Canon Pixma MP250 problem sa ketrižima.

off-topic - Sve što inače nema veze sa temom sajta

Moderatori: Video Majstor, Goja, djyova, prijateljv, Ilidan, kadetoni

Opis foruma
off-topic - Sve što inače nema veze sa temom sajta

Ovde možete pričati o bilo čemu što nema veze s videom.

Takodje, ako ne znate u koju temu da postavite pitanje, postavite ovde pa ćemo premestiti u odgovarajući forum.

Canon Pixma MP250 problem sa ketrižima.

Postod ShoX » 02.08.2012 20:15

Pre svega da napišem šta sam uradio, pa da znate odmah da nije sve išlo "kako treba"...
Ketridž za crnu boju sam napunio crnim tušem. Izbušio sam rupicu i špricem uneo tuš u njega. Zatm sam tu rupicu zatvorio izolir trakom. Moram još reći da sam na početku skinuo onu trakicu koja je na prednjoj strani, sa zlatnim kockicama, tj to su konektori koji dodiruju sa pinovima u štampaču. Nisam je potpuno skinuo, već samo svukao početka. Imaćete sliku pa će vam biti jasno. Na 2 mesta je između rupice na traci puklo malo, ali to ne smeta pinovima.

Evo prve slike kako to izgleda (sa trakom)
http://img15.imageshack.us/img15/8131/konektori.png

Evo slike rupice
http://img41.imageshack.us/img41/1945/55221285.png

Uradio sam restart prema svim uputstvima na youtube i po netu... Svašta sam radio i nikada neće da krene da štampa... Uvek piše da nema boje, tj ketridža crnog.

Evo da navedem šta sam radio:
Ugasim štampač, stisnem stop/restart dugme, onda zajedno stisnem power dugme, onda četiri puta stop-restart za redom i 2 puta power dugme... Onda da izvadim USB, otvorim mesto gde se stavlja ketridž, izvadim power kabl, stisnem power dugme i držim i vratim kablove... i ništa i dalje neće da štampa...

Brojevi na monitoru prikazuju:
1. 0, neko naopako E i 5
2. 1, neko naopako E i 6

Ovo zavii od toga šta radim...

Hvala unapred na pomoći.
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Vrati se na Svaštara

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron