Mladi Filmmaker

Radovi, Predstavljanja, Portfolio, Komentarisanje...

Moderatori: Video Majstor, djyova

Opis foruma
Na hiljadu ljudi ima najmanje jedan koji se zanima za Filmmaking. To znači da samo u Srbiji ima najmanje deset hiljada filmmakera ili onih koji žele da to postanu. Na žalost, do sada je bilo tako da se medjusobno jedva i poznaju. Saradnje veoma malo. Pokazivanja svojih radova javnosti, još manje.
Verovatno najveći problem je bio to što skoro uvek čitav filmmaking proces obavlja samo jedna osoba. Pošto niko nije savršen i talentovan za sve i radovi su patili od nedostataka u nekim aspektima.
Jedan od ciljeva ovog foruma je da to promenimo nabolje. Da bude pogodno mesto okupljanja domaćih filmmakera.

Za filmmakere i sve koji žele da vide njihove radove smo osmislili ovaj forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi" gde možete prikazati javnosti vaše radove, predstaviti se, prikazati svoje sposobnosti i saznati za druge filmmakere. Nadamo se da će, pored upoznavanja, vremenom doći do saradnji, okupljanja ekipa, timova, sve većeg broja radova i sve većeg kvaliteta.

Svim filmmakerima želimo mnogo uspeha!

Mladi Filmmaker

Postod rapiddigital » 17.04.2012 15:06

Pozdrav,zovem se Nikola Djordjic,zivim u Valjevu i imam 14 godina.Jako sam motivisan da postanem filmmaker.Evo ga moj kanal na youtube-u,gde cu uploadovati neke svoje radove - http://www.youtube.com/user/RapidDigital
A takodje i moj prvi video:


http://www.youtube.com/watch?v=b9sZ6drx ... ature=plcp

Snimljeno je sa Nikon Coolpix p510.

Planiram da uradim Web Series za leto (slicno nesto kao ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=oBftzMxD ... plpp_video )

Naravno,ne tako profesionalno i skupo kao sto su oni uradili.Jedini problem je sto imam neozbiljnu ekipu za to (smeju se,ne shvataju ozbiljno,gluma im bas i ne ide) i jedini sam koji se razumem u filmmaking,tako da kad bi radio web series,sam bi morao da nadjem glumce,da napisem scenario,kostime,opremu da kupim,kao i produkciju i post produkciju.Moja molba za vas je da mi kazete sta mislite o web series,i da li sam na pravom putu sto se tice filmmakinga? Hvala :D
rapiddigital
Član foruma
 
Postova:  11
Pridružio se:  17.04.2012 14:52

Re: Mladi Filmmaker

Postod Video Majstor » 19.04.2012 4:33

Dobrodošao! :drinks:
rapiddigital je napisao:vo ga moj kanal na youtube-u,gde cu uploadovati neke svoje radove - http://www.youtube.com/user/RapidDigital
A takodje i moj prvi video:


http://www.youtube.com/watch?v=b9sZ6drx ... ature=plcp
Dopada mi se! Pokreti i padovi su uvreljivi! I kadrovi su veoma dobri, kamera svugde dobro usmerena i dobro udaljena (s obzirom da su u pitanju kadrovi sa nepomičnom kamerom).

Evo ti par ideja i saveta:

Pozabavi se malo sa korekcijom boja pošto te ionako interesuje obrada video i efekti. Probaj u isti taj video da smanjiš brightness za 10%. Contrast povećaj za 5%. I onda, najvažnije, smanji saturation za 10-40% (isprobavaj koliko je najbolje). I uz isprobavanje smanjenja saturationa probaj malo korekciju boja recimo blago da pojačaš žutu (zelenu za 1 ili 2 % i crvenu za 1 ili 2 %) boju ili još bolje zelenu (da deluje malo više vojnički). Tako se dobija više onaj filmski izgled. Ili izaberi preset "Warm".

Takođe imaš efekte koji slici daju određeni kolorit. Na primer uzmeš screenshoot iz video igre Battlefield 3 i color pickerom uzmeš Hue vrednost od neke boje sa slike i onda u tim efektima podesiš kolorit sa istom tom Hue vrednošću i dobijaš slike koje deluju kao da su iz te igre...

rapiddigital je napisao:Planiram da uradim Web Series za leto (slicno nesto kao ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=oBftzMxD ... plpp_video )

Naravno,ne tako profesionalno i skupo kao sto su oni uradili.Jedini problem je sto imam neozbiljnu ekipu za to (smeju se,ne shvataju ozbiljno,gluma im bas i ne ide) i jedini sam koji se razumem u filmmaking,tako da kad bi radio web series,sam bi morao da nadjem glumce,da napisem scenario,kostime,opremu da kupim,kao i produkciju i post produkciju.Moja molba za vas je da mi kazete sta mislite o web series,i da li sam na pravom putu sto se tice filmmakinga? Hvala
Dobra ideja. Ima nešto slične atmosfere ali jednostavnije u ovoj temi viewtopic.php?f=5&t=62&start=20
Pogledaj naslov "Project Takedown".

A problem sa ekipom glumaca amatera svi imaju. To je trenutno glavni problem za filmmakere amatere. Mora se raditi na tome ili da stekneš autoritet nad glumcima da se uozbilje ili nešto drugo da se smisli. Uglavnom probleme treba rešavati... Jedan od načina je da te ljudi shvataju ozbiljnije je da vredno radiš i da se usavršavaš tako da imaš što impresivnije radove da pokažeš a onda će te neozbiljnosti biti manje a zainteresovanih da pomognu sve više.

A što se tiče toga da li si na pravom putu, Pa naravno da si na pravom putu ako voliš filmmaking i ako si već počeo da snimaš i imaš volje da još snimaš. Pored uobičajenih stvari potrebno je i da budeš spreman da se stalno poboljšavaš i da uvek raidiš na poboljšanju onih stvari u kojima si najlošiji. Znači da uvažiš konstruktivne kritike i da naučiš da sledeći put to uradiš bolje.

Jeidni mogući problem je to što, poput mnogih domaćih filmmakera, ideš putem da postaneš ceo filmmaking tim u jednoj osobi. Osim što je dosta teško (mnogima ubija volju) to utiče i na to da krajnji rezultat bude loš u nekim aspektima jer niko nije talentovan za sve. ...Budi slobodan ovde da tražiš pomoć koliko god ti treba.... Malo pomalo nas je sve više ovde i ako budemo aktivni, nadam se da će biti i sve više raspoloženja za saradnje.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Mladi Filmmaker

Postod rapiddigital » 19.04.2012 14:07

Video Majstor je napisao:Dobrodošao! :drinks:
rapiddigital je napisao:vo ga moj kanal na youtube-u,gde cu uploadovati neke svoje radove - http://www.youtube.com/user/RapidDigital
A takodje i moj prvi video:


http://www.youtube.com/watch?v=b9sZ6drx ... ature=plcp
Dopada mi se! Pokreti i padovi su uvreljivi! I kadrovi su veoma dobri, kamera svugde dobro usmerena i dobro udaljena (s obzirom da su u pitanju kadrovi sa nepomičnom kamerom).

Evo ti par ideja i saveta:

Pozabavi se malo sa korekcijom boja pošto te ionako interesuje obrada video i efekti. Probaj u isti taj video da smanjiš brightness za 10%. Contrast povećaj za 5%. I onda, najvažnije, smanji saturation za 10-40% (isprobavaj koliko je najbolje). I uz isprobavanje smanjenja saturationa probaj malo korekciju boja recimo blago da pojačaš žutu (zelenu za 1 ili 2 % i crvenu za 1 ili 2 %) boju ili još bolje zelenu (da deluje malo više vojnički). Tako se dobija više onaj filmski izgled. Ili izaberi preset "Warm".

Takođe imaš efekte koji slici daju određeni kolorit. Na primer uzmeš screenshoot iz video igre Battlefield 3 i color pickerom uzmeš Hue vrednost od neke boje sa slike i onda u tim efektima podesiš kolorit sa istom tom Hue vrednošću i dobijaš slike koje deluju kao da su iz te igre...

rapiddigital je napisao:Planiram da uradim Web Series za leto (slicno nesto kao ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=oBftzMxD ... plpp_video )

Naravno,ne tako profesionalno i skupo kao sto su oni uradili.Jedini problem je sto imam neozbiljnu ekipu za to (smeju se,ne shvataju ozbiljno,gluma im bas i ne ide) i jedini sam koji se razumem u filmmaking,tako da kad bi radio web series,sam bi morao da nadjem glumce,da napisem scenario,kostime,opremu da kupim,kao i produkciju i post produkciju.Moja molba za vas je da mi kazete sta mislite o web series,i da li sam na pravom putu sto se tice filmmakinga? Hvala
Dobra ideja. Ima nešto slične atmosfere ali jednostavnije u ovoj temi viewtopic.php?f=5&t=62&start=20
Pogledaj naslov "Project Takedown".

A problem sa ekipom glumaca amatera svi imaju. To je trenutno glavni problem za filmmakere amatere. Mora se raditi na tome ili da stekneš autoritet nad glumcima da se uozbilje ili nešto drugo da se smisli. Uglavnom probleme treba rešavati... Jedan od načina je da te ljudi shvataju ozbiljnije je da vredno radiš i da se usavršavaš tako da imaš što impresivnije radove da pokažeš a onda će te neozbiljnosti biti manje a zainteresovanih da pomognu sve više.

A što se tiče toga da li si na pravom putu, Pa naravno da si na pravom putu ako voliš filmmaking i ako si već počeo da snimaš i imaš volje da još snimaš. Pored uobičajenih stvari potrebno je i da budeš spreman da se stalno poboljšavaš i da uvek raidiš na poboljšanju onih stvari u kojima si najlošiji. Znači da uvažiš konstruktivne kritike i da naučiš da sledeći put to uradiš bolje.

Jeidni mogući problem je to što, poput mnogih domaćih filmmakera, ideš putem da postaneš ceo filmmaking tim u jednoj osobi. Osim što je dosta teško (mnogima ubija volju) to utiče i na to da krajnji rezultat bude loš u nekim aspektima jer niko nije talentovan za sve. ...Budi slobodan ovde da tražiš pomoć koliko god ti treba.... Malo pomalo nas je sve više ovde i ako budemo aktivni, nadam se da će biti i sve više raspoloženja za saradnje.



Zahvaljujem se na prijatnoj dobrodoslici,trenutno ucim korekciju i pravljenje 3d modela u 3ds max-u.Planiram da web series pocnem da snimam krajem juna-pocetkom jula otprilike,sledece nedelje pocinjem da pisem scenario,smislio sam neke ideje ali trebaju jos da se usavrse.Jedna epizoda ce biti otprilike 10-15 minuta,i tako nekoliko.Nesto sam razmisljao o iznajmljivanju kamere,pa me zanima gde ima da se iznajmi dobra profesionalna kamera po povoljnoj ceni?

I sto se tice o tome kako sam ceo filmmaking tim,to je veoma tesko za mene,ali uspevam.Sta cu,kad niko od mojih se ne razume u ovo ali hocu da pomognu,tako da mislio sam da nadjem nekoga ko je iskusan sa filmmakingom,bar jednu osobu koja ce mi pomoci oko svega,neko ko je raspolozen za saradnju.Sto se tice lokacija za snimanje,ovde kod mene ima mnogo lokacija kao sto su stare fabrike,sume,brda,zgrade i ostalo,a cak sam i razmisljao da pitam direktora da snimim neki deo u skoli.Uskoro kupujem stalak za kameru,cim dobijem osiguranje jer sam nedavno gadno slomio prst.Takodje,nasao sam neku radnju koja prodaje platna,teksture i ostalo pa sam nasao zeleno platno,koje moze posluziti kao green screen,po povoljnoj ceni.Jos jedna stvar,sto je super za mene,ima neki decko iskusan vozac kola i motora,ponudio se da bude vozac,a i mnogo njih koji su videli moj prvi video,future gaming,tako da mislim da ce biti dobro.Ali naravno,pre nego sto primim neke glumce,organizovace se audicija za glumce,da vidimo da li su spremni za to. Pozdrav! :)
rapiddigital
Član foruma
 
Postova:  11
Pridružio se:  17.04.2012 14:52

Re: Mladi Filmmaker

Postod felino » 19.04.2012 22:42

Ja sam vrlo prijatno iznenadjen tvojim radom! Kada neko kaze da mu je prvi rad, obicno se ocekuje nesto lose ali tebi svaka cast. Deluje daleko bolje nego "prvi rad".

Jedina zamerka koju imam je da u intervalu od 01:18 do 01:40 kod gledaoca postoji izvesna konfuzija po pitanju odredjivanja likova (ko je ko), njihovog medjusobnog prostornog odnosa i odnosa prema prostoru radnje. Ti sigurno dobro poznajes svoje drugove ali nama, koji ih prvi put vidimo, nije lako da odredimo ko je ko posebno ako su u odeci slicne boje. Takodje, nije jasno kuda se krecu u odnosu na celinu prostora. Posebno cudno deluje pojava lika sa rukom u gipsu koji se pojavljuje kratko, samo jednom i u dalekom planu.

Nisu te zamerke bas toliko bitne nego samo malo zbunjuju. Pretpostavljam da bi ti koristile dve poslednje knjige na srpskom koje sam postavio na forum ovde http://forum.videomajstor.com/viewtopic.php?f=5&t=2367&start=10 . Zamerke nisu posledica mog poznavanja materije (kamera, montaza i rezija) na profesionalnom nivou jer taj nivo za sada nemam, tako da ih shvati uslovno.

Sve najbolje!
Korisnikov avatar
felino
Član foruma
 
Postova:  172
Pridružio se:  07.11.2011 15:22

Re: Mladi Filmmaker

Postod rapiddigital » 19.04.2012 23:45

felino je napisao:Ja sam vrlo prijatno iznenadjen tvojim radom! Kada neko kaze da mu je prvi rad, obicno se ocekuje nesto lose ali tebi svaka cast. Deluje daleko bolje nego "prvi rad".

Jedina zamerka koju imam je da u intervalu od 01:18 do 01:40 kod gledaoca postoji izvesna konfuzija po pitanju odredjivanja likova (ko je ko), njihovog medjusobnog prostornog odnosa i odnosa prema prostoru radnje. Ti sigurno dobro poznajes svoje drugove ali nama, koji ih prvi put vidimo, nije lako da odredimo ko je ko posebno ako su u odeci slicne boje. Takodje, nije jasno kuda se krecu u odnosu na celinu prostora. Posebno cudno deluje pojava lika sa rukom u gipsu koji se pojavljuje kratko, samo jednom i u dalekom planu.

Nisu te zamerke bas toliko bitne nego samo malo zbunjuju. Pretpostavljam da bi ti koristile dve poslednje knjige na srpskom koje sam postavio na forum ovde http://forum.videomajstor.com/viewtopic.php?f=5&t=2367&start=10 . Zamerke nisu posledica mog poznavanja materije (kamera, montaza i rezija) na profesionalnom nivou jer taj nivo za sada nemam, tako da ih shvati uslovno.

Sve najbolje!


Hvala ti na odgovoru,prvi video,znam da ima puno gresaka,u narednim video klipovima cu malo pripaziti na te greske. Pozdrav! :)
rapiddigital
Član foruma
 
Postova:  11
Pridružio se:  17.04.2012 14:52

Re: Mladi Filmmaker

Postod Video Majstor » 20.04.2012 3:26

Zahvaljujem se na prijatnoj dobrodoslici,trenutno ucim korekciju i pravljenje 3d modela u 3ds max-u.Planiram da web series pocnem da snimam krajem juna-pocetkom jula otprilike,sledece nedelje pocinjem da pisem scenario,smislio sam neke ideje ali trebaju jos da se usavrse.Jedna epizoda ce biti otprilike 10-15 minuta,i tako nekoliko.

Neobično je da odmah ideš u snimanje serije. Naravno super bi bilo ako sve uspe ali je zahtevno. :training1:

Jedna ideja: Prave TV serije obično najpre imaju "Pilot" epizodu. To je ne samo prva epizoda već probna sa kojom se ide u prikazivanje probnoj publici i TV kućama potencijalno zainteresovanim da je otkupe. ...Pa predlažem da i ti od suštinskih ideja i zamisli skrojiš scenario za pilot epizodu i da nju najpre snimiš. A onda iz iskustava sa njom i reakcijama publike kreni u dalje osmišljavanje.
:mail1:

Nesto sam razmisljao o iznajmljivanju kamere,pa me zanima gde ima da se iznajmi dobra profesionalna kamera po povoljnoj ceni?
Nije to samo iznajmljivanje na sat dva da snimiš film. Za profesionalnu kameru ti treba i dosta vremena da naučiš da radiš sa njom...
Tvoja kamera sa kojom si snimao nije loša. Snimci su bolji od većine domaćih amaterskih/youtube filmova. Za početak dovoljno.
Sledeći korak u pobojšanju kvaliteta nie obavezno bolja kamera. Ja mislim da treba početi od osvetljenje, scenografije, korekcije boja, boljih podešavanja parametara brightness/contrast/saturation i sl. Još uvek nije iskoriušten ni potencijal tvoje sadašnje kamere.

Kratak savet: gledaj da 50-90% svetlosti dolazi iskosa u odnosu na kameru (key light) a 10-50% da bude neutralno svetlo koje podjednako osevtljava lokaciju (fill light).

Ovo prouči obavezno: viewtopic.php?f=5&t=2495

Uskoro kupujem stalak za kameru,cim dobijem osiguranje jer sam nedavno gadno slomio prst.Takodje,nasao sam neku radnju koja prodaje platna,teksture i ostalo pa sam nasao zeleno platno,koje moze posluziti kao green screen,po povoljnoj ceni.
Za ovo ti mogu pomoći. Javiću ti se na email. Ako slučajno zaboravim, javi se ti meni da me podestiš...

mislio sam da nadjem nekoga ko je iskusan sa filmmakingom,bar jednu osobu koja ce mi pomoci oko svega,neko ko je raspolozen za saradnju.
Biće nadam se više od jedne. Samo teško je naći osobu na iznajmljivanje :) moraš jedno po jedan konkretan problem rešavati. Na primer sada si još u fazi scenarija. Evo ja sam raspoložen da pomognem oko scenarija a ima još nekoliko osoba koji su se na ovom forumu već pokazali da ih zanima scenario pa verujem da ćeš tu brzo dobiti pomoć.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Filmmakeri - predstavljanje i radovi

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju

cron