Spot o zastiti reproduktivnog zdravlja mladih...

Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

---
Nedostatak scenarija i scenarista je trenutno jedan od glavnih problema filmmakera amatera. Najčešće čak i osobe koje su veoma talenovane za tehnički deo filmmaking procesa ne mogu da snime dovoljno zanimljiiv film jer nemaju scenario. Bez dovoljno dobrog scenarija radovi se uglavnom svode na probe i demonstracije tehničkih sposobnosti ili to moraju biti muzički spotovi.

U cilju da to rešimo izdvojili smo ovaj forum za diskusije u vezi scenarija. Pokušaćemo privući što više scenarista i pisaca i raditi na rešavanju ovog problema.

Pozivamo scenariste i one koji bi želeli postati scenaristi, da se pridruže ovim diskusijama i oslobode svoju kreativnu stranu.

Spot o zastiti reproduktivnog zdravlja mladih...

Postod sassaboss » 24.09.2011 11:24

Naime,
ideja koju bih hteo sprovesti u delo je snimanje kratkog spota (do 55 sekundi)
a koja se tice zastite mladih i jacanja svesti o znacaju prevencije od HIV/AIDS
i drugih polno prenosivih bolesti.
Od svih razmisljanja i bezbroj tema za scenario, nista mi vise ne zvuci kao OK,
zato bih voleo da vidim neke Vase predloge za radnju i nacin na koji bi preneli
poruku.

Neka od razmisljanja su one varijante iz prvog lica, pa na kraju dramaticna scena
koja ostavlja jaku poruku. (ovo mi je kao primarna ideja).

Svi predlozi su dobrodosli.
Korisnikov avatar
sassaboss
Član foruma
 
Postova:  32
Pridružio se:  05.09.2010 21:02

Re: Spot o zastiti reproduktivnog zdravlja mladih...

Postod Video Majstor » 25.09.2011 5:52

Zanimljivo!

Evo istog momenta kad sam pročitao pale su mi na pamet dve stvari gde bi mogao pronaći inspiraciju:
Prva je film "Requiem for a Dream". Koji se bavi problemima sa drogom i pratećim oboljenjima ali sniman je u jako originalnom stilu, ima odlučnu muzičku temu i ostavlja snažan utisak.
Druga izvor inspiracije bi ti definitivno mogla biti TV serija Nip/Tuck. Ja sam odgledao sve epizode. Nekolko epizoda uključujući i neke od glavnih likova se bave sidom i sličnim bolestima.
Inače je cela serija u tom stilu da šokira gledaoca raznim strahotama koje mogu da se dese ljudskom telu.

Od svih razmisljanja i bezbroj tema za scenario, nista mi vise ne zvuci kao OK,

Aj napiši neke, čisto da vidimo o čemu si razmišljao i koje si odbacio.

Ja ču kačiti sve što mi se bude činilo kao dobra ideja.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Spot o zastiti reproduktivnog zdravlja mladih...

Postod sassaboss » 26.09.2011 13:47

Hvala na brzom odgovoru, definitivno cu pregledati izvore.

Sto se mojih ideja tice, da ne davim sa ostalim samo cu izneti ovu koja mi
najvise okupira misli.

// Uvod ide graficki logo za HIV i sl.

//Zatim ide scena gde mladi u klubu ili tako nesto ludo se zabavljaju, u kadru je i
par njih koji uzivaju drogu, kao opste razuzdano ponasanje

//Scena koja sledi je to drustvo sedi negde napolju grupa od nekih 10 njih i kao
zezaju se, opustena poitivna atmosfera sa fokusom na osmesima.

- e sad sam zamislio da ubacim efekte u kojem bi jedna po jedna od tih osoba
mozda ukupno 4-5 isparile u vidu nekih cestica ili dima, kao nestaju a nisu ni svesni

//zadnja scena bila bi jaka poruka tekstualna i govorna, u smislu svake sekunde umre
po jedna osoba od AIDSa...

Znaci to je neko zamisljanje kostur, nikako da mi se nesto svidi, mozda da neko sa dodatnom
idejom dopuni zamisao.
Korisnikov avatar
sassaboss
Član foruma
 
Postova:  32
Pridružio se:  05.09.2010 21:02

Re: Spot o zastiti reproduktivnog zdravlja mladih...

Postod Video Majstor » 27.09.2011 14:51

- e sad sam zamislio da ubacim efekte u kojem bi jedna po jedna od tih osoba
mozda ukupno 4-5 isparile u vidu nekih cestica ili dima, kao nestaju a nisu ni svesni

To i nije tako loše.

E sad pretpostavljam da nisi zadovoljan jer reklame poput takve ne ostavljaju neki utisak na mlade tj. bivaju ignorisane...

Za sada, mala pomoć, predlog u kojem pravcu da razmišljaš:
Čak i najhrabriji i najhladniji ljudi se boje gubitaka delova tela, sakaćenja, telesnih deformacija. To je nešto čega se ljudi inače boje više od smrti.
Smrt u filmovima viđamo svakodnevno ali sakaćenje ne tako često tako da je to mnogo šokantnije za gledaoce. E tu se sad opet vraćam na predlog da pogledaš "Requiem for a Dream"i neke epizode "Nip/Tuck" jer se tu baš radi o takvim stvarima.

...znači u suštini predlažem u vezi AIDS-a da pomeneš da su moguće posledice ne samo smrt već i razne druge deformacije tela ... i onda možda i da budu prikazani neki od tih primera na koje ljudi ne mogu biti ravnodušni.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Spot o zastiti reproduktivnog zdravlja mladih...

Postod bastovan » 01.10.2011 19:39

Reklama sa Hitlerom je napravila boom prosle godine cini mi se na tu temu... Evo neke cenzurisane verzije, nazalost necenzurisanu ne mogu da pronadjem http://www.youtube.com/watch?v=PnQLClo9sME
bastovan
Član foruma
 
Postova:  18
Pridružio se:  31.05.2011 23:05

Vrati se na Scenario

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron