Imam scenario za dugometrazni igrani film

Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

---
Nedostatak scenarija i scenarista je trenutno jedan od glavnih problema filmmakera amatera. Najčešće čak i osobe koje su veoma talenovane za tehnički deo filmmaking procesa ne mogu da snime dovoljno zanimljiiv film jer nemaju scenario. Bez dovoljno dobrog scenarija radovi se uglavnom svode na probe i demonstracije tehničkih sposobnosti ili to moraju biti muzički spotovi.

U cilju da to rešimo izdvojili smo ovaj forum za diskusije u vezi scenarija. Pokušaćemo privući što više scenarista i pisaca i raditi na rešavanju ovog problema.

Pozivamo scenariste i one koji bi želeli postati scenaristi, da se pridruže ovim diskusijama i oslobode svoju kreativnu stranu.

Imam scenario za dugometrazni igrani film

Postod filmmoo » 31.01.2013 17:38

Dobar dan svima. Novi sam ovde. Nisam profesionalac u oblasti filma ali se pisanjem scenarija bavim iz hobija. Imam napisan scenario za dugometrazni igrani film za koji su mi ljudi koji se bave filmom rekli da je kvalitetan. Scenario je profesionalno napisan. Sadrzi temu, ideju, size, tok radnje, scenosled i glavni tekst. U glavnom tekstu je ispostovan ritam i tempo scena. Ukoliko na ovom sajtu postoji neko ko bi mogao biti zainteresovan za njega ili ponuditi bilo koji vid saradnje neka se javi. Unapred hvala.
filmmoo
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  31.01.2013 17:22

Re: Imam scenario za dugometrazni igrani film

Postod cciccak » 31.01.2013 18:47

Cao!
Ja sam zainteresovan da procitam tvoj scenario. Ako hoces posalji file na [email protected]
Pozdrav!
cciccak
Član foruma
 
Postova:  22
Pridružio se:  09.12.2012 22:25

Re: Imam scenario za dugometrazni igrani film

Postod filmmoo » 31.01.2013 19:08

Hvala druze, drago mi je da si se javio. Poslacu ti pricu. Jesi li profesionalno u filmu? Ako jesi, konkretno koje je tvoje zanimanje?
filmmoo
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  31.01.2013 17:22

Re: Imam scenario za dugometrazni igrani film

Postod Video Majstor » 01.02.2013 0:46

filmmoo je napisao:Dobar dan svima. Novi sam ovde.

Dobrodošao! :drinks:

Nisam profesionalac u oblasti filma ali se pisanjem scenarija bavim iz hobija. Imam napisan scenario za dugometrazni igrani film za koji su mi ljudi koji se bave filmom rekli da je kvalitetan. Scenario je profesionalno napisan. Sadrzi temu, ideju, size, tok radnje, scenosled i glavni tekst. U glavnom tekstu je ispostovan ritam i tempo scena. Ukoliko na ovom sajtu postoji neko ko bi mogao biti zainteresovan za njega ili ponuditi bilo koji vid saradnje neka se javi. Unapred hvala.

Čestitke za završen scenario! :good:

I ja sam zainteresovan za čitanje, naravno.
Meni možeš da pošalješ na email adresu ovog sajta http://www.videomajstor.com/about

Samo kao što sam ovih dana već rekao drugim scenaraistima, spor sam i imam malo vremena tako da će proći dosta vremena dok ne pročitam. Mislim da imam sada 4 ili 5 scenarija koji čekaju da ih pročitam a želim da ispoštujem redosled. ...ali biće pročitano pre ili kasnije :)
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Imam scenario za dugometrazni igrani film

Postod filmmoo » 01.02.2013 1:48

Pozdrav video majstor i hvala na dobrodoslici. Da li ti imas iskustva sa prodajom scenarija posto me najvise zanima da ga prodam. Ne bih trazio visoku cenu. Ukoliko mozes da mi pomognes oko toga mozemo da dogovorimo podelu novca ako bi se prodalo.
filmmoo
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  31.01.2013 17:22

Re: Imam scenario za dugometrazni igrani film

Postod jovicca7 » 04.02.2013 18:54

Isti lučaj. I ja sam amater i ponekad napišem nešto. Ako hoćeš pošalji da pročitam.
[email protected]
Hvala.
Jovica
jovicca7
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  01.05.2012 18:04

Re: Imam scenario za dugometrazni igrani film

Postod Video Majstor » 12.02.2013 3:24

filmmoo je napisao:Pozdrav video majstor i hvala na dobrodoslici. Da li ti imas iskustva sa prodajom scenarija posto me najvise zanima da ga prodam. Ne bih trazio visoku cenu. Ukoliko mozes da mi pomognes oko toga mozemo da dogovorimo podelu novca ako bi se prodalo.

Nemam direktnog sopstvenog iskustva ali zanimam se za to dosta vremena pa znam ponešto.
Evo par stvari:
- U "holivudu" (odnosno ona tržišta gde se film tretira kao biznis) pošto se snima veliki broj filmova i pošto ima mnogo scenarija i scenarista postoje agencije ili agenti za scenariste koji posreduju u tome i rade za procenat. Ukoliko je scenario dobar i uverljivo deluje da bi mogao prema njemu da se snimi isplativ film on pre svega treba da zapadne za oko agentu. Zatim će taj agent da pokušava da nađe nekoga ko bi scenario snimio. Ako uspe tada će od novca za prava za korišćenje scenaria određeni procenat otići agentu.
- Ovo što pitaš/nudiš meni je u suštini ponuda da budem takav agent ili zastupnik (prevedeno na izraze koje bolje razumemo). To i ne zvuči loše, samo pre svega moraćeš da se strpiš dok ne pročitam i ne formiram svoje mišljenje. Moram da budem fer i da čitam onim redom kojim sam primao scenarije a nemam nešto vremana a i trudim se da čitam samo kad sam koncentrisan i dobro raspoložen.
- Na tržištima gde se ne snima mnogo filmova takve specijalizovane agencije ne postoje.
- Kod nas verujem da mogu na prste da se nabroje ljudi odnosno firme/organizacije koje su u mogućnosti da odluče koji film će se snimati.
- Za takva (manja) tržišta vrlo bitan faktor je da film ne zahteva veliki budžet. Tako film mogu da raznmatra veći broj potencijalnih klijenata i lakše bi mogli da dođu do te odluke.
- Ukoliko se radi o interesentu koji ne može sam da finansira film nego bi tražio određene sponzore (i državne organizacije itd.) onda bi veoma bitno bilo da li je neko od autora (scenarista ili režiser pre svega) već osvojio neku nagradu ili neko priznanje na festivalima.
- Za one koji bi da kroz film zarade, drugi najvažniji kriterijum je naravno koliko taj film obećava gledaoca odnosno zarade? Koliko deluje da će imati gledanost? Koliku populranost? Ovaj kriterijum dakle ne govori samo o kvalitetu scenarija već o tome koliko se taj film uklapa u ukus velikog broja ljudi.
Ako je na primer, u pitanju, kvalitetan scenario ali se radi o filmu koja se uklapa samo u ukus nekih specifičnih ljudi (male grupe) onda to ne znači veliku gledanost. Dakle mora biti kvalitetno po merilima velikog broja ljudi, širokih masa.
- Pošto su kod nas većina filmova neprofitni i pošto se filmovi u mnogim domaćim krugovima ne smatraju za biznis nego za umetnost to u praksi znači da neće ni biti ocenjivani ni razmatrani po kriterijumu potencijalne gledanosti ni zarade nego po "misterioznom" kriterijumu ljudi koji su u poziciju da daju svoj sud koji film je "umetnost". Takav pristup kada neko odlučuje koji film će se snimati a ne plaća film iz svojeg džepa, je suviše ranjiv na ljudske nesavršenosti i korupciju tako da u takvim slučajevima zaboravi na poštenje i logiku.
Ovaj poslednji pristup (gde je krajnji cilj filma isključivo da se zove umetnost) mene lično ne interesuje mnogo tako da ne mogu dati neke posebno korisne savete o tome ni preporučivati taj pristup. Naravno, čitaoci se ne moraju slagati sa mnom, ja samo iskreno kažem kakav je otprilike moj stav. Mnogo više naginjem nečemu što može da se svidi većoj publici/tržištu ili barem filmovima koji su u stanju da sami sebe isplate.

p.s.
Sad mi je pala na pamet jedna ideja za novi savet dana (rubrika koja se prikazuje na sajtu). :)
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Imam scenario za dugometrazni igrani film

Postod filmmoo » 14.02.2013 14:46

Videomajstor, hvala na ovako iscrpnom odgovoru, i savetima. Dakle koliko shvatam ti bi mogao da se angazujes oko prodaje ukoliko bi smatrao da tekst ima odredjenu trzisnu vrednost. Ja cu ti ga poslati na citanje. Imam jednu molbu u vezi s tim. Scenario se bavi temama koje su veoma aktuelne trenutno u Srbiji kao sto je borba protiv organizovanog kriminala. To nije glavna tema price ali se provlaci kroz tekst, predstavljajuci aktuelene dogadjaje na veoma specifican nacin, malo drugaciji od njihove uobicajene predstave. Shvatam da imas puno scenarija za citanje i da moram cekati svoj red ali da li bi ga ipak mogao sto pre pogledati jer je u ovom slucaju prisutan vremenski momenat. Sustina price se tice odnosa izmedju ljudi pojedinaca i ona jeste vanvremenska i vanprostorna ali postoji i jedan drustveni osvrt koji daje odredjenu specificnu sliku TRENUTNIH drustvenih dogadjanja. Zbog toga je bitno da se procita ili eventualno realizuje sto pre. Posto te molim da ga pogledas sto pre poslao bih ti scenosled koji je mnogo manje opsiran of glavnog teksta, mnogo je manje zahtevan za citanje, ne oduzima puno vremena.
filmmoo
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  31.01.2013 17:22

Re: Imam scenario za dugometrazni igrani film

Postod Video Majstor » 18.02.2013 2:28

Pa dobro ako je brzina bitna, šalji na mejl od ovog sajta (piše ovde http://www.videomajstor.com/about ) pa ću videti šta mogu.

Ako se ne varam, do sada mi nije stigao mejl od vas.

Takođe, pošaljite i drugima koji su tražili, od više mišljenja možete imati više koristi. A i biće interesantno čuti koliko se mišljenja podudaraju...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Imam scenario za dugometrazni igrani film

Postod filmmoo » 18.02.2013 13:59

Hvala sto ste razumeli moju molbu. . poslao sam vam scenosled na mail koji ste rekli. .
filmmoo
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  31.01.2013 17:22
Sledeća

Vrati se na Scenario

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju

cron