Slike sa monitora

Radovi, Predstavljanja, Portfolio, Komentarisanje...

Moderatori: Video Majstor, djyova

Opis foruma
Na hiljadu ljudi ima najmanje jedan koji se zanima za Filmmaking. To znači da samo u Srbiji ima najmanje deset hiljada filmmakera ili onih koji žele da to postanu. Na žalost, do sada je bilo tako da se medjusobno jedva i poznaju. Saradnje veoma malo. Pokazivanja svojih radova javnosti, još manje.
Verovatno najveći problem je bio to što skoro uvek čitav filmmaking proces obavlja samo jedna osoba. Pošto niko nije savršen i talentovan za sve i radovi su patili od nedostataka u nekim aspektima.
Jedan od ciljeva ovog foruma je da to promenimo nabolje. Da bude pogodno mesto okupljanja domaćih filmmakera.

Za filmmakere i sve koji žele da vide njihove radove smo osmislili ovaj forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi" gde možete prikazati javnosti vaše radove, predstaviti se, prikazati svoje sposobnosti i saznati za druge filmmakere. Nadamo se da će, pored upoznavanja, vremenom doći do saradnji, okupljanja ekipa, timova, sve većeg broja radova i sve većeg kvaliteta.

Svim filmmakerima želimo mnogo uspeha!

Slike sa monitora

Postod Goja » 15.01.2011 12:41

Na jednoj igrici čiji sam član desila se jedna opšta bruka i banovanja.To je bio razlog da napravim kraći filmski zapis o svemu tome.Svi koji poznaju igricu su svatili medjutim oni koji je ne igraju imaće problema jer sve slike koje sam radio sa ss na ekranu su bile dobre medjutim u samom zapisu prilično gotovo jako loše.E sad pitanje je dali je problem što neznam dobro da uradim ss ili sam format zapisa koji sam radio u mpg4.Dali je bilo bolje da sam radio u mpg2 .
Molim za savet.

Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: Slike sa monitora

Postod Video Majstor » 15.01.2011 15:01

Pa sad ne znam da li si vec bio nezadovoljan kvalitetom screenshootova ili tek kasnije....
Ali evo mojih predloga:

- Za screenshootove sa ekrana preporucujem program FastStone Capture http://www.faststone.org/FSCaptureDetail.htm
On moze snimi i stranicu koja se skroluje tako da je idealan za "slikanje" internet stranica. Snimaj u PNG format sa 24bit-a tako ces zadrzati pun kvalitet do montaze.
FastStone Capture je sada shareware ali starije verzije do v5.3 su sve besplatne...

- Drugi razlog je jako niska rezolucija tog videa na youtubeu.
Bez obzira u kojoj rezoluciji su screenshootove ti radi projekat za montazu u sto vecoj rezoluciji i sa 16:9 aspect ratiom jer je takav i YouTube. Preporucujem u 1280x720 a mozda i 1920x1080. I u istoj toj rezoluciji i eksportuj video.

A posto ce fajl verovatno biti preveliki, za upload ga malo kompresuj bez smanjenja rezolucije, prema ovome oprobanom tutorijalu. viewtopic.php?f=14&t=257

N taj nacin ce na YouTubeu biti izbor i vecih rezolucija sa dosta ostrijom slikom.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Slike sa monitora

Postod Goja » 15.01.2011 17:11

hmm da ok hvala
slike su izvorno bile odlične na ekranu se savrseno vide ,da očigledno da je rezolucija la i za druge informacije
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: Slike sa monitora

Postod djyova » 15.01.2011 17:38

Naravno sto veca rezolucija bolji kvalitet ali najvaznije je za fotografije kakva se kompresija odabere za video zapis. I ovde vazi da sto veca kompresija bolji kvalitet, ali fajlovi ispadaju vece velicine. Ako se radi samo o fotografijama, onda je najbolje primeniti neki tutorijal za kompresiju crtanih filmova. Tako fotke ispadaju najkvalitetnije.

Ja za screenshotove koristim SnagIt. Ima pregrst opcija, i dobijeni materijali se mogu editovati, i slicno.

Mada, mozes screenshot da napravis i bez ikakvog programa. Udaris printscreen pa ides u paint pa paste.
Korisnikov avatar
djyova
Član foruma
 
Postova:  90
Pridružio se:  01.10.2010 17:46

Re: Slike sa monitora

Postod Goja » 15.01.2011 19:51

pa ja sam takav ss i radio prt pa u corel sa visokom rezolucijom i slika je super kad je pogledas na monitoru ovde je očigledno do video formata i niske rezolucije u mahu mi je vise odgovaralo zbog kraceg upload-a
al sad vidim da sam pogresio
hvala
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Vrati se na Filmmakeri - predstavljanje i radovi

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron