pravljenje dvd

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

pravljenje dvd

Postod Milan » 16.09.2011 22:37

Pozdrav svima.


Molio bih za malu pomoc.

Imam dosta serija koje sam skinuo , i zelioo bih da izradim nekoliko dvd na kojima bih narezao po 3/4 serije, naparavi meni i izbor titla za svaku od njih. Preporucite mi neki program sa kojim bih to mogao da uradim. Serije su u avi formatu.



hvala
Milan
 

Re: pravljenje dvd

Postod ShoX » 17.09.2011 12:55

ja radim sa nero 7 paketom,i kad pravi se preko Nero Vision...dobar je i + moze da cita sve formate za razliku od nekih DVD makera....
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: pravljenje dvd

Postod Video Majstor » 17.09.2011 20:26

Ka dje izrada DVD-a u pitanju za početnike smatram da je definitivno najbolji programa TMPGEnc Authoring Works. Izuzetno lepo i pametno dizajniran. Na početku odaberete PAL DVD i kasnije skoro da ne mozete pogresiti.

U njemu moze da se dodaje subtitlovi i mineiji.

Osim konkretnog narezivanja program ima i mogucnost simulacije toga sto ste uradili da vidite tacno kako ce izgledati i funkcionaisali kada budete snimili DVD. To je odlicbna stvar jer tako laske mozete nausiti. Dakle isprobavajte a zatim pokrecite simulaciju da vidite sta ste uradili. Ako ste zadovoljni idete na snimanje.

Subtitl za svaku epizodu mora obavezno biti u .SRT (SubRip) formatu. Ukoliko nije morate ga pomocu programa SubtitleWorkshop konvertovati u SubRuip format. Takodje trebate proveriti da li je subtitl koji ste dobili tim putem dobro sinhronizaovan.

Pre pocetka izrade sve epizode i subtitlove za njih stavite u jedan folder. Fajlovima dajte jednostavne i kratje nazive, drzite se ovih saveta: http://www.videomajstor.com/saveti

naparavi meni i izbor titla za svaku od njih

Ovo nisam bas siguran da sam razumeo?! Da li zelite da za svaku epizodu imate ponudjen izbor subtitla na vise jezika?
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: pravljenje dvd

Postod malizmaj76 » 23.01.2012 18:37

Mislim da je za početnike najbolji prograam koji se zove Convert X to DVD jer ne zahtijeva puno filozofije nego sasvim nekoliko koraka i kad su u pitanju filmovi i serije smatram da je jedan od najboljih programa koji nije free,ali net je pun i kljuceva koje je bez problema lahko pronaci.
Ja ga koristim i izuzetno sam zadovoljan,dok sam za izradu kompletnog DVD-a prije koristio DVD Maestro i TMPEnc DVD , i DVD Santa takođe nije loš. :)
malizmaj76
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  23.01.2012 18:14

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju

cron