Instalacija softvera za mobilne telefone, flešovanje ...

off-topic - Sve što inače nema veze sa temom sajta

Moderatori: Video Majstor, Goja, djyova, prijateljv, Ilidan, kadetoni

Opis foruma
off-topic - Sve što inače nema veze sa temom sajta

Ovde možete pričati o bilo čemu što nema veze s videom.

Takodje, ako ne znate u koju temu da postavite pitanje, postavite ovde pa ćemo premestiti u odgovarajući forum.

Instalacija softvera za mobilne telefone, flešovanje ...

Postod ShoX » 05.05.2012 19:04

Možda naslov teme nije dobar, ali promenite ako ne valja :)
Pokrenuo sam temu jel želim polako da krenem da čačkam sa telefonima, da mogu da promenim sebi softver ako se pokvari, drugu, apdejtujem, promenim serijski kod ... a kasnije i malo fizičke stvari (promena displeja, gde ljudi iz servisa kupuju displeje, maske...)

Imam Nokiju C5, pošto mislim da ima neka greška u softveru sada mogu na njoj da eksperimentišem... Tj ima bagove kada hoću da izmenim kontakt, piše File corupted.

Hajde da krenemo prvo sa lakšim pitanjima, pa ću ubacivati nova i nova kako budem napredovao :)

1. Krenuo bih najpre od softvera, znači kada menjam softver šta mi je sve potrebno, najbolja oprema, programi...
Po internetu ima dosta priče oko svega toga, da je to "toliko lako"...
Koliko sam o tome čitao, potrebna je internet konekcija, Nokia PC Suite, USB kabl... (u ovom slučaju pričam o nokiji) ali mi ovo izgleda previše jednostavno, i da je to tako svi bi to radili...
Prvo što me tera da se zapitam jeste to oko USB kabla, pošto da je tako onda bi u servisu morali da imaju USB kabl za svaki mobilni telefon (ne baš svaki jer neki modeli koriste isti, ali je opet to mnogo...)
Da li tu postoje neki specijalni kablovi, kako već to funkcioniše stručno...

2. Dekodiranje, da li se telefon priključuje na PC preko tog specijalnog kabla, ako uopšte postoji, ili USB... Koji mi program treba ovde, šta su cake...

3. Zaboravih pre svega da pitam, da li je bitna platforma na kojoj radim, Windows 7, XP, Vista... ili čak sam negde pročitao da mora da se koristi Windows 98 i da ne može da radi ako se u compatibility modu stavi na 98

Ovo je za sada to, za fizički deo pitaću malo kasnije, ali može i sada za početak, gde se nabavljaju maske, displeji, flet kablovi...
Hvala :)
Poslednji put menjao Video Majstor dana 21.04.2014 3:09, izmenjena samo jedanput
Rezlog: Popravio naslov posta.
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Instalacija softvera za mobilne telefone, felšovanje ..

Postod Gost » 08.05.2012 16:12

3. Nije bitno, od XP pa nadalje će raditi
Gost
 

Re: Instalacija softvera za mobilne telefone, felšovanje ..

Postod ShoX » 08.05.2012 16:43

ok, idemo dalje :)
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Instalacija softvera za mobilne telefone, fELšovanje ..

Postod felino » 08.05.2012 18:46

Shox, kod felšovanja mobilnog telefona, zavisi kako ga baciš. Kako ga zavrtiš na početku, takav felš će i da dobije dok leti. :D
Korisnikov avatar
felino
Član foruma
 
Postova:  172
Pridružio se:  07.11.2011 15:22

Vrati se na Svaštara

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

cron