Saradnje...

Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

---
Nedostatak scenarija i scenarista je trenutno jedan od glavnih problema filmmakera amatera. Najčešće čak i osobe koje su veoma talenovane za tehnički deo filmmaking procesa ne mogu da snime dovoljno zanimljiiv film jer nemaju scenario. Bez dovoljno dobrog scenarija radovi se uglavnom svode na probe i demonstracije tehničkih sposobnosti ili to moraju biti muzički spotovi.

U cilju da to rešimo izdvojili smo ovaj forum za diskusije u vezi scenarija. Pokušaćemo privući što više scenarista i pisaca i raditi na rešavanju ovog problema.

Pozivamo scenariste i one koji bi želeli postati scenaristi, da se pridruže ovim diskusijama i oslobode svoju kreativnu stranu.

Saradnje...

Postod djyova » 01.10.2010 18:07

Nemam talenat za pisanje, al ima bujnu maštu. :D

Ako nekom treba neka ideja, raspoložen sam za saradnju.
Korisnikov avatar
djyova
Član foruma
 
Postova:  90
Pridružio se:  01.10.2010 17:46

Re: Saradnje...

Postod bytefx » 11.10.2010 11:43

Meni treba neka ideja..... Raspolozen sam da snimam neku akciju do 20desetak (pola sata najvise) minuta......
Pa ako ti pada nesto na pamet.... :D
zZ
bytefx
Član foruma
 
Postova:  28
Pridružio se:  09.09.2010 22:26

Re: Saradnje...

Postod djyova » 11.10.2010 13:53

Šta konkretno? Fantastika, horor, komedija, parodija...
Korisnikov avatar
djyova
Član foruma
 
Postova:  90
Pridružio se:  01.10.2010 17:46

Re: Saradnje...

Postod Video Majstor » 11.10.2010 21:03

I bilo bi dobro da napises sta imas na raspolaganju od "oruzja" za film?
Vazno je jer treba prilagoditi scenario tome. Nije isto recimo ako imas jedan plasticni pistolj ili 20 pravih pusaka.

Za oruzje, predlazem i da probas videti da li u nekom gradu kod tebe u blizini ima neki Airsoft klub. Pa da ih zamolis da vam pozajme Airsoft replike vojnih pusaka. Airsoft oruzje izgleda i funkcionise sasvim realisticno.

Takodje raspitaj se kod klinaca iz komsiluka, ko ima da pozajmi plasljivac.

Eto, pa napsii nekakvu listu koliko ces tih stvarcica imati na raspolaganju za snimanje...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Saradnje...

Postod bytefx » 13.10.2010 2:43

Pa ne znam.... Moze da bude nesto ozbiljnije.... Tipa, taj i taj kidnapovao LIKU 1 brate, ovaj LIK1 ide da ga spavsava u obliku Ramba, sjebe ih, oslobodi ga :)))).....

Pa imao bih na raspolaganju neke puskice (2-3), 5-6 pistolja itd itd (plasticno).....
Sto se tice lokacija, na raspolaganju imamo sve zivo u okruzenju. Priroda, stare kuce, plemnje, ostave, ambari, sela (u blizini) grad, ulice...........
Ja sam mnogo vise zainteresovan za tehnicki deo, snimanje i specijalni efekti tako da.....Pustite mastu :)

pozZ
bytefx
Član foruma
 
Postova:  28
Pridružio se:  09.09.2010 22:26

Re: Saradnje...

Postod djyova » 13.10.2010 4:00

Nešto ovako: :D

Korisnikov avatar
djyova
Član foruma
 
Postova:  90
Pridružio se:  01.10.2010 17:46

Re: Saradnje...

Postod bytefx » 13.10.2010 23:23

Hehe... Cool izgleda.... Mada bih ja hteo neki "ozbiljniji" scenario ;)... Da bude malo nesto... realno, sto se svakom od nas danas moze desiti :)

pozZ
bytefx
Član foruma
 
Postova:  28
Pridružio se:  09.09.2010 22:26

Re: Saradnje...

Postod bytefx » 20.10.2010 2:28

Nema ideja a :P ?!
bytefx
Član foruma
 
Postova:  28
Pridružio se:  09.09.2010 22:26

Re: Saradnje...

Postod Video Majstor » 20.10.2010 3:28

Ima :D

Pošto je dosta veliki broj zahteva (dostupna oprema, dostupna lokacija, i da je priča relano moguća itd...) nisam ništa originalno razradio :training1: ali ovih dan baš dolazim do zaključka da se skoro sve što si nabrojao skoro idealno uklapa u scenario čuvenog westerna High Noon iz 1952-e i novog rimejka iz 2000-e. Ja sam gledao ovaj iz 2000-e i oduševljen sam.

Evo informacija filmu:
http://en.wikipedia.org/wiki/High_Noon

High Noon (1952)
http://www.imdb.com/title/tt0044706/

High Noon (2000)
http://www.imdb.com/title/tt0244536/

Evo šta se poklapa:
- Osveta je glavni motiv zbog kojeg doazi do problema. Što je relano moguće svugde.
- Glavni negativac je jedan problematični tip/kavgadžija kakvi relano nisu retkost.
- Glavna akcija tj. sukob se odigrava u kućnim i uličnim uslovima gradića što baš odgovara toj lokaciji koju raspolažeš (selo, predgradje, izdvojene napuštene kuće...).
- Iako je film western, radnja nema skoro nikakve veze sa kaoubojim, konjima, i jahanjem tako da ista priča može da se prilagodi i za današnje vreme lako.
- U sukobu učestvuje grupica revolveraša što odgovara taman tom broju oružja koji ti imaš.
- Sukob može i posebno da se osmisli pa ne mora biti baš isti kao u filmu. Može da se zakomplikuje ili da se doda i malo jurnjave itd.
- Veći deo radnje filma pre sukoba se svodi na iščekivanje/pripremu za sukob tako da može to da se razvuče ili skupi koliko želiš i tako film može trajati koliko ti odgovara.

E sad ne bi odmah da opisujem scenario jer možda niste gledali film pa da vam ne kvarim zadovoljstvo.

Znači ovaj film odgledjate, ako niste, High Noon (2000) http://www.imdb.com/title/tt0244536/
...i onda javi da li ti je ok. Ako jeste možemo da se bacimo na posao da prilagodimo radnju današnjem vremenu i gotovo. :mail1:

---
Evo vam link na kojem sam okačio prevod na srpski za obe verzije High Noon-a:
http://rapidshare.com/files/426078646/h ... revodi.zip

A ako ne znate gde da skinete film javite mi na email ili privatnu poruku.

p.s.
Naravno ovaj amaterski rimejk high noona te ne sprečava da kasnije snimiš i drugačiji akcioni film kada se pojavi scenario. Ali mislim da je ovo za sada odlično rešenje da možeš brzo početi snimati.
I za ovaj forum je odlična prilika da već za prvi mesec dana napravimo nešto konkretno pa da se potencijal ovakvog foruma stvarno vidi.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Saradnje...

Postod bytefx » 24.10.2010 21:55

Pa odgledacu ovih dana.... Posto sam sad u strasnoj guzvi, ali u svakom slucaju mogao bi da pocnes da razmisljas ;). S tim.... sto...... gledaj da vreme bude zimsko ;)!

pozZ
bytefx
Član foruma
 
Postova:  28
Pridružio se:  09.09.2010 22:26
Sledeća

Vrati se na Scenario

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron