Mirza Duraković; BiH

Radovi, Predstavljanja, Portfolio, Komentarisanje...

Moderatori: Video Majstor, djyova

Opis foruma
Na hiljadu ljudi ima najmanje jedan koji se zanima za Filmmaking. To znači da samo u Srbiji ima najmanje deset hiljada filmmakera ili onih koji žele da to postanu. Na žalost, do sada je bilo tako da se medjusobno jedva i poznaju. Saradnje veoma malo. Pokazivanja svojih radova javnosti, još manje.
Verovatno najveći problem je bio to što skoro uvek čitav filmmaking proces obavlja samo jedna osoba. Pošto niko nije savršen i talentovan za sve i radovi su patili od nedostataka u nekim aspektima.
Jedan od ciljeva ovog foruma je da to promenimo nabolje. Da bude pogodno mesto okupljanja domaćih filmmakera.

Za filmmakere i sve koji žele da vide njihove radove smo osmislili ovaj forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi" gde možete prikazati javnosti vaše radove, predstaviti se, prikazati svoje sposobnosti i saznati za druge filmmakere. Nadamo se da će, pored upoznavanja, vremenom doći do saradnji, okupljanja ekipa, timova, sve većeg broja radova i sve većeg kvaliteta.

Svim filmmakerima želimo mnogo uspeha!

Mirza Duraković; BiH

Postod MirzaIndigo » 28.04.2014 16:55

Prije svega iskren pozdrav osnivaču ovog sajta..Slučajno sam nabasao ovdje, pokušavajući konačno svatiti formate, enkodere i sve te tehnikalije.. SVAKA ČAST na trudu i jako profesionalnom pristupu sajtu..koliko sam vidio, odgovarate detaljno i sa žarom svima koji vam se obrate, i imate dosta edukativnog materijala...nadam se da ćemo se družiti i uneprijeđivati svoja znanja...

tek odskora sam si uspio priuštiti jedan napredniji camcoder, i krećem sa učenjem video produkcije..godinama se zanimam, ali imao sam samo fotoaparat(fotograf sam dosta dugo).. moji primarni interesi je stvaranje zabavno-edukativnih dokumentaraca, stop-motion kompozicija i vrlo kratkih sekvenci koje želim umixavati u neku VJ expresiju...

ne znam čime da se predstavim, jer nemam mnogo materijala..ali mislio sam da prvo postavim svoj stop-motion snimljen prije nekih godinu i po... dok nisam imao kamere, pokušao sam uraditi nešto sa tom tehnikom, i kao što to obično biva, nedostatak opreme nas često učini kreativnijim, i otkriva nam neke druge načine izražavanja... ovaj video je sastavljen od ne znam koliko stotina fotki, jako je haotičan ali ipak mi je drag...kroz njega sam i upoznao post produkciju videa, i susreo se sa prvim problemima....



sledećih par videa su vrlo kratke sekvence mog upoznavanja sa komponiranjem i snimanjem novom kamerom...usput, ako neko želi saznati nešto više o kameri: Sony HDR-PJ 780 VE neka slobodno pita...






ovaj poslednji ''uradak'' je ono s čim planiram više experimentisati-VJ-ing


iskren pozdrav, Mirza Duraković
MirzaIndigo
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  28.04.2014 16:38

Re: Mirza Duraković; BiH

Postod Video Majstor » 30.04.2014 12:54

Dobrodošao! :drinks:

Hvala na komplimentima! :)

Prvi i četvrti video, su interesantni. I prikladni za tu vrstu muzike.

sledećih par videa su vrlo kratke sekvence mog upoznavanja sa komponiranjem i snimanjem novom kamerom...usput, ako neko želi saznati nešto više o kameri: Sony HDR-PJ 780 VE neka slobodno pita...
Na kraju drugog videa gde se kamera pomera i snima drveće, čini mi se, vidi se malo problema sa "rolling shutter" tj. donji deo slike kasni za gornjim. To možda može da se ublaži promenom shutter speeda...
Osim toga kamera je jako dobra i daje "filmski" izgled snimaka.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Filmmakeri - predstavljanje i radovi

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju