Pitanje - šta dalje

Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

---
Nedostatak scenarija i scenarista je trenutno jedan od glavnih problema filmmakera amatera. Najčešće čak i osobe koje su veoma talenovane za tehnički deo filmmaking procesa ne mogu da snime dovoljno zanimljiiv film jer nemaju scenario. Bez dovoljno dobrog scenarija radovi se uglavnom svode na probe i demonstracije tehničkih sposobnosti ili to moraju biti muzički spotovi.

U cilju da to rešimo izdvojili smo ovaj forum za diskusije u vezi scenarija. Pokušaćemo privući što više scenarista i pisaca i raditi na rešavanju ovog problema.

Pozivamo scenariste i one koji bi želeli postati scenaristi, da se pridruže ovim diskusijama i oslobode svoju kreativnu stranu.

Pitanje - šta dalje

Postod sepsa » 27.04.2018 15:20

Dobar dan.
:)
Interesuje me sledeće:
Upravo smo završili našu rok operu (konceptualni album), pa smo mislili da je ekranizujemo.
Zanima me da li postoji neka grupa ljudi (ili neka produkcijska kuća) koja bi to odradila, tj. da makar preslušala snimke i kaže da li hoće, ili neće to da radi.
Ako ne postoji, na kraju ćemo (kao i do sada) sve sami odraditi, samo je problem što je u Zrenjaninu veliki deficit glumaca...
:)
Hvala.
Pozdrav!
sepsa
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  27.04.2018 15:04

Re: Pitanje - šta dalje

Postod igorbb2222 » 29.04.2018 21:14

Moze li da se cuje to vase delo?
Nisam razumeo bas najbolje, treba vam spot ili?
igorbb2222
 

Re: Pitanje - šta dalje

Postod sepsa » 29.04.2018 21:48

Evo link:
https://www.mediafire.com/download/zu1o09o67fytz4n

Treba nam neko kome mi to bilo interesantno i zanimljivo, i ako želi da napravi film od toga.
Pošto je album jedna celina, to bi bio film sačinjen iz 18 spotova, možda vezan nekom kratkom pričom izmedju istih po potrebi.
:)
sepsa
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  27.04.2018 15:04

Re: Pitanje - šta dalje

Postod Video Majstor » 14.05.2018 17:53

Dobrodošao! :drinks:

Skinuo sam pa ću da pogleam o čemu se radi...
Inače nadam se da će neko biti zainteresovan. Trebalo bi u svakom gradu da ima neko kulturno-umetničko-dramsko društvo pa bi trebalo između ostalog da se obratiš tamo, pošto je to što vi radite i muzički zvuči da se uklapa u to. Ako i nema neko gradsko onda verujem da ima u okviru školskih sekcija nešto.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Pitanje - šta dalje

Postod sepsa » 16.05.2018 1:26

Hvala na dobrodošlici...
:D
Javite utiske kada preslušate...
:)
Ovo je u početku bila pozorišna predstava (pre jedno desetak godina), koja je propala usled nemanja novčanih sredstava za honorare; pa su glumci otaljavali, nisu dolazoli na probe...
Videli smo da od toga neće biti išta, pa smo predstavu pretvorili u album.
Ovih dana usled imanja slobodnog vremena, odradili smo album ispočetka i mislili da ga ekranizujemo...
:)
Radim u kulturnom centru već 10+ godina, i verujte da ne postoji u našem gradu bilo kakvo amatersko društvo/školska sekcija koja bi saradjivala sa nama i rekla da je to njima interesantno.
Nabavili bi opremu za snimanje i montirali sami materijal; u suštini, nama treba (u najgorem slučaju) šaka iole sposobnih glumaca i neki scenarista/reditelj (da se konsultujemo medjusobno), koji je imao želju da radi tako nešto, ali nije imao audio materijal... ...što je i sam priznajem nemoguće...
:D
sepsa
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  27.04.2018 15:04

Re: Pitanje - šta dalje

Postod Movie fan » 16.05.2018 21:27

Pesme su super. Ima raznih žanrova, baš si dobro odradio.

A kakvu tačno formu želiš? Scenario kao što ima Mamma mia! (sa pesmama grupe ABBA) ili nešto drugačije?
Movie fan
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  30.04.2018 21:34

Re: Pitanje - šta dalje

Postod sepsa » 18.05.2018 6:01

Hvala.
:)
Mada, ja sam bubnjar/producent/snimatelj; pesme su uglavnom od kolege iz benda...
:D
Ako misliš na Abin mjuzikl sa Brodveja recimo, to je nemoguća misija. Više je zamišljeno kao Litl Šop Of Horor, ili Roki Horor Pikčr Šou; samo sa dosta kraćim "skečevima" izmedju pesama...
:)
sepsa
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  27.04.2018 15:04

Vrati se na Scenario

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju

cron