podesavanje export-a?

Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta itd. Takmičenja i festivali...

Moderatori: Video Majstor, Goja

Opis foruma
- Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta, Scenografija, Kostimografija itd.
- Festivali i takmičenja
Molimo vas da, ako saznate za neko filmmaking takmičenje ili festival, pokrenete temu o tome, u ovoj rubrici.

---
- Za prikaze vaših gotovih radova ili prezentaciju vaših sposobnosti koristite forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi"
- U vezi scenarija koristite forum "Scenario"

podesavanje export-a?

Postod dannyd » 09.10.2010 20:04

Interesuje me podesavanje settings-a za export, konkretno iz adobe programa, premiere i after effects, da bi se taj video prikazivao na televiziji?

Kao i opcije za export iz aftera na primjer da bi se sa tom napravljenom grafikom nastavio rad u premieru(ako ima i alfa kanal), treba da je bez kompresije ali sta tacno izabrati od opcija ponudjenih? Adobe CS5 je paket...

Ako ima neko neke tutorijale na ovu temu dobro bi dosli, podesavanje ovih presetova u adobe programima u razne svrhe,web, televizija...
dannyd
Član foruma
 
Postova:  37
Pridružio se:  04.10.2010 16:49

Re: podesavanje export-a?

Postod Video Majstor » 09.10.2010 22:20

Najčešće se iz njega eksportuje u MPEG-2 za DVD. U tom slucaju koristi ugradjeni MainConcept MPEG-2 enkoder.
Napisacu i taj vidic a za sada mozes se posluzitii ovim http://www.videomajstor.com/encoder-tmpgenc-mpeg2
To je od TMNPGEnc MPEG-2 ankodera ali ima dosta slicnosti sa mainconceptovim enkoderom.

Ako se dvoumis u vezi nekjih opcija za MainConcept MPEG-2 to mi mozes preciznije napisati pa cu ti odgovoriti i pre nego sto zavrsim taj vodic.

Ako ce eksportovati u H.264 ili za Blu-ray onda s emozes posluziti ovim vodicem http://www.videomajstor.com/encoder-mainconcept_h264
jer to je o MainConcet H.264 enkoder koji koristi i Premiere.

Kao i opcije za export iz aftera na primjer da bi se sa tom napravljenom grafikom nastavio rad u premieru(ako ima i alfa kanal), treba da je bez kompresije ali sta tacno izabrati od opcija ponudjenih? Adobe CS5 je paket...

Za ovo se sigurno ne radi klasicno eksportovanje. Posto je to nova CS5 verzija ima sigurno neki elegantniji nacin da se video prabacuje sa after effectsa u premiere i obrnuto. Ja sad ne znam na pamet jer nemam trenutno taj program ali ima sigurno ljudi koji imaju CS5 pa ce ti reci detaljnije...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: podesavanje export-a?

Postod dannyd » 10.10.2010 22:44

Pogledao sam podesavanje ovog TMNPGEnc MPEG-2 encodera i ima slicnosti sa MainConcept-om u Premiere-u, razlika je u ovoj opciji Quality koja je po difoltu 4, a najveca vrijednost je 5, i ove opcije GOP, M i N frames koje su postavljene na 3 i 12 u startu..

Imam jos jednu nedoumicu u vezi ovoga, ako imam u okviru jednog istog projekta i neki interlaced materijal(sa kamere) i neki progressive video, sta izabrati pri exportu na kraju, interlaced ili progressive?
dannyd
Član foruma
 
Postova:  37
Pridružio se:  04.10.2010 16:49

Re: podesavanje export-a?

Postod Video Majstor » 10.10.2010 23:07

razlika je u ovoj opciji Quality koja je po difoltu 4, a najveca vrijednost je 5

Verovatno je to uporedivo sa Motion search precision: High kod tmpgenca.
Mozda najbolje da ne diras.

i ove opcije GOP, M i N frames koje su postavljene na 3 i 12 u startu..

veorvatno minimalana i maksimalna udaljenost I-frameova (tj. velicina GOP-a jer je jedan GOP niz frejmova koji pocinju sa I-frejmom). Ostavi to kako jeste.

Imam jos jednu nedoumicu u vezi ovoga, ako imam u okviru jednog istog projekta i neki interlaced materijal(sa kamere) i neki progressive video, sta izabrati pri exportu na kraju, interlaced ili progressive?

Prakticno moras izabrati Progrerssive za ceo projekat jer je to jedino smisleno. Posto je pretvaranje progressive u interlaced besmisleno onda je samim tim ovo suprotno logicnije. A za delove projekta koji su interlaced treba biti ukljucen deinterlace filter da i njih pretvori u progressive.

Pokusacu ovih dana da zavrsim taj vodic za MainConcept MPEG2 pa ce biti lakse.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: podesavanje export-a?

Postod sassaboss » 11.10.2010 12:09

Kao sto rece VideoMajstor postoji dosta elegantniji nacin za editovanje
materijala iz AfterEffecta u Premieru i obrnuto.
U pitanju je opcija Dynamic Link, ona ti omogucava da istovremeno na jednom
materijalu radis u oba ta programa, a promene se automatski odvijaju tako
da nemas brige oko toga.
Znaci nikakav export na radis, materijal je u izvornom stanju takodje i alpha kanal.

Evo imas link ispod pa malo pogledaj (sa adobea je, pokusaj posle da vidis neki njihov
help, odlican je):
http://www.adobe.com/products/creativesuite/dynamiclink/

PS. Nisam 100% siguran jos to proveravam ali mislim da neces moci koristiti Dynamic link
ako su ta dva programa zasebno instalirana. Postoji Adobeov Creative suite koji u sebi
nosi te programe za produkciju pa izgleda da samo na taj nacin otvara se opcija za
dinamicko uredjivanje.
Jos cu da proverim kazem, pa cu javiti.
Korisnikov avatar
sassaboss
Član foruma
 
Postova:  32
Pridružio se:  05.09.2010 21:02

Re: podesavanje export-a?

Postod dannyd » 11.10.2010 14:37

ok,hvala svima
Imam instaliran cijeli paket CS5 tako da sam nasao opciju dynamic link pa cu pogledat kako radi...
dannyd
Član foruma
 
Postova:  37
Pridružio se:  04.10.2010 16:49

Re: podesavanje export-a?

Postod Video Majstor » 14.10.2010 7:41

Evo malopre sam postavio na sajt novi tekst:
Vodič za podešavanje MainConcept MPEG-2 enkodera
http://www.videomajstor.com/encoder-mainconcept-mpeg2

Tako da moram i da se pohvalim, :bb: ovo je sada, verovatno jedini internet sajt na kojem imaju detaljna objašnjenja za podešavanja 6 najpopularnijih enkodera (DivX, XviD, x264, TMPGEnc MPEG-2, Mainconcept MPEG-2 i MainConcept H.264)!!!
:yahoo:

Ziveli :drinks:

Važna stvar i za filmakere jer skoro svi koriste Vegas ili Premiere a oba imaju MainConcept enkodere.

Pogledao sam podesavanje ovog TMNPGEnc MPEG-2 encodera i ima slicnosti sa MainConcept-om u Premiere-u, razlika je u ovoj opciji Quality koja je po difoltu 4, a najveca vrijednost je 5, i ove opcije GOP, M i N frames koje su postavljene na 3 i 12 u startu..

Pregledaj ovaj novi vodič pa javi ako ne budeš prepoznao te opcije.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: podesavanje export-a?

Postod dannyd » 19.10.2010 13:08

Pogledao sam ovaj vodic za podesavanje MainConcept MPEG-2 enkodera i tu je sve sto se od opcija moze naci i u premieru, s tim sto ih je mnogo manje kod premiera..uglavnom sve je tu i shvatio sam podesavanja...hvala!
dannyd
Član foruma
 
Postova:  37
Pridružio se:  04.10.2010 16:49

Vrati se na Filmmaking - generalno

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron