Naslov za novu temu

Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

---
Nedostatak scenarija i scenarista je trenutno jedan od glavnih problema filmmakera amatera. Najčešće čak i osobe koje su veoma talenovane za tehnički deo filmmaking procesa ne mogu da snime dovoljno zanimljiiv film jer nemaju scenario. Bez dovoljno dobrog scenarija radovi se uglavnom svode na probe i demonstracije tehničkih sposobnosti ili to moraju biti muzički spotovi.

U cilju da to rešimo izdvojili smo ovaj forum za diskusije u vezi scenarija. Pokušaćemo privući što više scenarista i pisaca i raditi na rešavanju ovog problema.

Pozivamo scenariste i one koji bi želeli postati scenaristi, da se pridruže ovim diskusijama i oslobode svoju kreativnu stranu.

Naslov za novu temu

Postod igorbb2222 » 27.07.2014 19:26

Ne znam kako bi bio naslov za sledecu temu a moze neko da predlozi naslov a to bi bila jedna komedija o coveku koji sasvim slucajno upada u krug okrutnih Placenih ubica gde i sam postaje to ali na jedan nevidjeni nacin. Slucajno. sasvim slucajno.

Profesionalni ubica bezeci od svoje proslosti dolazi iz inostranstva i doseljava se u jedno manje mesto gde upoznaje glavnog lika koji mu postaje veoma dobar komsija i prijatelj.
posle godinu dve druzenja, lik biva upoznat sa svim desavanjima i saznaje da je njegov novi prijatelj placeni ubica koji je bio redovan klijent visokim zvanicnicima ali sa tim zeli da zavrsi zauvek. Bio je ubica iz senke i niko ga nikada nije video.
Posle nekog vremena ubica umire od srcanog napada i lik pronalazi opremu kojom je obavljao zadatke kao i listu kontakata kao i mobilni telefon.
Ukljucuje telefon i ubrzo dobija poziv gde ga nepoznata osoba upoznaje sa novim zadacima.
Na spisku su nekoliko osoba koje mora pod hitno da ukloni ali da ne bude sumnjivo, vec kao nesrecni slucajevi.

Da skratim: Narko bos strada u avionskoj nesreci.
Drugog na pesackom prelazu
Treci umire u svom bazenu od srcanog udara
Cetvrtom se lift otkaci gde gine na licu mesta
Peti se ubije cisteci svoj pistolj itd itd a sve se desilo slucajno sto nema nikakve veze sa glavnim likom.
svi misle da je nas lik to uradio toliko profesionalno da je postao ziva legenda. I ubrzo drzavne agencije saznaju za njegovu profesionalnost gde ga angazuju da obavi jedan veliki posao za njih da bi u protivnom zaboravili na njegova prethodna ubistva.

Lik se nalazi u velikoj nevolji jer biva uvucen u okrutni svet mafije gde treba da dodje do svoje mete.
Tu nastaje Show.


Tema je otvorena za predlogei pitanja.
igorbb2222
 

Re: Naslov za novu temu

Postod Video Majstor » 05.08.2014 1:26

Kad sam pročitao ovo prvo sam pomislio naslov "Ubica mekog srca". Taj naslov već postoji, kod nas su tako preveli film The Whole Nine Yards (2000).
Inale to "ubica mekog srca" je neverovatno dobro ime za moj ukus. Šteta što je iskorišteno :)

Pretpostavljm da bi za taj film bilo prikladno tako neko ime inspirisano tim:
Ubica mekog srca
Ubica lepih manira
Ubica slabog srca
Neplanirani ubica
Rođen da ne bude ubica
Not another killer movie
Killer movie
Odjednom ubica
...


Pretpostavljm da je ova ideja koju si opisao tek započeta?
Ja mislim da je dobru komediju veoma teško napraviti i da od ideje do konačnog scenarija za komediju ima zaista mnogo meseci posla. Mislim da je ključno da se vizuelizira atmosfera ovog filma prema modelu nekih uspešnih komedija slične tematike. Na primer film "Ćerka moga šefa" - My Boss's Daughter (2003)

Radnju/sinopsis si dosta dobro zamislio. Verujem da bi bilo veoma važno da ovaj film ima zanimljivu priču bez obzira na to koliko bi bio komedija.

Takođe, ideja nije sasvim originalna, u tom smislu što već postoje brojne komedije na temu nespretnjakovića u svetu kriminala. Tako da možda je isplativije tražiti originalniju ideju i trošiti vreme na razradu onih scenarija koji su originalniji u svom žanru. Za sada ništa ne košta razmišljati o ovome ali eto ja sad komentarišem šta mi se mota po glavi...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Naslov za novu temu

Postod igorbb2222 » 06.08.2014 14:38

slazem se u potpunosti. postoje neke slicne teme tako da nekad radnja filma nema nikakve veze sa radnjom filma. mogao bih da iskoristim neku recenicu iz dijaloga kao naslov.
do toga ima vremena i doci ce vec neka ideja.

Mada je tema mnogo jaka da bi bila komedija pa bi jedan triler mozda bio kompatibilan sa
samom temom ali cilj je prikazati glavnog lika trapavog u svakoj situaciji, pocev od
umivanja i pranja zuba pa do samog kraja gde biva upleten u niz problema pocev od policije pa do vrha mafije.
problem mi je jos samo kraj filma. ne znam na koji nacin bi mogao amater da sredi nekog lika koji je "veliki" mafijaski bos. Ne bi bas da opisujem kako je sam upao na posed i sredio ih sve
kao u "The punisher" vec nesto originalnije.
na osnovu tog kraja mogu da krojim pricu. Za sada je sve otvoreno.
igorbb2222
 

Re: Naslov za novu temu

Postod cojacK » 10.08.2014 0:46

Ubica bez predumisljaja
Primoran da ubije
Slucajni ubica
Neduzni ubica
Ubica bez iskustva
cojacK
Član foruma
 
Postova:  27
Pridružio se:  14.04.2014 19:09

Vrati se na Scenario

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron