Da li se uopste isplati uci u ovaj projekat?!

Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

---
Nedostatak scenarija i scenarista je trenutno jedan od glavnih problema filmmakera amatera. Najčešće čak i osobe koje su veoma talenovane za tehnički deo filmmaking procesa ne mogu da snime dovoljno zanimljiiv film jer nemaju scenario. Bez dovoljno dobrog scenarija radovi se uglavnom svode na probe i demonstracije tehničkih sposobnosti ili to moraju biti muzički spotovi.

U cilju da to rešimo izdvojili smo ovaj forum za diskusije u vezi scenarija. Pokušaćemo privući što više scenarista i pisaca i raditi na rešavanju ovog problema.

Pozivamo scenariste i one koji bi želeli postati scenaristi, da se pridruže ovim diskusijama i oslobode svoju kreativnu stranu.

Da li se uopste isplati uci u ovaj projekat?!

Postod Gost » 07.07.2017 14:32

Pozdrav svima.
Posto sam nov u celoj prici tek cu vas smarati sa pitanjima :)
Ovako, resio sam da se oprobam u filmmakeingu jer me to od starta privlaci vise od fotografije samo do skoro oprema nije bas bila na nivou bilo kakve produkcije (Makar i one DIY)
Oprema je sledeca: Canon 5d Mk2, 14mm f2.8, 70-200 2.8, 50 1.8, DJI Mavic pro (Pozajmicu ga za dane snimanja), glidecam. Znaci za sad najvise kuburim sa shotgun mikrofonom.
Imam napisan scenario za kratki film na 7 strana (Ako se nesto tako kratko moze i nazvati scenario). Nisam bas siguran koliko moze da se dobije iz toga jer sam bukvalno pocetnik koji se obrazovao preko YT i foruma. Ako je neko raspolozen mogu mu proslediti sam scenario na mail da poglrda posto je u PDFu, a isto tako bi voleo da mi pomognete nekim savetom vezanim za filmmakeing ili ako ste raspolozeni mozete ucestvovati u projektu. S' tim sto finansijski nije pokriven, vec eto, radili bi kao i ja za 0 :) Kad sam pominjao isplativost mislio sam na trosenje vremena i akanje opreme i goriva posto bi se deo radio u bolnici u Raci a deo u okolini Kragujevca u sumi.
Gost
 

Re: Da li se uopste isplati uci u ovaj projekat?!

Postod Uros334 » 07.07.2017 15:04

Greskom sam pokrenuo temu kao gost. Zaboravio sam glupson da se ulogujem :)
Uros334
Novi član
 
Postova:  1
Pridružio se:  07.07.2017 14:16

Re: Da li se uopste isplati uci u ovaj projekat?!

Postod Video Majstor » 19.07.2017 17:58

Dobrodošao! :drinks:

Ja mislim da se isplati jer da ne mislim ne bih ni pravio ovaj sajt. Pod isplativost ne mislim prosto na zaradu nego da je prosto prirodno da čovek usavršava ono što radi da bude što bolj i konkurentniji a i sam stvaralački rad je deo ljudskosti. Jer kakav je život ako ništa ne radiš i nikakva dela ne ostavljaš iza sebe...
Pošto si fotograf, verovatno ponekad slikaš i za svadbe i neke promotvne materijale a tu svakako nije od viška da se proširiš i na video produkciju. U budućnosti lako može da dođe da se to podrazumeva.

do skoro oprema nije bas bila na nivou bilo kakve produkcije (Makar i one DIY)
Oprema je sledeca: Canon 5d Mk2, 14mm f2.8, 70-200 2.8, 50 1.8, DJI Mavic pro (Pozajmicu ga za dane snimanja), glidecam.
Dovoljno je definitivno za većinu filmova e sad ne znam kakav je scenario i kakvi su kadrovi u pitanju.
Znaci za sad najvise kuburim sa shotgun mikrofonom.
Misliš, problem je što ga nemaš ili je problem koji da kupiš ili?

Imam napisan scenario za kratki film na 7 strana (Ako se nesto tako kratko moze i nazvati scenario). Nisam bas siguran koliko moze da se dobije iz toga jer sam bukvalno pocetnik koji se obrazovao preko YT i foruma.
7 strana je grubo rečeno 7 minuta filma mada se nikada ne zna dok ne bude gotov. Da, to može da se zove scenario čak i ako je jedna stranica za kratku reklamu od 15 sekundi. Trajanje nije kriterijum. Na primer, jedan sjajan nagrađivani film od oko 3 minuta:


Ako je neko raspolozen mogu mu proslediti sam scenario na mail da poglrda posto je u PDFu,
Ja sam zainteresovan. Samo ne mogu da obećam datum kada ću da ga pročitam jer imam malo vremena na žalost. Pošalji na: Slika

a isto tako bi voleo da mi pomognete nekim savetom vezanim za filmmakeing
Ukoliko već nisi, svakako preporučujem da pročitaš celu rubriku filmmaking http://www.videomajstor.com/meni-filmmaking
Nema mnogo a to je isćceđeno najvažnije da uštediš na čitanju velike literature. I par stavri koje nema nigde drugde da se pročita.
Verovatno ću imati par stvari da kažem kada pročitam scenario.

Za sada mogu da preporučim da obratiš pažnju na one aspekte koji u domaćim filmovima obično najviše manjkaju. Recimo "Prikažite emocije i reakcije" u ovom tekstu http://www.videomajstor.com/filmmaking- ... holivudski
i
snažne likove http://www.videomajstor.com/filmmaking-snazan-lik

ako ste raspolozeni mozete ucestvovati u projektu. S' tim sto finansijski nije pokriven, vec eto, radili bi kao i ja za 0 :) Kad sam pominjao isplativost mislio sam na trosenje vremena i akanje opreme i goriva posto bi se deo radio u bolnici u Raci a deo u okolini Kragujevca u sumi.
Nadam se da će da bude zaiunteresovanih. Okačiću i na facebook ovu temu.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Scenario

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju