nezavrsen scenario za film

Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

---
Nedostatak scenarija i scenarista je trenutno jedan od glavnih problema filmmakera amatera. Najčešće čak i osobe koje su veoma talenovane za tehnički deo filmmaking procesa ne mogu da snime dovoljno zanimljiiv film jer nemaju scenario. Bez dovoljno dobrog scenarija radovi se uglavnom svode na probe i demonstracije tehničkih sposobnosti ili to moraju biti muzički spotovi.

U cilju da to rešimo izdvojili smo ovaj forum za diskusije u vezi scenarija. Pokušaćemo privući što više scenarista i pisaca i raditi na rešavanju ovog problema.

Pozivamo scenariste i one koji bi želeli postati scenaristi, da se pridruže ovim diskusijama i oslobode svoju kreativnu stranu.

nezavrsen scenario za film

Postod vlp123mi » 12.02.2013 23:15

Veliki pozdrav. Nisam profesionalac u pisanju scenaria.Imam scenario koji nije zavrsen.Zamolio bih, ako bi neko mogao odvojiti malo vremena da ga procita i kaze svoje misljenje posto mi treba dodatnog ohrabrenja. Film bi veoma malo kostao. Unapred se izvinjavam posto scenario nije bas pravilno formatiran. Ako neko ima zelju da ga procita neka mi napise mail na koji bih mu poslao nezavrsen scenario.Unapred hvala.
vlp123mi
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  12.02.2013 23:02

Re: nezavrsen scenario za film

Postod Video Majstor » 13.02.2013 1:54

Dobrodošao! :drinks:

Veoma mi je drago da je počelo tako mnogo scenarista da se javlja. :)

Evo ja sam zainteresovan da pročitam. Samo ću odmah unapred da se izvinem, kao i drugima, jer će potrajati dok ne pročitam i ne napišem svoje mišljenje.
Meni možeš da pošalješ na mejl adresu ovog sajta - piše ovde: http://www.videomajstor.com/about

posto mi treba dodatnog ohrabrenja.
Već je ohrabrujuće što su novi scenaristi počeli sve češće da se javljaju u ovoj rubrici.
Zamolio bih još sve vas koji se smatrate za neprofesionalce da možete ovde biti još mnogo opušteniji. Imam utisak da mnogi ne žele da pišu svoje mišljenje jer veruju da nije stručno ili nemaju iskustva. Napišite svoje mišljenje bez obaziranja na to. ...pa ako treba na kraju dodajte ono "eto tako sada mislim ali nisam siguran" :)

Naravno postoji i doza treme :blush: jer scenario je ipak delo koje će biti ocenjivano. Ali eto ovaj forum je dovoljno opušten tako da je ovde lako početi da se navikavate na taj osećaj. Dakle, jednog dana ćete svakako vaš scenario morati izneti pred nekaklvu publiku, pa kad je tako, onda što ne bi počeli ovde gde je to lakše...

Film bi veoma malo kostao.
Šansa više da jednog dan bude snimljen.

Unapred se izvinjavam posto scenario nije bas pravilno formatiran.
Nema problema. Kao što možeš videti i moji (kratki) scenarii u ovoj rubrici nisu pravilno formatirani. Pravilno formatiranje je pre svega bitno kada scenario bude završen tj. spreman da se iz nejga snima film. Sve dok je scenario još uvek u nekoj fazi pisanja nije neophodno da izgleda baš tako.

Ipak za buduće ću da ti predložim da se polako navikavaš i na to jer pravilno formatiarnje ima svojih prednosti. Zaista je lakši za čitanje. Izuzetno ga je lako porediti sa drugim scenarijima. I ti ćeš lakše moći da čitaš tuđe scenarije kad se navikneš na takav format. I može lakše da se obavi procena trajanja filma prema broju stranica scenarija (jedna strana scenarije obično bude blizu jedne minute filma). Prema toj proceni trajanja dalje opet možeš i da procenjuješ kolko je scenario gotov, koliko je još ostalo posla, koliko ima viškova itd...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: nezavrsen scenario za film

Postod vlp123mi » 13.02.2013 12:41

Hvala puno na brzom odgovoru.Scenario je poslat na mail sajta.Strpljivo cekam vase misljenje.
Pozzz
vlp123mi
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  12.02.2013 23:02

Re: nezavrsen scenario za film

Postod G-S-M01 » 03.04.2013 14:58

Ni ja nisam profesionalac ali se oko jednog scenaria zaista trudim, :mail1: i voleo bi da mi uspe.
Iskreno bih voleo da pročitam još neki scenario tako da Vas molim da mi scenario pošaljete na neku od ovih e-mail-ova: [email protected] ili [email protected] .Potrudiću se da scenario pročitam što pre i da iznesem mišljenje(koje se nemože nazvati profesionalnim)!
Dovidjenja do sledećeg puta... :hi: G-S-M01!!!
G-S-M01
Član foruma
 
Postova:  19
Pridružio se:  26.03.2013 12:31

Vrati se na Scenario

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron