Jutro Kajgana Smrt.

Radovi, Predstavljanja, Portfolio, Komentarisanje...

Moderatori: Video Majstor, djyova

Opis foruma
Na hiljadu ljudi ima najmanje jedan koji se zanima za Filmmaking. To znači da samo u Srbiji ima najmanje deset hiljada filmmakera ili onih koji žele da to postanu. Na žalost, do sada je bilo tako da se medjusobno jedva i poznaju. Saradnje veoma malo. Pokazivanja svojih radova javnosti, još manje.
Verovatno najveći problem je bio to što skoro uvek čitav filmmaking proces obavlja samo jedna osoba. Pošto niko nije savršen i talentovan za sve i radovi su patili od nedostataka u nekim aspektima.
Jedan od ciljeva ovog foruma je da to promenimo nabolje. Da bude pogodno mesto okupljanja domaćih filmmakera.

Za filmmakere i sve koji žele da vide njihove radove smo osmislili ovaj forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi" gde možete prikazati javnosti vaše radove, predstaviti se, prikazati svoje sposobnosti i saznati za druge filmmakere. Nadamo se da će, pored upoznavanja, vremenom doći do saradnji, okupljanja ekipa, timova, sve većeg broja radova i sve većeg kvaliteta.

Svim filmmakerima želimo mnogo uspeha!

Jutro Kajgana Smrt.

Postod Luka Lovre » 10.05.2011 0:15

scenario smišljan za 3 sata
film sniman za 6 dana i paralelno montiran

sve je ovo urađeno za nedelju dana (+škola i školske obaveze :) )

uživajte :)


Luka Lovre
Član foruma
 
Postova:  17
Pridružio se:  25.01.2011 1:44
Lokacija:  Niš

Re: Jutro Kajgana Smrt.

Postod Goja » 10.05.2011 7:37

Kamera solidna zvuk odličan gluma pristojna (naročito Crnogorac gazda)
što se scenarija tiče vidi se da si uradio za par dana .Poruka je
Ne posluj sa Rumunima ,jebo druga daj kajlu i nemoj da jedeš mnogo jaja :)
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: Jutro Kajgana Smrt.

Postod Video Majstor » 10.05.2011 12:51

Film je dobar. Definitivno dovoljno dobar za domaće festivale kratkih filmova. I svaak čast što si uspeo da izvučeš 26 minuta bez nekog besmislenog odugovlačenja. :good:

Sad za moj ukus same scene su mi bolje kod tvog filma "Novosadska Čajanka" u smislu da su likovi odavali mnogo više energije. Tamo si više snimao njihove face i smirenost (kao kod Dobar, Loš Zao..) dok su ovde likovi više nemirni i nervozni. Baš zbog toga ovaj film deluje više realistično poputa stvarne svakodnevice. To naravnio ne mora da znači ništa loše... samo znači da je drugačiji stil scena za ljude drugačijeg ukusa. Stvar u vezi ciljne publike...
A ima veze i sa konkurencijom. Onaj stil je dosta redak kod domaćioh filmova pa nemaš konkurenciju a ovakvih ima.
Pominjem to da ti bude od pomoći za buduće planaove.

Što se tiče zamerki, mislim da si u montaži trebao dodati neki pozadinsku muziku. Neko brujanje ili harmoniju koja stvara blago dramatičan osećaj. To bi minimalno izmenilo film samo bi malo obojilo atmosferu. Takodje vredi eksperimentisatio sa zvukom vetra/oluje u onim scenama koje su snimane vani (pre svega scena obračuna).

scenario smišljan za 3 sata
film sniman za 6 dana i paralelno montiran

sve je ovo urađeno za nedelju dana (+škola i školske obaveze )
Za te uslove odlično svakako.

- Da li si snimao istom kamerom i mikrofonom kao "Novosadska Čajanka"? Kamera mi deluje ista ali zvuk mi je malo bolji.


---
Luka, imaš već dovoljno kvalitetnih radova, mislim da bi mogao početi razmišljati o nekom svom brendu. Taj brend verovatno treba i da ostane "Luka Lovre" jer dobro zvuči i lako se pamti. Samo još da osmisliš nekoi potpis/logo i neki originalan zvuk ili zaraznu melodiju da se dobiej efekat džingla. I onda naravno da to koristiš na početku svojih filmova.
Svrha brendiranja je da povećaš prepoznatljivost. Pa da tvoji novi filmovi lako steknu staru publiku (lojalnu/obožavaoce). A u budućnosti pomaže da tvoj rad bude bolje unovčen.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Jutro Kajgana Smrt.

Postod Luka Lovre » 16.05.2011 20:23

Puno hvala Zdravko :)

Bolju glumu mogu da zahvalim samo mojoj i Markovoj (koscenarista) nemarnosti da zapravo sednemo i smislimo neke dijaloge. :) Tako da je svaki dijalog improvizacija uz male smernice. A i dosta stvari je isto tako improvizovano (pun gepek, dugačke noge, mali lift...) ali mnogo bolje izgleda ovako s improvizacijom jer onda glumci ne glume tj. ne izgovaraju napamet reči koje su naučili već sami pričaju kako im je prirodnije.

Za buduće projekte: evo baš sada pišem scenario za sledeći film, biće nešto poput Tarantinovog Reservoar Dogs. Sviđa mi se i takav Tarantinov stil realne glume a isto tako i od Serđa Leona ta smirenost. Oba tipa su "cool" ali mi više odgovara ovaj realistični kao u ovom filmu jer mi je ograničen izbor ljudi tj. glumaca. Da imam neke starije ljude izgleda poput Charlsa Bronsona ne bih imao problema da snimam samo to smireno lice 20 minuta :) ali pošto raspolažem pretežno ljudima koji otprilike završavaju gimnaziju moram da se prilagođavam tom "omladinskom" duhu i njihovim fazonima i žargonima. Tipa ne mogu s njima snimati recimo Kuma jer su to ipak "klinci" pa bi smešno izgladalo.

Jeste to velik previd u montaži , ali sam žurio da završim film. Video sam da je Cinema City za koju nedelju pa sam kao ajd da snimim nešto. Nisam ni planirao da mi bude toliko dug film ali eto :) Bio sam u frci s vremenom a i s organizacijom pa sam dosta stvari mogao mnogo bolje i snimiti i izmontirati uz malo više vremena. Al dobro , makar mi je dobar pouk za ubuduće da nikad ne žurim zbog festivala :)

Jeste bolji zvuk jer je s kamerice sniman. U "Novosadskoj Čajanci" je bio problem da se kod svih scena u enterijeru u pozadini čula muzika iz sobe mog brata (neki narodnjaci) :) pa sam rešio da izbacim skroz sav zvuk iz filma i ponovo ga ubacim. Ubačene zvukove sam skidao s neta s ove stranice http://www.sounddogs.com/cdlib.asp?Type=5 . Mnogo sam vremena izgubio na tome, al' dobro , pošto sam i hteo da malo isprobavam ubacivanje tih zvukova, da se malo uveštim :)

Nije mi nikad pala na pamet ideja o logou , ali je jako super. Taman mi sestra od devojke studira na dizajnu pa malo nju da angažujem :)
Luka Lovre
Član foruma
 
Postova:  17
Pridružio se:  25.01.2011 1:44
Lokacija:  Niš

Re: Jutro Kajgana Smrt.

Postod Video Majstor » 17.05.2011 4:46

Bolju glumu mogu da zahvalim samo mojoj i Markovoj (koscenarista) nemarnosti da zapravo sednemo i smislimo neke dijaloge. Tako da je svaki dijalog improvizacija uz male smernice. A i dosta stvari je isto tako improvizovano (pun gepek, dugačke noge, mali lift...) ali mnogo bolje izgleda ovako s improvizacijom jer onda glumci ne glume tj. ne izgovaraju napamet reči koje su naučili već sami pričaju kako im je prirodnije.

Tako i ja razmišljam. Možeš videtu u ovom vodiču za smišljanje scenarija koji sam napisao http://www.videomajstor.com/filmmaking-scenario
da tvrdim da je najbitnije da rečenica ima neki cilj a glumac ako mu leži može da upotrebi i druge reči i da to ne menja suštinu.

Zanimljivo je da imam utisak da se većina ljudi ne slaže sa ovim. Kod pisanja i pomaganja u pisanju scenarija primetio sam da svi hoće precizne rečenice u scenariju.

Inače imaš odlične glumce i dovoljno ih je. Koliko viidm medju najboljim od amaterskih filmova tog tipa.

Za buduće projekte: evo baš sada pišem scenario za sledeći film, biće nešto poput Tarantinovog Reservoar Dogs.

Nekoliko dana pre nego sto si okacio ovaj film na facebook, ja sam napisao jedan poluzavrsni scenario u stilu jedne scene iz filma Godfellas. ...Scena sa lešom u gepeku, sahranjivanje itd. I onda kad sam gledao ovaj "jutro kajgana smrt" sam se zabaezeknuo kad sam vidoe scenu gde stavljate onoga u gepek... :shok: zanimljiva podudarnost.
Posto sam se sad podsetio, okacicu taj scenario ovih dana i onda ga dovrsiti.

Sviđa mi se i takav Tarantinov stil realne glume a isto tako i od Serđa Leona ta smirenost. Oba tipa su "cool" ali mi više odgovara ovaj realistični kao u ovom filmu jer mi je ograničen izbor ljudi tj. glumaca. Da imam neke starije ljude izgleda poput Charlsa Bronsona ne bih imao problema da snimam samo to smireno lice 20 minuta ali pošto raspolažem pretežno ljudima koji otprilike završavaju gimnaziju moram da se prilagođavam tom "omladinskom" duhu i njihovim fazonima i žargonima. Tipa ne mogu s njima snimati recimo Kuma jer su to ipak "klinci" pa bi smešno izgladalo.
Da. Pametno razmišljaš.
Zavisi od glume. Ima i filmova gde su glumci i scene smireni pa su opet dosadni filmovi. Smirenost nije dovoljna da bi scene zračile nekom energijom, ima tu još nekih elemenata očigledno...

Planiram već dugo na sajt jedan tekst o govoru tela i tako tim stvarima... da posluži glumcima amaterima a i svima koji osmišjavaju nove filmove.

Nije mi nikad pala na pamet ideja o logou , ali je jako super. Taman mi sestra od devojke studira na dizajnu pa malo nju da angažujem

Ako bi kao brend ostavio tvoje ime "Luka Lovre" onda bi verovatno logo trebao biti neki potpis ili nešto u tom stilu.

Ja isto izradjujem logoe. Na ovim wallpaperima viewtopic.php?f=9&t=10 mozes videti najuspeliji logo koji sam napravio.

A inače ja sam od onih koji film gledaju od prve do zadnje sekunde pa sam navikao da prvo odgledam ono "universal pictures" i razne uvodne špice... Kod amaterskih filmova toga nema pa uvek imam utisak da film prerano pocinje :)
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Filmmakeri - predstavljanje i radovi

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron