Scenario za muzichke video spot(ove)

Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

---
Nedostatak scenarija i scenarista je trenutno jedan od glavnih problema filmmakera amatera. Najčešće čak i osobe koje su veoma talenovane za tehnički deo filmmaking procesa ne mogu da snime dovoljno zanimljiiv film jer nemaju scenario. Bez dovoljno dobrog scenarija radovi se uglavnom svode na probe i demonstracije tehničkih sposobnosti ili to moraju biti muzički spotovi.

U cilju da to rešimo izdvojili smo ovaj forum za diskusije u vezi scenarija. Pokušaćemo privući što više scenarista i pisaca i raditi na rešavanju ovog problema.

Pozivamo scenariste i one koji bi želeli postati scenaristi, da se pridruže ovim diskusijama i oslobode svoju kreativnu stranu.

Scenario za muzichke video spot(ove)

Postod djqb » 14.04.2013 15:43

Ortak i ja smo uradili nekoliko pesama pa prvo razmishljam na shta bi moglo od ovih pesama da se uradi scenario. Nekih iskustava imam poshto sam do sad uradio nekoliko amaterskih spotova. Meni je svaka ideja ili savet dobrodoshao. Razmishljam se da li da sva tri spota povezem u celinu pa da svaki ima neku svoju prichu i da prati ostale ili da snimim samo jedan? U svakom sluchaju za svaki mi pada na um neki mrak, mrachne ulice bla bla bla... :) Hvala.
Ovo su pesme:
http://www41.zippyshare.com/v/6002040/file.html
http://www41.zippyshare.com/v/19063864/file.html
http://www41.zippyshare.com/v/44417436/file.html
djqb
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  14.04.2013 15:27

Re: Scenario za muzichke video spot(ove)

Postod Video Majstor » 16.04.2013 4:52

Dobrodošao! :drinks:

Baš zanimljiva tema. :) Nismo se mnogo bavili time a muzički spotovi su dosta "tražena roba".

Takođe, približio se čas da možda otvorimo ovde i rubriku Audio/Filmska muzika/Obrada zvuka... jer se polako nakupilo i takvih tema. Nisam hteo ranije dok se ne nakupi dovoljno tema. Ali eto ako bude više učešća vas muzičara napravićemo.

Ortak i ja smo uradili nekoliko pesama
Lepo :)
Da li se baš bavite time ili imate ambicije da počnete?

Razmishljam se da li da sva tri spota povezem u celinu pa da svaki ima neku svoju prichu i da prati ostale ili da snimim samo jedan?
Inače je teško izvesti da muzički spot ima neku smislenu priču, tako da mi to deluje možda preambiciozno. Ako uradiš tri spota i da svaki za sebe bude dobar i da se uklapa to će već biti uspeh. Mislim da se treba zadovoljiti najpre sa ciljam da se napravi jedan dobar spot i da se uklapa uz pesmu.

U svakom sluchaju za svaki mi pada na um neki mrak, mrachne ulice bla bla bla...
Kada sam ovo pročitao, pomislio sam na "Noir" žanr i stil. Ali kada sam poslušao pesme ne uklapa se to previše. Mada bi možda i moglo da se kombinuju slike i kadrovi u stilu Noir filmova sa nekim efektima i posebnim ritmom...

http://www41.zippyshare.com/v/6002040/file.html

01. TrajDali ft DJ QB - Streetlights.mp3 (ova mi se najviše sviđa pesma)
Za ovu mi pada na pamet baš kombinaicja sledeće stvari:
- Ubrzani snimak noćnih šetnji kroz ulica odnosno stop-motion video napravljen od takvih snimaka.
Znači snimiti jedno sat-dva snimka šetnje noću kroz grad kroz ulice sa noćnim lampama.
Trebalo bi biti otprilike jedna polovina snimaka kroz puste male ulice, jedna polovina kroz ulice sa dosta ljudi u centru grada. Pa da se onda u montaži vidi šta je bolje. Da li da se koriste jedni ili drugi ili da se kombinuju ti snimci.

Nešto slično ovom video spotu:
viewtopic.php?f=7&t=437
Samo taj video je uglavnom sniman statičnom kamerom ali ima na 1:04 otprilike jedna sekunda gde je snimano sa kamerom u hodu. I taj delić otprilike pokazuje na kakvu vrstu snimaka sam mislio.

Mislm da snimci budu crno beli i da se eventualno tamne boje dodatno potamne da se više dobije taj Noir efekat... U svakom slučaju treba malo potamnjivati jer se često dešava kod amaterskih snimaka da crna boja bude u stvari siva pa deluje kao da je ceo snimak "izbeljen" i to ostavlja loš utisak.

Eto takve scene sam uspeo da zamislim dok sam slušao pesmu i delovalo mi je da se uklapa.

Treba probati. Nije mnogo zahtevno, može za jedan dan to da se isproba...

http://www41.zippyshare.com/v/19063864/file.html

07. TrajDali ft DJ QB - That Something.mp3

Za ovu pesmu mi pada napa pamet da se snimak putovanja autoputem kao u uvodu filma Lost Highway
Ali da snimak takodje bude crno beli i da se korsti "strobo" efekat tj. da se prikaz puta prikazuje blicajući u nekom sporijem ritmu (naravno u skladu sa tempom pesme).


Eto to su stvari koje su mi prvo pale na pamet.
...Za treću pesmu nemam ideju.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Scenario za muzichke video spot(ove)

Postod G-S-M01 » 16.04.2013 16:23

Pesme su dosta dobre i od njih se može uraditi dosta toga. :good:
Slažem se sa Videomajstorom i mislim da bi dosta odgovaralo da sve bude u crno-belom.
http://www41.zippyshare.com/v/6002040/file.html

01. TrajDali ft DJ QB - Streetlights.mp3
Slažem se sa Videomajstorom i u ovome i ova pesma mi je favorit. :clapping:
Nisam profesionalan i znam da je ovo malo zahtevnije od mračnih gradskih ulica ali evo moje ideje:
Za početak bi se odozgo(npr. sa neke zgrade ili čak bi moglo i kroz prozor) snimao neki trg ili nekakvo kružno dvorište(moj predlog je da trg ili dvorište budu okruženi visokim zgradama radi boljeg utiska) u kojem bi bila grupa ljudi,koja bi nešto posmatrala.
Zatim ide snimak sa zemlje tako da je upočetku kamera udaljenija od kruga pa bi se zatim približavala i konačno kada počne dinamičniji deo pesme kamera bi snimala iz same mase i video bi se jedan brejkdenser koji izvodi dosta svakojakih pokreta...
To je za ovo moja ideja.
Za drugu i treću pesmu neznam šta bi moglo ali rado bih pomogao šta god da zatreba,tako da me pozovite slobodno!!! :hi:
G-S-M01
Član foruma
 
Postova:  19
Pridružio se:  26.03.2013 12:31

Re: Scenario za muzichke video spot(ove)

Postod djqb » 16.04.2013 17:34

Pre svega bolje vas nashao u nadi da cu ovde pocheti da "visim" shto cheshce. Takodje ljudi hvala na ovako iscrpnom odgovoru.
Bavimo se muzichkom produkcijom godinama unazad. Za sada sam dobio neke ideje, hvala na savetima, zasigurno cu primeniti neshto od ovoga, pa kad bude to sve gotovo kachim spot. ;)
djqb
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  14.04.2013 15:27

Vrati se na Scenario

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron