Virtual DJ - Video efekti i tranzicije

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Virtual DJ - Video efekti i tranzicije

Postod Video Majstor » 05.10.2010 18:01

Na znam kako stoje stravri sa Virtual DJ pluginovima, da li su besplatni ili ne. Ako su besplatni bilo bi dobro da ovde razmenimo pokoji i opisemo sve koji "vrede".

Ja imam puno za VirtualDJ v4 (verzja stara godinu-dve) ali nedavno sam nabavio najnoviji Virtual DJ v6 i za njega imam samo onih nekoliko defaultnih.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Virtual DJ - Video efekti i tranzicije

Postod PetarKG » 27.10.2010 20:57

Nemam iskustva sa tim programom. Samo da napomenem da je najnovija verzija 7, upravo sam je preuzeo. Bilo bi dobro da se nadje i neki tutorial za ovaj programcic.
PetarKG
Član foruma
 
Postova:  11
Pridružio se:  20.10.2010 19:49
Lokacija:  Kragujevac

Re: Virtual DJ - Video efekti i tranzicije

Postod Video Majstor » 27.10.2010 22:31

Zanimljivo, mora da je verzija 7 izasla ovih dana jer j pre par nedelja kada sam gledao 6 je bila najnovije.

Bilo bi dobro da se nadje i neki tutorial za ovaj programcic.
Dobra ideja. Bice.

Evo za sad par osnovnih stvari:
- Crossfader (veliki vodoravni klizac koji se nalazi u sredini) je glavna poluga kod miksanja, sa njim prelazis sa jedne pesme na drugu.
- Druga stvar je da bi prelaz bio prirodan, mora se podudariti broj otkucaja (BPM - beats per minuts) jedne pesme i druge. To se postize tako sto se jedna od njih ubrza ili uspori.
- Treca stvar, i kada je BPM podudaran jos bolji efekat je kada se podudari otkucaj sa otkucajem.
To je ono u cemu Virtual DJ blista jer automatski poklapa otkucaj sa otkucajem. Otkucaje mozes videti gore, to su oni mali kvadratici ispod zvucnih talasa. Inace kod moderne muzeike jedan udarac (na zvucnom talasu je to spic talasa) basa je uvek i jedan otkucaj.
- cetvrta stvar, jos bolje od toga je kada se podudari takt sa taktom tj. prvi otkucaj takta iz jedne pesme da se poklapa sa prvim otkucajem takta iz druge pesme. Kod moderne muzike uvek se koristi 4/4 takt sto znaci cetiri otkucaja jedan takt Jedan takt zvuci obicno ovako: "BUM-TRAS-BUM-TRASdrugaciji" po tome mozes da prepoznas koji otkucaj je poslednji a onaj nakon njega je prvi.
- Peto, u modernoj miuzici sve se ponavlja 2 ili 4 ili 8 ili 16 ili 32 (ili 64) puta. Kada hoces promenu svaki put broj koliko se puta ponovilo nesto tako da promenu napravis nakon pravilnog broja ponavljanja.

Sve ovo je lakse nego sto se cini jer Virtual DJ ima masu toga vec ugradjeno. Isprobavaj...

Kasnije cu jos napisati sta sve moze da se radi sa precicama sa tastature... itd.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Virtual DJ - Video efekti i tranzicije

Postod Goja » 28.10.2010 18:40

skinuo sam i ja sedmicu i baš bi mi dobro došla svaka pomoć makar i ona početna kako uopšte da krenem .Skapirao sam da mogu da ubacim klip i da mogu da ubacim melodiju e sad dalje malo teže ide .Eksperimentišem al .....
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: Virtual DJ - Video efekti i tranzicije

Postod Video Majstor » 29.10.2010 0:15

skinuo sam i ja sedmicu i baš bi mi dobro došla svaka pomoć makar i ona početna kako uopšte da krenem .Skapirao sam da mogu da ubacim klip i da mogu da ubacim melodiju e sad dalje malo teže ide .Eksperimentišem al .....

Posluzi se za sad sa uputstvima iz prethodne kporuke. Svaladavj jedan po jedan korak. Poredano je logickim redosledom kojim ide usavrsavanje u dj-isanju.

- Crossfader (veliki vodoravni klizac koji se nalazi u sredini) je glavna poluga kod miksanja, sa njim prelazis sa jedne pesme na drugu.
- Druga stvar je da bi prelaz bio prirodan, mora se podudariti broj otkucaja (BPM - beats per minuts) jedne pesme i druge. To se postize tako sto se jedna od njih ubrza ili uspori.

Samo cu jos da dodam na ovo prethodno citirano:
Usporavanje i ubruzavanje se kod klasicne DJ opreme vrsi rucno pomocu klizaca a odgovarajuca se postize tako sto DJ svojim sluhom oseca kada je pogodio. Medjutim Virtual DJ ima citav niz nacina kojim se ovo postize na mnogo jednostavnije nacine i sa savrsenim rezultatom.

Na primer, jedan od nacina je precica sa tastature sa kojom on obavi automatski prelaz sa jedng deka na drugi. Znaci on sam obavi potrebno usporavanje ili ubrzavanje i sam pomera crossfader.

Jos jedan nacin je se zove ja mislim "beatlock" tj. zakljucava sekundarnu pesmu na brzinu i poziciju tako da ostaje podudarna otkucaj iz jedan sa otkucajem iz druge pesme (beat to beat). Jedan od tastera sluzi za aktivirnaje ovoga. To je glavna prednost Virtual DJ-a i to omogucava da i osoba bez sluha i iskustva moze da postize jednako dobro mixanje kao pravi DJ. To je sustinska stvar a ostalo su detalji...

...za sada toliko.

kako uopšte da krenem
Mozda je najbolje da konkretno opises gde je tacno zapelo? Koju komandu ne vidis?

Za pocetak prevuci jednu pesmu na prvi deck a drugu na drugi. Pusti obe. Zatim potrazi gde se ukljucuje "beatlock". Zatim pomrei crossfader i obavi prelaz sa pesme na pesmu. To bi bila skroz pocetna lekcija.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju

cron