Naziv sa seriju

Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

---
Nedostatak scenarija i scenarista je trenutno jedan od glavnih problema filmmakera amatera. Najčešće čak i osobe koje su veoma talenovane za tehnički deo filmmaking procesa ne mogu da snime dovoljno zanimljiiv film jer nemaju scenario. Bez dovoljno dobrog scenarija radovi se uglavnom svode na probe i demonstracije tehničkih sposobnosti ili to moraju biti muzički spotovi.

U cilju da to rešimo izdvojili smo ovaj forum za diskusije u vezi scenarija. Pokušaćemo privući što više scenarista i pisaca i raditi na rešavanju ovog problema.

Pozivamo scenariste i one koji bi želeli postati scenaristi, da se pridruže ovim diskusijama i oslobode svoju kreativnu stranu.

Naziv sa seriju

Postod Plasto » 15.07.2017 20:28

Ovako pišem scenarij za seriju žanr komedija. Uglavnom priča prati lika (glavnog logično )
i on je advokat ali vječno kokuz, koji god mu posao ispadne on ga nekako upropasti. Sekretarica mu je glupa i ima nizak nivo inteligencije. Život mu je okružen glupim ljudima, a najviše mu problema pravi žena a pogotovo njegova punica.

E sad ne znam kako da da ime seriji. Ako ko ima prijedlog neka napiše.Hvala
Plasto
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  15.07.2017 15:44

Re: Naziv sa seriju

Postod Video Majstor » 19.07.2017 14:21

Dobrodošao! :drinks:

Evo nekih predloga:

Sudnica ludnica (dobro je što se rimuje jer uvek zvuči simpatičnije i ima efekat zraznog pamćenja kao džingl)
Žena, tašta i izvršitelj (Žena punica i izvršitelj) (parodija na Judge, Jury, and Executioner)
Pa to je nepravda
Zakon luđeg
Hodajući ludaci
...

Inače mislim da bi možda bilo dobro da naziv bude takav da ljudi na osnovu naziva već imaju asocijacije na svoju situaciju na poslu. Naravno ukoliko je radnja uglavnom na poslu i ako je ciljna publika ljudi koji rade po kancelarijama. Predlažem da porazgovaraš sa ljudima srednjih godina koji rade neki kancelarijski posao i da porazgovaraš o njihovim problemima na poslu da dobiješ ideje u kojoj rečenici bi se možda mogli prepoznati.
Na primer u rečenici "8h ludila" ovo "8h" asocira na radno vreme (koje je standardno 8 sati).

žanr komedija. Uglavnom priča prati lika (glavnog logično )
i on je advokat ali vječno kokuz, koji god mu posao ispadne on ga nekako upropasti. Sekretarica mu je glupa i ima nizak nivo inteligencije. Život mu je okružen glupim ljudima, a najviše mu problema pravi žena a pogotovo njegova punica.
Da li si to zamislio kao "sitcom" žanr? Da li ti je inspiracija neka postojeća serija?

on je advokat
Da li radi svakakve poslove ili je samo advokat?
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Naziv sa seriju

Postod Plasto » 19.07.2017 14:44

Plasto je napisao:žanr komedija. Uglavnom priča prati lika (glavnog logično )
i on je advokat ali vječno kokuz, koji god mu posao ispadne on ga nekako upropasti. Sekretarica mu je glupa i ima nizak nivo inteligencije. Život mu je okružen glupim ljudima, a najviše mu problema pravi žena a pogotovo njegova punica.
Da li si to zamislio kao "sitcom" žanr? Da li ti je inspiracija neka postojeća serija?


Prvo da se zahvalim na prijedlozima i savjetu...Da to sam zamislio kao "sitcom"... Inspiraciju od neke konkretne serije nemam,već u par serija bilo je tih smijesnih scena u sudnici i advokatskoj kancelariji pa sam tako došao na ideju..

Plasto je napisao:on je advokat
Da li radi svakakve poslove ili je samo advokat?


Pa on radi samo kao advokat..

Plasto je napisao:Dobrodošao!

Evo nekih predloga:

Sudnica ludnica (dobro je što se rimuje jer uvek zvuči simpatičnije i ima efekat zraznog pamćenja kao džingl)
Žena, tašta i izvršitelj (Žena punica i izvršitelj) (parodija na Judge, Jury, and Executioner)
Pa to je nepravda
Zakon luđeg
Hodajući ludaci


Baš si extra prijedloge dao,dobri su svi a posebno ova prva dva, ne mogu sad da se odlučim koje da uzmem...
Plasto
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  15.07.2017 15:44

Re: Naziv sa seriju

Postod Video Majstor » 19.07.2017 18:16

već u par serija bilo je tih smijesnih scena u sudnici i advokatskoj kancelariji pa sam tako došao na ideju..
Preporučujem i film National Security (2003) sa Mertinom Laurensom, ima isto veoma smešnu scenu na suđenju.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Naziv sa seriju

Postod Plasto » 19.07.2017 19:45

Ok,pogledaću..
Plasto
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  15.07.2017 15:44

Re: Naziv sa seriju

Postod Kozlak » 24.08.2019 13:20

meni ovo lici na seriju Ne diraj mi mamu :)
Kozlak
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  24.08.2019 9:08

Vrati se na Scenario

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron