Kompatibilan Adobe Premier za moj laptop (PITANJE-POMOC) !!!

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Kompatibilan Adobe Premier za moj laptop (PITANJE-POMOC) !!!

Postod slavoljubovski » 07.05.2017 22:24

Zdravo

Ja sam novi na forumu.
Pratim vasu webstranu vec duze vreme.
Najpre pohvale za celi vas tim.

Imam jedno pitanje
Bavim se snimanjem i video montazom.
Radio montazu na drugom kompjuteru.
Za sad imam Laptop DELL i3-2310M @2.10 GHZ RAM: 6 GB 64 Bit

Radim na Adobe Premiere CC 2014
Zna "seckati" ali kad stavim i efekte,tranzicije i slicno ona je to kao slika
toliko koci da se nemoze raditi.

Najverovatnije je preslab moj laptop za program.
Moje pitanje je koju verziju Premiera da instaliram i da nemam tih problema,da mogu raditi kao sto valja :)
Ne treba mi nesto mnogo efekata radim sa tranzicijama,malo korekcije boja i sl. i to je to i normalno titlovi .

Koji Adobe Premiere bi bijo idealan za moj laptop da se moze raditi bez kocenja i sl ?
Adobe Premiere 3,4 ????

Hvala vam unapred :D
slavoljubovski
Novi član
 
Postova:  1
Pridružio se:  07.05.2017 22:05

Re: Kompatibilan Adobe Premier za moj laptop (PITANJE-POMOC)

Postod Video Majstor » 17.06.2017 18:20

Dobrodošao! :drinks:

Izvini zbog kasnog odgovora. Polako se vraćamo u rad nakon duže pauze. :sorry:

Zna "seckati" ali kad stavim i efekte,tranzicije i slicno ona je to kao slika
toliko koci da se nemoze raditi.
Treba da se proveri u Task Manager-u šta se dešava sa zauzećem procesora i RAM memorije.
Slika
Ako kompjuter prikoči na duže od 20-30 sekundi to je najčešće znak da je zauzeće memorije prešlo 85%. Kad memorija pređe 85% windows, kreće da paniči i oslobađa memoriju tako što "nepotrebne" stvari iz memorije vraća u virtuelnu memoriju koja je u stvari fajl na hard disku. pošto to što je prebacio obično nije nepotrebno nego programu ipak treba, onda se dešava da odmah po prebacivanju iz virtualne mora nazad da vraća u pravu memoriju i tako u krug žongliranje bez kraja. Sve to drugo traje jer se radi o gigabjtima podataka (kao da kopiraš filmove sa DVD-a na hard disk i nazad...).

Dakle najpre proveri zauzeće memorije kad počne da "koči". Ali takođe proveri koliko je zauzeta memorije i pre nego što pokreneš Premiere? Ukoliko je zauzeto više od 2-3GB onda nije kriv Premiere nego neki drugi program koji to radi.

Ukoliko se ispostavi da jeste problem sa tim što RAM preko 85% i da jeste kriv Premiere, onda je rešenje neka od verzija premiera koja zahteva manje od 4GB ili neka od ranih verzija koje su zahtevale 4-8GB.
https://helpx.adobe.com/premiere-pro/sy ... ments.html
Adobe Premiere Pro CS6 system requirements

Intel® Core™2 Duo or AMD Phenom® II processor; 64-bit support required
Microsoft® Windows® 7 with Service Pack 1, Windows 8, or Windows 8.1. See the CS6 FAQ for more information about Windows 8 support.*
4 GB of RAM (8 GB recommended)
Adobe Premiere Pro CS5.5 system requirements

Adobe Premiere Pro CS5.5 requires a 64-bit operating system.

Intel® Core™2 Duo or AMD Phenom® II processor; 64-bit support required
64-bit operating system required: Microsoft® Windows Vista® Home Premium, Business, Ultimate, or Enterprise with Service Pack 1 or Windows® 7
2 GB of RAM (4 GB or more recommended)


Drugi razlog seckanja, može da bude zauzeće procesora do 100%. Međutim programi koji rade nešto korisno i kada zauzmu procesor do 100% to obično ne izazove totalno "kočenje" jer njihovi procesi ne blokiraju ostale stvari na računaru. To se obično desi samo ako je neki kvar, bug ili virus.
Proveri u Task Manger-u da li je pre uključivanja zauzeće procesora veće od recimo 10% ? Ako je mnogo zauzet i pre Premiera onda bi trebalo proveriti od virusa, možda reinstalirati drajvere, proveriti ima li možda nepotrebnih programa, sistem itd...
Preporučujem da računar preskeniraš sa Malwarebytes Anti-malware i AdwCleaner-om.

Ako koristiš AVG antivirus, uninstaliraj ga i instaliraj Avast.

Ukoliko je ipak samo problem što Premiere zahteva mnogo snažniji procesor, onda su rešenje opet ove verzije Premiera koje sam gore predložio.
Prikačeni fajlovi
task manager cpu ram 2017-06-17_180844.png
Task Manager
(14.29 KiB) Nijednom preuzeto
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju