Najava kompilacije radova domaćih filmmakera!!!

Radovi, Predstavljanja, Portfolio, Komentarisanje...

Moderatori: Video Majstor, djyova

Opis foruma
Na hiljadu ljudi ima najmanje jedan koji se zanima za Filmmaking. To znači da samo u Srbiji ima najmanje deset hiljada filmmakera ili onih koji žele da to postanu. Na žalost, do sada je bilo tako da se medjusobno jedva i poznaju. Saradnje veoma malo. Pokazivanja svojih radova javnosti, još manje.
Verovatno najveći problem je bio to što skoro uvek čitav filmmaking proces obavlja samo jedna osoba. Pošto niko nije savršen i talentovan za sve i radovi su patili od nedostataka u nekim aspektima.
Jedan od ciljeva ovog foruma je da to promenimo nabolje. Da bude pogodno mesto okupljanja domaćih filmmakera.

Za filmmakere i sve koji žele da vide njihove radove smo osmislili ovaj forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi" gde možete prikazati javnosti vaše radove, predstaviti se, prikazati svoje sposobnosti i saznati za druge filmmakere. Nadamo se da će, pored upoznavanja, vremenom doći do saradnji, okupljanja ekipa, timova, sve većeg broja radova i sve većeg kvaliteta.

Svim filmmakerima želimo mnogo uspeha!

Najava kompilacije radova domaćih filmmakera!!!

Postod Video Majstor » 13.03.2011 20:15

Naš sajt videomajstor.com će uskoro početi sa izdavanjem neke vrste kompilacija radova domaćih filmmakera.

Biće besplatna i biće dozvoljeno dalje kopiranje i širenje. Biće dizajnirano lepo i profesionalno. To će biti uspomena, promotivni materijal, podsetnica i katalog domaćih filmmakera amatera!
:cool:

Kompilacija će izaći u obliku DVD-a (standardan za gledanje u kućnim plejerima) koji možete presnimavati i dalje širiti a takođe i u "DivX" obliku tj. video fajl koji ćete moći kačiti na internet i dalje širiti tim putem.
:good:

Neće se završiti na jednoj kompilaciji već će izalaziti periodično svaki put kada se nakupi dovoljna količina radova.
:yes:

Šta je potrebno da bi se vaš rad našao na kompilaciji?
Za sada vam mogu reći da je neophodan uslov da rad bude predstavljen ovde na forumu "Filmmakeri - predstavljanje i radovi" a ostale potrebne informacije ćemo kasnije objasniti kada najavimo da se kompilacija počinje pripremati.
:clapping:

O svemu će biti još najava i detaljnih informacija na našem sajtu. Biće dovoljno vremena ali ne škodi da već sada razmišljate o tome da se i vaši radovi nađu na kompilaciji.

Molimo vas za podršku! Ovo će biti mali korak za vas ali veliki korak za domaći amaterski filmmaking!
:clapping:
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Najava kompilacije radova domaćih filmmakera!!!

Postod Video Majstor » 13.03.2011 20:18

Rado bih čuo vaš kometar i sva pitanja u vezi ovoga!
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Najava kompilacije radova domaćih filmmakera!!!

Postod Braca » 17.04.2011 12:58

Nov sam na sajtu , veoma sam srecan sto sam konacno naso nesto ovakvo kod nas. Bilo bi lepo da se ostvaruje barem nesto od svega ovoga sto vidim na forumu. Ja sam uvek za saradnju pa me slobodno kontaktirajte. pozdrav svima
Braca
Član foruma
 
Postova:  22
Pridružio se:  17.04.2011 12:15

Re: Najava kompilacije radova domaćih filmmakera!!!

Postod Video Majstor » 18.04.2011 2:18

Dobrodošao! :drinks:
Drago mi je da ti se sajt sviđa i da si raspoložen za saradnju!

Uskoro cu na sajt da okacim nekakvu listu tj. planova sta bi trebalo da se postigne ove godine pa cu vam javiti da i sami vidite u cemi bi mogli saradljivati.

Trenutni mi je prioritet da zavrsim seriju tekstova o kamerama i pratecoj opremi. Ako znate nesto o "uradi sam" tipa opremi za stabilizaciju kamere, stalcima, kranovima, stedycamima ili tako nesto to bih moglo odmah da mi pomogne...

Takodje uvek dajem prioritete onom u vezi cega se ljudi najvise raspituju tako da me zanima i sta vas najvise interesuje iz cele ove oblasti?
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Najava kompilacije radova domaćih filmmakera!!!

Postod Braca » 18.04.2011 12:16

Sajt radi toooo :yahoo: :yahoo:
Brateee sto se tice ovoga uradi sam defiitivno mozda bih mogao da pomognem posto radim sa stedicam i kran duzine 4.5 m.
A interesuje me najvise da konacno nadjem ili naidjem na neku podrsku , saradnju da snimim film.
Bilo bi lepo i da ima nekog posta o kamerama tj. poredjenju posto raazmisljam o kupovini nove kamere.
Krenuo sam da radim sa Panasonic md10000 ,a trenutno radim aktivno veselja sa sony z7,pored toga i fotografishem onako za svoju dusu.
Braca
Član foruma
 
Postova:  22
Pridružio se:  17.04.2011 12:15

Re: Najava kompilacije radova domaćih filmmakera!!!

Postod Video Majstor » 18.04.2011 13:07

Odlično! čućemo se u vezi stedikama čim krenem sa pisanjem sledećeg teksta.

Bilo bi lepo i da ima nekog posta o kamerama tj. poredjenju posto raazmisljam o kupovini nove kamere.


U rubrici video hardver http://www.videomajstor.com/meni-video-hardver
izmedju ostalog već ima:
- Vodič za amterske kamere http://www.videomajstor.com/hardver-kamere-amaterske
- Vodič za kupovinu profesionalne kamere http://www.videomajstor.com/hardver-kam ... fesionalna

To su dva teksta koji su imali apsolutni prioritet i sada su su zavrsena ali jos cu ih poboljsavatai, dodavatiu slike i jos pokoju informaciju. ti tekstovi su zaista vredni jer su podaci izvuceni iz jako mnogo literature i uz pomoc servisera prrofesionalnih kamera. Trenutno cekam jos odgovora od tog servisera pa ce biti mozda jos manjih promena u tim tekstovima...
(Dalje ce u toj seriji biti jos i vodič o "poluprofesionalnim" kamerama, kamerama za posebne namene, HDSLR fotoaparatima, o izboru objektiva za profesionalne kamere i fotoaparate, o profi opremi za osvetljenje, i o opremi za nosenje i stabilizaciju kamere. A bici sigurn ojos ideja i predloga...)

Znači u vezi izbora kamera definitvno se možeš pouzdati u te informacija a onda za pojedini model kamere koji te bude zainteresovao mozes pokrenuti temu na viewforum.php?f=12
pa cemo prokomentarisati konkretnije bas taj model i sigurno ces cuti i jos misljenja. Vec sada medju clanovima foruma ima nekoliko dobrih poznavalaca kamera.

A interesuje me najvise da konacno nadjem ili naidjem na neku podrsku , saradnju da snimim film.
Na pravom si mestu :)
Sakupljanje ekipa ide polako ali već sad ima dovoljno ljudi da može da se snime mnoge vrste amaterskih filmova. Pregledaj profile korisnika koju su izlagali u ovoj rubrici "predstavljanja i radovi" pa ces videti ko se cim bavi i koje vestine ima. Takodje za svaku ideju koju imas za nove filmske projekte budi slobodan da koristis rubriku "Scenario"...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Najava kompilacije radova domaćih filmmakera!!!

Postod Braca » 18.04.2011 13:30

Ok. Mislio sam na to da se pokrene forum o misljenuju o recimo odredjenoj kameri itd.
Sto se tice opreme imam dovoljno da se snimi nesto pristojno,problem je scenario i glumacka ekipa pre svega a o novcu ne razmisljamo posto se ovo valjda radi sve iz ljubavi.
Voleo bih da nadjem resenje. Pozz :)
Braca
Član foruma
 
Postova:  22
Pridružio se:  17.04.2011 12:15

Re: Najava kompilacije radova domaćih filmmakera!!!

Postod Video Majstor » 19.04.2011 8:51

Ok. Mislio sam na to da se pokrene forum o mišljenju o recimo odredjenoj kameri itd.
Mogu te stvari u forumu "video hardver". Ja trenutno nemam vremena da sad iniciram neku konkretnu temu o tome ali možete biti slobodni da započnete temu u vezi bilo koje kamere koja vas zainteresuje.

Sto se tice opreme imam dovoljno da se snimi nesto pristojno,problem je scenario i glumacka ekipa pre svega a o novcu ne razmisljamo posto se ovo valjda radi sve iz ljubavi.
Voleo bih da nadjem resenje. Pozz

Odlično!
Trenutno je nedostatak scenarista najveća boljka filmmakera amatera. Ali srećom ja sam zainteresovan i motivisan za taj deo posla tako da ni to nije problem. Već imaju dva scenarija gotova koja zahtevaju neku mal aktivnost glumaca. Pišem jedan za koji treba 4-5 glumaca i to ću uskoro okačiti.
Da bude preglednijee a i da se brže reši taj deo problema, predlažem da pokrenete na forumu Scenario jednu temu o novom filmu, da pomenete koji žanrovi vas najviše zanimaju, šta najviše volite gledati, neki film koji već postoji ali vam se svidja itd. Pa ćemo početi od davanja ideja za novi fim. ...onda ćemo se polako odlučiti za neku od njih pa je pretvoriti u scenario. I tako korak po korak... tim putem praktčno mora da se ide.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Najava kompilacije radova domaćih filmmakera!!!

Postod Video Majstor » 18.12.2011 16:39

Da osvežim malo temu o kompilaciji:

Trenutno pripremamo web shop na sajtu (prodaja video opreme, hardvera, softvera...). Naručeni artikli će se slati kurirskim službama ili poštom. Pa sam odlučio da u paketima sa porudžbinom stavljamo i poklon disk sa kompilacijom. Prihodima iz prodavnice bi ujedno bili pokrivani troškovi kompilacije.

Dakle, ukratko, kompilaciju ćemo pripremiti kada počne sa radom naša internet prodavnica. Ne znam tačno kad će to biti, jer smo zbog nekih neplaniranih dešavanja morali dosta da čekamo i odgađamo. Nadam se da ćemo početi tokom januara ili februara najkasnije.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Najava kompilacije radova domaćih filmmakera!!!

Postod djqb » 16.04.2013 18:03

Aj ovo da se rifreshuje kao tema malo, chini mi se veoma zanimljivo. :)
djqb
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  14.04.2013 15:27
Sledeća

Vrati se na Filmmakeri - predstavljanje i radovi

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron