Konvertovanje hd filmova!

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Konvertovanje hd filmova!

Postod adihas » 24.10.2010 18:57

Veliki pozdrav svima!!
Imam par pitanja nadam se da cete mi pomoci!
Kad skinem blueray rip hd film sa neta dobijem mkv file. Moj player podrzava mnoge formate i citanje sa usb sticka ali ne i mkv. Da bih imao prevod na usb moram na avi file zalijepiti titl i onda je sve ok. Monogi programi za konvertovanje imaju opciju ubacivanja titla to znam ali u sta da pretvorim ovi mkv datoteku da izgubim najmanje na kvaliteti a da mogu gledati na usb??
Druga stvari kako ovaj mkv pretvoriti u format za mobilni telefon sony ericsson satio pa da onda gledam preko telefona na lg lcd televizoru a da slika bude dobra??
Nadam se da cete mi pomoci!!
adihas
Član foruma
 
Postova:  10
Pridružio se:  24.10.2010 18:30

Re: Konvertovanje hd filmova!

Postod Video Majstor » 24.10.2010 19:49

Dobrodošli! :drinks:

Kod konvertovanaj filmova koji su već DVD ili Blu-ray ripovi (divxi ili mkv) komplikuje stvari što skoro svaki ima neku jedinstvenu rezoluciju i aspect ratio. Zbog toga nemam napisan tutorijal već se mora kombinovati kompletno znanje o video kompresiji i kod svakog malo improvizovati.

Ja ću vam napisati najbolje rešenje ali mi treba još podataka. Najpre, otvorite taj film u programu MediaInfo, prebacite na tekstualne informacije i kopirajte ih ovde u poruku da vidimo parametre od tog fajla. Onda ću vam na osnovu tih podataka dalje objasniti šta i kako.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Konvertovanje hd filmova!

Postod adihas » 25.10.2010 0:47

Evo prijatelju media info kaze ovo!

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : [email protected]
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 4 frames
Muxing mode : Container [email protected]
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 43mn
Bit rate : 5 890 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 720 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.267
Stream size : 4.14 GiB (78%)
Writing library : x264 core 92 r1510 33d382a
Encoding settings : cabac=1 / ref=4 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=9 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=0 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=6 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=4 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / wpredp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=5890 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00

Probaj mi napisati kako bi ga pretvorio za mobitel a da ga gledam na tv posto imam na mobu tv out a malo je veci nemam velik usb stick pa zato!!
adihas
Član foruma
 
Postova:  10
Pridružio se:  24.10.2010 18:30

Re: Konvertovanje hd filmova!

Postod Video Majstor » 25.10.2010 9:52

Width : 1 280 pixels
Height : 720 pixels
Display aspect ratio : 16:9

U pitanju je ipak standardni 16.9 aspect ratio. To dosta pojednostavljuje stvar.

Mozete upotrebiti ovaj tutorijal: http://www.videomajstor.com/tutorijal-mediacoder-serije
i konverziju obaviti sa programom MediaCoder. U tom tutorijalu se navedene dve mogucnosti za 4:3 i 16:9 aspect ratio. Obratite paznju da za video o kojem ovde govorimo izaberete ono sto se odnosi na 16:9 aspect ratio.

E sad niste okacili kompletne informacije ap ne vidim koliko je trajanje filma i ne znam koliki je odgovarajuci bitrate za taj slucaj. Navscu nekoliko primera koji bitrate i koju rezoluciju da izaberete:

a) - rezolucija 704x400 uz bitrate 1300kbps, film od 120 minuta zauzima 1,3 GB
b) - rezolucija 656x368 uz bitrate 1100kbps, film od 120 minuta zauzima 1,05GB
c) - rezolucija 624x352 uz bitrate 1000kbps, film od 120 minuta zauzima 980 MB
d) - rezolucija 608x336 uz bitrate 920kbps, film od 120 minuta zauzima 915 MB

U sva cetiri od ove kombinacije dobicete kvalitet slike poput najboljih divx-a. Ja sam ovde napisao koli ce biti fajl u slucaju da film traje 120 minuta. Ako je film 10% duzi i fajl ce biti 10% veci. Ako je film 30% kraci i fajl ce biti 30% manji. Zavisno od trajanja i koliko mesta imate na USB memoriji, izabracete jedu od cetiri kombinacije.
Naravno i sve ostalo iz tutorijala morrate isposovati. ..i onda cete dobiti najbolji moguci kvalitet za video koji moze raditi u svim plejerima.

Da bih imao prevod na usb moram na avi file zalijepiti titl i onda je sve ok

Za lepljenje subtitla morate jos podesiti u MediaCoder-u karticu subtitle na sledeci nacin:
http://www.videomajstor.com/tutorijal-m ... r-subtitle
I onda mozete imati i subtitl zalepljen na taj video.

Probaj mi napisati kako bi ga pretvorio za mobitel a da ga gledam na tv posto imam na mobu tv out a malo je veci nemam velik usb stick pa zato!!

Ok. To cu pokusati kasnije .Moram prvo da vidim koja su ogranicenja telefona "sony ericsson satio" pa cu onda da vidim sta se moze.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Konvertovanje hd filmova!

Postod adihas » 26.10.2010 17:02

Prijatelju odradio kao sa tutoriala stavio sam avi kontainer, rezoluciju 512x288 jer je greska0.. encoder xvid i bitrate na 1500 kbps dobio znatno manji film 1 gb ali i znatno mutniju sliku od orginalne hd!!
adihas
Član foruma
 
Postova:  10
Pridružio se:  24.10.2010 18:30

Re: Konvertovanje hd filmova!

Postod adihas » 26.10.2010 17:51

Sve mi se nekako cini da je najbolje kupiti kabal koji povezuje lcd i kompijuter i direktno gledati mkv na lc onda ce biti ok mislim, ovako cekam po 7-8 sati ili vise dok mediacoder odradi dvoprolazno enkodiranje i dobijem na kraju klasicni divix kakv bih skino sa neta nista bolje kvalitete nije. Neisplati se mnogo je truda i cekanja a rezultat srednji..
adihas
Član foruma
 
Postova:  10
Pridružio se:  24.10.2010 18:30

Re: Konvertovanje hd filmova!

Postod Video Majstor » 26.10.2010 19:38

rezoluciju 512x288

ovo je mnogo manje od onih koje sam predlozio. da biste ukucali neku od rezolucija koje nisu ponudjene u mediaCoderu onda kliknete na taster "Resize" a zatim u pole Width (sirina) ukucate sirinu) pa kliknete na taster APPLY pa u polje Height (Visina) ukucate visinu i klinete na APPLy. Zatim kada se vratite na glavni prozor mediacodera za svaki slucaj jos jednom proverite da li pise ona rezolucije koju ste hteli .Ako nije, ponovite postupak i budite pazljiviji.

dobio znatno manji film 1 gb ali i znatno mutniju sliku od orginalne hd!!

Mora biti mutna jer je 512x288 prilicno mala rezolucije. Sa rezolucijama koje sam predlozio ne bi bilo bas tako.

Inace pri smanjenju rezolucije sa HD na SD mora doci do odredjenog zamucenja. Sa tim se morate pomiriti. Preko SD plejera ne mozete nikada imati ostrinu HD videa.

Sve mi se nekako cini da je najbolje kupiti kabal koji povezuje lcd i kompijuter i direktno gledati mkv na lc onda ce biti ok mislim, ovako cekam po 7-8 sati ili vise dok mediacoder odradi dvoprolazno enkodiranje i dobijem na kraju klasicni divix kakv bih skino sa neta nista bolje kvalitete nije. Neisplati se mnogo je truda i cekanja a rezultat srednji..
Pa u svakom slcuaju je kabal pozeljan ako vasa graficka kartica ima TV izlaz.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Konvertovanje hd filmova!

Postod adihas » 26.10.2010 23:02

imam jos i playstation 3 on je povezan hdmi kablom za tv kako to mozemo iskombinovati!!
adihas
Član foruma
 
Postova:  10
Pridružio se:  24.10.2010 18:30

Re: Konvertovanje hd filmova!

Postod adihas » 26.10.2010 23:45

A planiram uzeti i novi laptop ovih dana koji ima hdmi i povezem ga sa lcd bez ikakvog gubljenja kvalitete kako je tako je. Sada sam sa rgb povezivao ovaj laptop i pustio film hd u redu je ali opet malo gubljenja radi kabla?? Mora tako.
adihas
Član foruma
 
Postova:  10
Pridružio se:  24.10.2010 18:30

Re: Konvertovanje hd filmova!

Postod Video Majstor » 27.10.2010 9:17

Sada sam sa rgb povezivao ovaj laptop i pustio film hd u redu je ali opet malo gubljenja radi kabla??

Koji je tacno konektor na laptopu i kakvim kablovim?

imam jos i playstation 3 on je povezan hdmi kablom za tv kako to mozemo iskombinovati!!

Mozete ga koristiti kao plejer. Ne pusta bas sve formate ali je dosta mocan. Napisacu vam sta je najmocnije od podrzanih formata za PS3. Samo necu tako brzo jer imam danas neki kvar sa internetom.

Uglavnom, kopirate sadrzaj na hard disk od PS3 i onda se pusta sa njegovim plejereom.

Tu ima jos jedna vazna stvar jer ako PS3 nije legalan (ako su ugradjivani neki cipovi) onda se mozda ne moze da nadogradjuje (updejtuje) pa mozda ne podrzava bas sve sto bi PS3 trebao da podrzava. Podrska za mnoge formate na PS3 je dodavana naknadno/povremeno kroz Update firmwarea...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20
Sledeća

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju

cron