imam odlican scenario

Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

---
Nedostatak scenarija i scenarista je trenutno jedan od glavnih problema filmmakera amatera. Najčešće čak i osobe koje su veoma talenovane za tehnički deo filmmaking procesa ne mogu da snime dovoljno zanimljiiv film jer nemaju scenario. Bez dovoljno dobrog scenarija radovi se uglavnom svode na probe i demonstracije tehničkih sposobnosti ili to moraju biti muzički spotovi.

U cilju da to rešimo izdvojili smo ovaj forum za diskusije u vezi scenarija. Pokušaćemo privući što više scenarista i pisaca i raditi na rešavanju ovog problema.

Pozivamo scenariste i one koji bi želeli postati scenaristi, da se pridruže ovim diskusijama i oslobode svoju kreativnu stranu.

imam odlican scenario

Postod igorbb222 » 05.08.2013 15:31

nisam nesto posebno recit, nemam bas talenta za opisivanje ali imam extra talenat za pricu.

kome se obratiti u vezi scenarija?
moja prica ne bi kostala mnogo, tj za snimanje ne trebaju astronomske cifre.
ne zahteva specijalne efekte kao u treminatoru ili nekom slicnom filmu.
radnja je obicna, moze se desiti svakome ali sama prica je zanimljiva zbog
obracanja paznje na sitne detalje koje celinu cine zaista zanimljivom.

posto sam sve isplanirao, da kazem 80%, trebalo bi jos par detalja da se srede.
dvoumim se oko samog zavrsetka price. treba li da bude srecan ili tuzan kraj.
licno volim da u filmu vidim kada se kriminalci izvuku nekaznjeni pa sam i tako i planirao
da bude.

ukratko o temi:

mladic je zaposljen kod veoma bogatog uticajnog biznismena u firmi, gde mu je poslovodja
prepotentna, nekulturna ali veoma lepa devojka, cerka od gazde,

razocaran samom situacijom u firmi, posmatra njihovo bogatstvo i resava da stvar preuzme u svoje ruke. jednim udarcem da ubije dve muve resava da kazni i gazdu i cerku ali i da im uzme pozamasni svotu novca.

treba da izvede otmicu, preuzimanje novca i da ostane nekaznjen a uz sve to je sam.
bez pomagaca. koristi sva raspoloziva sredstva, svo svoje znanje da bi zavrsio uspesno svoju zapocetu avanturu.

posle otmice, postavlja gomilu zadataka za gazdu koji u odredjenom trenutku mora da bude na odredjenoj lokaciji i ispuni zadatak koji mu je postavio. pravi zamku gde drzi otetu i tek kada se nadje na sigurnom mestu sa novcem, odaje im polozaj, ali i to se mora ubrzati jer je spremna zamka koja ce je ubiti ukoliko se sve ne zavrsi bez komplikacija.

otmica, preuzimanje novca i bekstvo sam isplanirao do naj sitnijih detalja i smatram da bi za gledaoce bilo veoma napeto i zanimljivo.
prica je zamisljena da se odigra blizu mog mesta gde zivim jer tu je dunav, ima polje, naselje...

trebalo bi malo ulaganje e sad moze se ubaciti i neko paljenje automobila, kuce itd :)

nije zanimljivo ovako pisati bez tih mojih detalja jer oni su srz same price.

ukoliko zna neko kome se mogu obratiti, bio bih zahvalan
igorbb222
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  05.08.2013 14:36

Re: imam odlican scenario

Postod G-S-M01 » 05.08.2013 19:31

Dugo nisam bio na ovom forumu no vratio sam se :bye2: i zainteresovan sam za tvoj scenario i saradnju u vezi filma (ako ga uopste bude).Javite mi se! :bye2:
G-S-M01 :hi:
G-S-M01
Član foruma
 
Postova:  19
Pridružio se:  26.03.2013 12:31

Vrati se na Scenario

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju