Nasi kanali preko satelita?

Televizija: Digitalna, Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija... HDTV, 3D TV... Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Televizija (za gledaoce i za TV profesionalce)
- Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija...
- HDTV, 3D TV, SDTV...
- Digitalna: DVB-T2, DVB-T, DVB-C, DVB-C2, DVB-S, DVB-S2...
- Ponuda TV kanala i usluga
- Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio, Problematika, Pravna pitanja...
- Kupovina dozvola za emitovanje filmova i videa koji su zaštićeni autorskim pravima...

Radio
- radio streaming
- internet radio stanice

Internet
- video za web starnice
- video streaming,
- internet usluge, VOD ...
- hosting i serveri za video streaming...
- internet provajderi

Mediji, marketing, medijska tržišta, istraživanja, gledaoci...

Nasi kanali preko satelita?

Postod ShoX » 10.09.2011 13:40

Zanima me da li mogu sa satelitskom antenom i mojom digitalnom/analognom tv karticom da hvatam nase kanale sa "kljucevima"

znaci bukvalno kako total TV,ali samo sto necu da placam :P

vidjao sam na netu dosta njih sto imaju total tv a ne placaju,tj sami hvataju signal....


ja sam mislio da kupim ovu antenu
http://satelitskeantene.com/shop.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=62&category_id=13

a tv kartica mi je Leadtek WinFast DTV2000H plus

znaci ima i analogni i digitalni prijemnik...

pa naprimer ove kanale da hvatam ili da neko moze da ubaci te kljuceve ili ja sam...

Ultra,Studio B,b92...
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Nasi kanali preko satelita?

Postod Video Majstor » 10.09.2011 16:49

Tu je situacija malo neobicna. Total TV paket je izuzetno povoljan s obzirom na popularnost kanala koju nudi. A s druge strane najlaksi nacin da se do tih kanala dodje nelegalnim putem nije nimalo jeftin. Tako da kako god okrenete isplativije je legalno.

a tv kartica mi je Leadtek WinFast DTV2000H plus

znaci ima i analogni i digitalni prijemnik...

Da li to je digitalni prijemnik za prijame digitaln zemaljske televizije (DVB-T standarda). Ali digitalna satelitska televizija koristi standard DVB-S koji je drugaciji. Moze isti softver ali hardver za satelitsku mora biti poseban.

Za prijem satelitske televizije na kompjuteru najpopularnija DVB-S kartica je SkyStar 2 http://www.technisat.com/index0e02.html ... 238891-174
Nju najvise ljudi ima i postoje specijalizovani sajtove gde mogu da se nadju kljucevi i slican softver za nju.

Da biste preko nje nelegalno gledali programe, morate kupiti tu karticu, morate kupiti satelitsku antenu, postaviti je, pravilno usmeriti ili platriti nekog servisera da to obavi, morate imati dosta kompjuterskog znanja i dosta vremena provesti na internetu da bi saznali sve bitne informacije i softver koji vam za to treba.
Dakle i to resenje zahteva dosta ulaganja.

---
Najlaksi nacin je da se raspitate kod servisera i da vam oni sve obave. Oni bi vam prodali receiver koj ije proveren da moze da se otkljucava, rekli vam tacno sta cete dobiti od kanala, v platite a oni dodju i sve postave i puste u rad. Problem sa ovim resenjem je sto nije ni malo jeftino. i opet za nekoliko godina kada se sistemi zastite promene, mora sve ponovo tj. neki nov receiver i tako u krug.
Za taj novac mozete tri godine legalno da placate TotalTV, u bilo kojem momentu mozete raskinuti ugovor, oni samo odnesu svoju antenu i reciver. Jednostavno i povoljno.

Ako vas zanimaju neki najpopularniji svetski TV kanali onda nelegalno resenje se mozda i isplati ali ako zelite samo ove kanale koje TotalTV nudi, onda cete tesko naci nesto povoljnije od njihove ponude. To je imalo smisla raditi u pocetcima satelitske televizije kada je sve bilo ionako komplikovano i skupo, medjutim TotalTV usluga je stvar buducnosti, najjednostavnije sto moze i najjeftinije sto moze.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Nasi kanali preko satelita?

Postod ShoX » 11.09.2011 15:23

a da li total tv pruza analogni ili digitalni signal?
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Nasi kanali preko satelita?

Postod Video Majstor » 11.09.2011 16:58

Koriste digitalni satelitski DVB-S standard sa ukljucčenom zaštitom (kodiran, enkriptovan) za koju je predvidjeno da treba njihov reciver.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Nasi kanali preko satelita?

Postod ShoX » 11.09.2011 18:33

Znaci ako budem uzeo njihovu uslugu,i kad spoje to,ako ja stavim u digitalni prijemnik prepoznace ga kao digitalnu tv?

posto za digitalnu imam bolji kvalitet snimanja i veci izbor formata...takodje manje zauzima cpu i brzi je odziv
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Nasi kanali preko satelita?

Postod Video Majstor » 11.09.2011 21:53

Pojam "digitalno" je širok.

U sustini digitalni video znaci da je video zapisan u obliku kompjuterskih podataka, tj. fajlova. Moze biti kopiran i kao i kod drugih fajlova pri kopiranju nema razlika. Znaci nema ni gubitaka kvaliteta. To je neka siroka definicaja digitalnog videa. i to sto nema razlike pri prenosu ili kopiranju tih podatka je ujedno najveća razlika u odnosu na analogni signal koji stalno trpi gubitke.

E sad ako idemo preciznije u problematiku, postoji mnogo razlicitih digitalnih tehnologija, formata, standarda... Kada govorimo o televiziji nekada je postojao samo jedan standard i bio je analogni. Sada svaka drzava prelazi na digitalnu televiziju i opet uvodi svaka samo po jedan digitalni stnadard. Znaci u jednoj drzavi kada govorimo o televiziji dovoljno je da kazemo digitalna i znacemo da to nije analogna vec ova druga. Posto nema trece nema potrebe da budemo precizniji. Iz tog razloha mi za televiziju kazemo da je "digitalna" iako to nije dovoljno precizno.

U digitalne tehnologije spadaju na primer:
DVB-T digitalna zemaljska televizija
DVB-T2 novi standard digitalne zemaljske teelvizije
DVB-H digitalna televizija za mobilne uredjaje (jos se ne kroisti)
ATSC digitalna zemaljska televizija u americi
DVB-S digitalna satelitska televizija
HDMI digitalni prenos videa izmedju telvizora i drugih kucnih video uredjaja
DVI-D digitalni prenos video izmedju PC-a i monitora.

To su primeri nekoliko popularnih dighitalnih tehnologija. Sve su one digitalne jer prenose digitalne podatke, tj. fajlove. Ali opet imaju dosta razlika, razlicite namene itd. Ne mozemo tek tako pretociti jednu u drugu. Moze samo onda kada imamo odgovarajuci konverter.

Znaci ako budem uzeo njihovu uslugu,i kad spoje to,ako ja stavim u digitalni prijemnik prepoznace ga kao digitalnu tv?
Ne bi jer vasa TV kartica prepoznaje na ulazu digitalni DVB-T a receiver koji biste dobli od TotalTV-a prepoznaje digitalni DVB-S. On ne vrsi pretvaranje DVB-S u DVB-T vec pretvara DVB-S u na priemr HDMI ili analogni SCART/chinch signal za klasicne analogne AV kablove.

Vi mozete jedino sa receivera spojiti analognim kablovima na ulaz TV kartice i onda sa njom snimati program. tj. vrsiti klasican analogni capturing.

Od digitalnih ulaza za kompjutere postoje samo posebne profesionalne kartice sa HDMI ulazom. Medjutim poprilicno su skupe. Koriste se za profesionalnu montauz, kompjutere u TV studijima itd. jos uvek nema nekih HDMI ulaza za PC po nekim povoljnim cenama za siroke mase.

p.s.
U našem vodiču za Tv kartice http://www.videomajstor.com/hardver-tv-kartice u delu "Preporučeni modeli Tv kartica" ja napominjem da za sada nemam šta da prepooručim za gledaoce u srbiji jer će srbija koristiti DVB-T2 standard a takvih TV kartica za sada nema.
Iz istog razloga j ne mogu da ti dam neke bolje načine da iskoristiš svoju digitalnu Tv karticu. Možeš sa njom pratiti testno emitovanje DVB-T još koju godinu a onda će biti potrebna neka drugačija TV kartica za srbiju (kojih za sada nema).
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Nasi kanali preko satelita?

Postod ShoX » 11.09.2011 23:56

Ok,hvala na odgovorima...

ja bih uzeo total tv,ali posto vec placam jednu kablovsku,bilo bi mi mnogo total tv sobzirom samo da je za komp...

kako bih mogao da korisitm ovu moju karticu kad dodje taj DVB-T2 signal?
neki risiver sihugurno?
ali zar to nije o5 analogna televizija
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Nasi kanali preko satelita?

Postod ShoX » 11.09.2011 23:59

I usput :)

sad sa obicnom antenom hvatam RTS1,2,digital u Digitalnom Formatu...cak mi je jedan i HD

zna li se da li ce na avalu da stave digitalni predajnik za jos koju televiziju tipa sutido B,happy...kao sto je sada RTS
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Nasi kanali preko satelita?

Postod Video Majstor » 12.09.2011 20:09

ja bih uzeo total tv,ali posto vec placam jednu kablovsku,bilo bi mi mnogo total tv sobzirom samo da je za komp...

Pa možeš i kablovsku gledat ina kompjuteru preko TV ksrtice. Ako nemaš, kupi samo onaj T razvodnik za antenski kabal i parče dodatnog kabla tako da možeš u isto vreme koristiti kablovsku i na kompjuteru.

sad sa obicnom antenom hvatam RTS1,2,digital u Digitalnom Formatu...cak mi je jedan i HD
Da to je normalno. Antena nema neki uticaj. Signal koji putuje vazduhom je isti i kod analogne i kod digitalne zemaljske televizije. Razlika je samo u tome kako se taj signal tumaci kad stigne do televizora il irisivera. A antene ostaju iste.

zna li se da li ce na avalu da stave digitalni predajnik za jos koju televiziju tipa sutido B,happy...kao sto je sada RTS
ma nista se tu vise ne zna. Osd svega sto je najavljeno nije skoro nista pocelo jos uvek. Videcemo...

kako bih mogao da korisitm ovu moju karticu kad dodje taj DVB-T2 signal?
neki risiver sihugurno?
Sama tvoja kartica ne moze nista da uradi sa DVB-T2 signalom ali moci ces naravno (isto kao i za svaki televizor) da kupis DVB-T2 receiver. Kda krene DVB-T2 signal pocece i prodaja tigh uredjaja. Za sada nemoj nista da kupujes sa oznakom DVB-T2 jer su uglavnom prevare. Kada bude pouzdano da kod nas bude u prodaju takvih uredjaja to cu definitivno obavestiti na sjatu.

ali zar to nije o5 analogna televizija
Nisam razumo?! Na sta si tacno mislio?
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Nasi kanali preko satelita?

Postod ShoX » 12.09.2011 22:58

pa kad prodje kroz risiver dobijem analognu ponovo....

imam vec kablovsku,ali hocu nesto bolje :P jel je losa slika...
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21
Sledeća

Vrati se na Televizija, mediji, internet

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 5 gostiju

cron