Savet Stivena Kinga budućim piscima i scenaristima

Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

---
Nedostatak scenarija i scenarista je trenutno jedan od glavnih problema filmmakera amatera. Najčešće čak i osobe koje su veoma talenovane za tehnički deo filmmaking procesa ne mogu da snime dovoljno zanimljiiv film jer nemaju scenario. Bez dovoljno dobrog scenarija radovi se uglavnom svode na probe i demonstracije tehničkih sposobnosti ili to moraju biti muzički spotovi.

U cilju da to rešimo izdvojili smo ovaj forum za diskusije u vezi scenarija. Pokušaćemo privući što više scenarista i pisaca i raditi na rešavanju ovog problema.

Pozivamo scenariste i one koji bi želeli postati scenaristi, da se pridruže ovim diskusijama i oslobode svoju kreativnu stranu.

Savet Stivena Kinga budućim piscima i scenaristima

Postod Video Majstor » 01.10.2010 22:25

Nedavno sam našao jedan video sa savetom koji mi se stalno vrti po glavi:
"Ako želite da budete dobar pisac morate da mnogo čitate."

Verujem da je to tacno jer kada sam kao dete citao jednu veliku knjigu, nakon svakog citanja su mi se po glavi vrtele velike recenice kao da mozak predje u neki knjizevni mod funkcionisanja.



Pretpostavljam da isto važi za filmmaking u smisliu da treba gledati mnogo filmova i video radova da biste stekli osećaj i mogli zamisliti scenu u svojoj glavi.

Logika tog principa je verovatno u tome da je nas mozak univerzalan i da se moze baviti bilo cim cime ga "bombardujemo". Na primer poznato je da se strani jezik moze brzo nauciti kada se nalazite u okruzenju gde svi govore samo taj jezik.

Takodje sam primetio da skoro svi veliki reziseri gledaju i proucavaju Hickokove filmove.

...sve to govori u sustini isti to sto je i Stiven King rekao. Ono sto gledamo i citamo to i poprimamo.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Scenario

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju

cron