio se:  20.09.2011 0:51

Re: visual fx test

Postod sassaboss » 27.09.2011 11:47

Slajda slajda i to bas primetno, ovo sam samo malo testirao posto nisam do sad radio mathmove pa malo pocetnickog radovanja ali kvalitet matcha je slab. Imam neke super video tutorijale za Boujou pa cim se nabudzim sa konfiguracijom radim sa njim.
Kad ti kazem da radim i sa grafickom koja je integrisana kazaces pa sta ti trazis sa Maya i Boujou :)

Ovaj matchmove koji sam odradio uopste nisam imao pred sobom screen zbog graficke nego onako na pamet :)

Kad se nabudzim hadverski odradicu koji video pa da prodiskutujemo zajedno.

Reci mi kako stojis sa renderovanjem, ja ovih dana strebam renderovanje exterijera sa Mental Ray
prilicno je zahtevan ako ukljucim GI i Final Gathering, ali sve sam skloniji utisku da Vray ima bolje mogucnosti za renderovanje exterijera.

Ti koliko se secam koristis Vray?
Korisnikov avatar
sassaboss
Član foruma
 
Postova:  32
Pridružio se:  05.09.2010 21:02

Re: visual fx test

Postod laert » 27.09.2011 16:53

hmm, ne kontam kako mislis nisi imao pred sobom screen? ja koristim mental ray, ima sve sto mi treba..dosad nisam radio toliko 3d, vfx je sirok pojam tako da samo ponekad koristim 3d, ali iz dana u dan sve vise i vise..gi i final gather uzimaju puno da, ali i daju..to je to ;)
laert
Član foruma
 
Postova:  30
Pridružio se:  20.09.2011 0:51

Re: visual fx test

Postod sassaboss » 27.09.2011 17:03

Matcmover mi nije uopste uspeo da prikaze sekvencu na kojoj sam radio matchmove nego sam imao blanko tamo gde treba da se vidi sekvenca, ali i to je ok s obzirom da mi i u boujou nije ucitao nikako sekvencu, definitivno hardver nedovoljan.
Tako da sam odradio auto tracking i onda izvezao u mayu i nadao se necemu.
Bice bolje kada nabudzim neku masinicu, nasao sam prilicno ok konfiguraciju.
Tvoje misljenje?

- MB ASUS P8H61-M LX Intel H61(B3) 1155 2xDDR3-1333 PCIe VGA+GLAN+8cSB+SER+PAR
- CPU INTEL Core i3 2100, 3.10GHz, 1155, 3MB, box, BX80623i32100
- G.SKILL 4 GB DDR3-1333, F3-10600CL9S-4GBNT
- HDD 1 TB, WD10EARS, SATA-2, 5400 rpm, 64 MB
- DVD-RW LG H22NS/30/50/70, SATA, Double Layer +/- 18X, black
- VGA ZOTAC GT440,1GB DDR5 810/3200Mhz HDCP DVI HDMI DP Lite pack ZT-40702-10L
- Kućište SILVERSTONE Precision SST-PS05B, bez napojne, midi-tower, black
- Napojna jedinica ATX SilverStone SST-ST40F-ES 400W 1xPCIeX, bulk

Pozz
Korisnikov avatar
sassaboss
Član foruma
 
Postova:  32
Pridružio se:  05.09.2010 21:02

Re: visual fx test

Postod laert » 28.09.2011 23:31

jarane preporucujem da se prestanes muciti zasad. trenutno ne mozes postici nista, treker ko treker ti izbaci npr 200 tr.pointa od kojih je najmanje hajmo reci 25% pogresnih i koje ti kvare matchmove, a ne mozes znati koje su pogresne ako ne vidis..zato, nemoj se muciti, nego kad nabavis tu konfiguraciju, koja je sasvim dovoljna, onda zasuci rukave ;)
laert
Član foruma
 
Postova:  30
Pridružio se:  20.09.2011 0:51
Prethodni

Vrati se na Filmmakeri - predstavljanje i radovi

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju

cron