Poslednji Dan Terora [dečiji film]

Radovi, Predstavljanja, Portfolio, Komentarisanje...

Moderatori: Video Majstor, djyova

Opis foruma
Na hiljadu ljudi ima najmanje jedan koji se zanima za Filmmaking. To znači da samo u Srbiji ima najmanje deset hiljada filmmakera ili onih koji žele da to postanu. Na žalost, do sada je bilo tako da se medjusobno jedva i poznaju. Saradnje veoma malo. Pokazivanja svojih radova javnosti, još manje.
Verovatno najveći problem je bio to što skoro uvek čitav filmmaking proces obavlja samo jedna osoba. Pošto niko nije savršen i talentovan za sve i radovi su patili od nedostataka u nekim aspektima.
Jedan od ciljeva ovog foruma je da to promenimo nabolje. Da bude pogodno mesto okupljanja domaćih filmmakera.

Za filmmakere i sve koji žele da vide njihove radove smo osmislili ovaj forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi" gde možete prikazati javnosti vaše radove, predstaviti se, prikazati svoje sposobnosti i saznati za druge filmmakere. Nadamo se da će, pored upoznavanja, vremenom doći do saradnji, okupljanja ekipa, timova, sve većeg broja radova i sve većeg kvaliteta.

Svim filmmakerima želimo mnogo uspeha!

Poslednji Dan Terora [dečiji film]

Postod Video Majstor » 09.05.2011 0:34

Evo konačno i moj film! :)

Juče snimano. Juče i danas radio postprodukciju...
Naravno voleo bi da čujem komentare! :clapping:

Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Poslednji Dan Terora [dečiji film]

Postod dex » 24.09.2011 17:17

Meni se ovo sviđa.Naročito si dobro montirao izlazak iz helihoptera i pucnjavu iz oružja.Takođe, kamera na jako lep način prati pokrete cevi puške.Klinci su ti super takođe.Jedino što bih recimo ja dodao je jedan do dva opšta plana na samom početku filma koji će prikazati ambijent tj. prostor u kome se odigrava radnja.Ti si tekstualo pokazao da se radi o Pakistanu ali po mom skromnom mišljenju mogao si počet film prikazom geografske karte Azije sa polakim zumiranjem Pakistana.To bi bio prvi opšti plan.Nakon toga u opštem planu prikazati logor sa okolinom i onda zumirati i nastaviti tamo gde si ti počeo.Naravno ovo je moje skromno mišljenje.Inače sve čestitke još jednom.
dex
 

Re: Poslednji Dan Terora [dečiji film]

Postod Video Majstor » 25.09.2011 5:36

Hvala na komentaru! Drago mi je da ti se film sviđa.

Inače su kritike od stručnjaka za ovaj film loše, osim izbora muzike. Sa tehnickog aspekta ja lično sam zadovoljan samo sa tim izborom i mixanjem muzike i zvučnih efekata. Ono sa čime nisam zadovoljan tehnički su greške koje se napravljene pri snimannju i koje nisam mogao ili nisam imao volje da ispravljam pri montaži. Snimano je mobilnim telfonom koji sam pričvrstio na sklepani stedicam sa kojim je bilo jako neudobno snimati i to je osnovni uzrok problema.

Ali generalno mislim da je film jako uspeo jer je namenjen deci (dečiji film po žanru) a sva deca koja su gledala su oduševljena. Ciljanu publiku sam dakle očigledno pogodio i ciljana publika je zadovoljna.

Filmmaking je veoma široka oblast. Tehnički i umetnički kvalitet je jako važan ali isto tako mnogi zaboravljaju da su jednako važne i stavri poput postizanja ciljanog efekta na ciljnu publiku, gledanost od strane ciljane publike, komercijalni uspeh, biznis strana priče. Ja dakle sa ovim filmom nisam postigao ovo prvo ali jesam ovo drugo.

Jedino što bih recimo ja dodao je jedan do dva opšta plana na samom početku filma koji će prikazati ambijent tj. prostor u kome se odigrava radnja. Ti si tekstualo pokazao da se radi o Pakistanu ali po mom skromnom mišljenju mogao si počet film prikazom geografske karte Azije sa polakim zumiranjem Pakistana.To bi bio prvi opšti plan.Nakon toga u opštem planu prikazati logor sa okolinom i onda zumirati i nastaviti tamo gde si ti počeo.Naravno ovo je moje skromno mišljenje.

Moguće je da bi to bilo dobro, Međutim neizvodivo je. To ipak nije snimano u pakistanu i van tog dela prostora gde su snimljeni kadrovi sve manje je odgovorajući za film tako da verovatno ne bi postigao neki bolji utisak. Da sam našao neku drugu lokaciju koja je veća a da izgleda isto tako onda bi već moglo razmišljati o tome.
Za film nisam napisao scenario i nisam napravio skoro nikakve pripreme. Pošao sam od zamisli one tipične scene gde arapski terorista i straža sedi ispred pećine i gladi kalašnjikov. To je prvo što sam snimao. Sve ostalo sam improvizovao da nekako stvorim nekakvu priču da ima smisla. Iskoristivi prostor je jako mali pa nije bilo mnogo izbora. Ja lično tokom snimanaj i osmišljavanja filma to nisam doživljavao kao filmsku priču već više kao rekonstrukciju događaja akcije ubistva teroriste.
...To je snimano nekoliko dana posle operacije ubistva B.L u pakistanu tako da možeš pretpostaviti odakle mi inspiracija za tu rekonstrukciju.

Sad kada sam završio film takakv kakav je i kada sam dosta razmišljao, naravno imama više ideja za bolju priču, za bolje scene i bolje kadrove... ali tada je to bilo najbolje što sam mogao.

si tekstualo pokazao da se radi o Pakistanu

Pa dobro, prikazano je to i na druge načine, veoma sunčan dan, isušena i spečene zemlja, duvao je jak vetar i dizao mnogo prašine i uz to svira muzika u arapskom stilu... Dosta gledaoca mi je reklo da im stvarno liči na pakistan.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Filmmakeri - predstavljanje i radovi

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron