Novi scenario (za sada untitled)

Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

---
Nedostatak scenarija i scenarista je trenutno jedan od glavnih problema filmmakera amatera. Najčešće čak i osobe koje su veoma talenovane za tehnički deo filmmaking procesa ne mogu da snime dovoljno zanimljiiv film jer nemaju scenario. Bez dovoljno dobrog scenarija radovi se uglavnom svode na probe i demonstracije tehničkih sposobnosti ili to moraju biti muzički spotovi.

U cilju da to rešimo izdvojili smo ovaj forum za diskusije u vezi scenarija. Pokušaćemo privući što više scenarista i pisaca i raditi na rešavanju ovog problema.

Pozivamo scenariste i one koji bi želeli postati scenaristi, da se pridruže ovim diskusijama i oslobode svoju kreativnu stranu.

Re: Novi scenario (za sada untitled)

Postod Video Majstor » 03.03.2011 11:41

Evo jedna pesma koja se super uklapa uz hakerske scene iz ovog filma. Mislim da je treba upotrbiti u ovom filmu.

And So You Code


And so you code - Clip Remake
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Novi scenario (za sada untitled)

Postod Video Majstor » 07.09.2013 21:55

Zanimljivo, novi film Paranoia (2013) koji ovih dana igra u bioskopima ima donekle sličan ovakav zaplet. :blum2:
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Novi scenario (za sada untitled)

Postod igorbb2222 » 03.01.2015 14:44

Prvo da pozelim svima srecnu novu godinu i puno uspeha u daljem radu.

Sad sam se zainteresovao za ovo.
Citajuci ovaj "scenario" imam utisak da sam ovo vec gledao ili ima nesto slicno.
Mozda nisam primetio, ali bih voleo u filmu da vidim sta je to toliko bitno da bi
ti tamo neki mafijasi davali liku 100 hiljada evra ili ga jednostavno izresetali zbog pogresnog cd-a. Sta je u pitanju.

U sceni kad im odlucno spusti slusalicu uz pretnju da ce im doci glave taj CD,
deluje opasno, tj ne boji se posledica a ipak bi oni mogli da mu odgovore jednom scenom
"mucenja" njegove drage. Ne nesto opasno, ali da se vidi da se ne sale sa njim.

Nisam jos razumeo, Da li se ovaj film snima vec? Svaka cast
igorbb2222
 

Re: Novi scenario (za sada untitled)

Postod Video Majstor » 07.01.2015 22:50

Prvo da pozelim svima srecnu novu godinu i puno uspeha u daljem radu.
Hvala! Takođe isto želim svima! :)
Nisam jos razumeo, Da li se ovaj film snima vec?
U vreme pisanja, film je bio pred realizacijom tj. žurili smo da pripremimo scenario da byteFx može da počne sa snimanjem. Neka probna snimanja je već uradio.
Zatim je, ako se dobro sećam, zbog škole došlo do nekoliko odgađanja, ..i onda je polako počeo da dobija neke poslove za novac kojima je morao da da priioritet.
viewtopic.php?f=6&t=275#p1241
...pa opet odgađanja zbog nedostatka vremena... Kasnije se situacija dosta promenila pa je bio malo veći zahvat vraćanje na ovo. A on sada i studira i snima za novac tako da je teško da će u skorije vreme da se vraća na ovo.

Moraću da ga pitam da li bi dozvolio da se nastavi rad na ovom scenariju neovisno o njemu, ukoliko on bi snimao.
Bilo bi dobro da se ovaj scenario završi.

Mozda nisam primetio, ali bih voleo u filmu da vidim sta je to toliko bitno da bi
ti tamo neki mafijasi davali liku 100 hiljada evra ili ga jednostavno izresetali zbog pogresnog cd-a. Sta je u pitanju.
Nije opisano. I koliko se sećam nismo ni planirali to objašnjenje. Ta misterija je dobra za film. E sad za kraj filma bi možda bilo dobro da se i otkrije šta je to da publika doživi razrešenje.

Ako imaš ideju šta bi bio prikladno da bdue sadržaj CD-a, slobodno napiši :)

Hvala i za interesovanje, i za ostale ideje. Slobodno se priključi šta god ti padne na pamet da bi bilo dobro za ovaj film.

Citajuci ovaj "scenario" imam utisak da sam ovo vec gledao ili ima nesto slicno.
Pa nije korišćen ni jedan konkretan uzor za ovu priču. Naravno moguće je da slučajno se podudara sa nekim ali nije namerno.
Inače, sad ću baš da pogledam onaj film Paranoia (2013) da vidim da li liči...

Inače najpre se počelo sa ovim viewtopic.php?f=6&t=113
a zatim smo ostavili to i prešli na ovaj sinopsis (koji je u grubim cratama smislio bytefx) jer se činio kao bolja ideja.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Novi scenario (za sada untitled)

Postod igorbb2222 » 12.01.2015 22:50

Ova prica moze da se sredi samo tako.
Jedini bi problem bio sta je to na CD-u. Ne razumem se bas u te tamo neke hakerske izraze,
ali mi je palo na pamet da ne bude Haker u akciji i da on provaljuje neke tamo sifre i firewall-ove vec bi moglo da se iskoristi to neko njegovo znanje na racunaru kako bi osigurao svoju bezbednost kao i svoje drage.

Na primer: Slucajno se zadesio u nekoj velikoj podzemnoj garazi gde je bilo malo automobila gde je imao problem za nekim delom na autu koji ga je dugo mucio i morao je da se zavuce ispod tako da ga niko nije video.
Dok je to sredjivao, vezivao zicom ili zasrafljivao, pojavljuju se pomenuti mafijasii tu se odigrava neka scena koja mu je privukla paznju pa je snimio mobilnim telefonom.
Sad tu moze da bude dokaz kako je mafijas izresetao nacelnika policije i njegove kolege visoke funkcionere koji su drzali lanac prostitucije kao i trgovinu droge a to je zasmetalo mafijasu pa je iskoristio i napravio sacekusu i sve ih sredio.
Glavni lik sve snima.
Posto su mafijasi na sve spremni, prethodno su iskljucili video nadzor i kad su otisli neko je ponovo ukljucio pa se vidi glavni lik kako napusta mesto zlocina.
Tu nastaje frka. Lik je osumnjiceni, njegovo ime i slika se pojavljuje svuda pa on resava da kontaktira mafijasa.
Snimak postavlja na google disc, na you tube ali niko ne moze da vidi jer je podesio privatnost, salje na par svojih E-mailova tako da je siguran da ima vise kopija. Jedan CD narezuje i donosi licno mafijasu u restoran gde ga mrtav hladan ucenjuje. Otimaju mu devojku, drugara prisile da radi za njih a protiv njega ali glavni lik ima keca u rukavu. Sve to sto se desava oko njega snima i ubacuje u svoj racunar tako da na kraju posalje sve to novinarima koji sve razotkrivaju vrlo brzo. E sad kako je oslobodio devojku, ne znam. Iskoristio je neko mesto iz svog detinjstva gde je mafijas doveo devojku da izvrse primopredaju,a ona znajuci za tu neku caku ( obliznji kanalizacioni saht, ili truo krov) tako da obadvoje uspesno beze a policija opkoljava mesto i hapse sve. Njegovi snimci su glavni dokazi za sve i dobijaju dozivotni zatvor. Naravno, on je uzeo novac od mafijasa pre toga.
Ima mnogo detalja pa bi dijalozima trebalo sve to razjasniti.
To mi je palo na pamet. Ako bude jos nesto, pisem . :hi:
igorbb2222
 

Re: Novi scenario (za sada untitled)

Postod igorbb2222 » 15.01.2015 22:06

Jos jedna ideja mi pade na pamet kako bi mogao da obezbedi sebe u ovoj situaciji.
Prilikom razgovora sa mafijasom, pokazuje mu trik koji ume da izvede sa svojim mobilnim.
On je haker i to zna dobro. Ukljucuje kameru na telefonu i pokaze mafijasu na tamo nekom tv-u
Kako se u sred neke bitne utakmice ili neke emisije pojavljuje taj video koji snima u tom trenutku.
Nakon toga se na tv pojavljuje spiker koji se izvinjava zbog prekida programa.
Mafijas je uplasen tim potezom. Glavni lik mu objasni da na svakih 12 sati mora da ukuca sifru, ili ce onaj snimak koji sam pomenuo otici na sve tv stanice i prikazivace se na svakih sat vremena narednih 24 sata
Posle neupisivanja sifre.
Tako bi moglo to da se zavrsi da bi na kraju spasio i sebe i otetu
Devojku.
Ako mi jos nesto padne napamet, pisem
Pozzzz.
igorbb2222
 
Prethodni

Vrati se na Scenario

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju

cron