Saradnje... pomoc za muzicki spot

Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

---
Nedostatak scenarija i scenarista je trenutno jedan od glavnih problema filmmakera amatera. Najčešće čak i osobe koje su veoma talenovane za tehnički deo filmmaking procesa ne mogu da snime dovoljno zanimljiiv film jer nemaju scenario. Bez dovoljno dobrog scenarija radovi se uglavnom svode na probe i demonstracije tehničkih sposobnosti ili to moraju biti muzički spotovi.

U cilju da to rešimo izdvojili smo ovaj forum za diskusije u vezi scenarija. Pokušaćemo privući što više scenarista i pisaca i raditi na rešavanju ovog problema.

Pozivamo scenariste i one koji bi želeli postati scenaristi, da se pridruže ovim diskusijama i oslobode svoju kreativnu stranu.

Saradnje... pomoc za muzicki spot

Postod Daci » 21.12.2010 13:03

Zeleo bih da napravim nekomercijalni spot za jednu autorsku pesmu. Pesmu je napisao, odpevao , malo svirao jedan moj drugar a pomogao sam i ja svirajuci usnu harmoniku. On je u dusi panker a ja bluzer pa je ispala zanimljiva kombinacija punk-blues! E ta njegova buntovnost me po malo buni i ogranicava u odabiru materjala za spot. Zeleo bih spot koji odgovara tekstu pesme ali ne znam sta bih upotrebio, pa vas molim za pomoc. Ovo je pesma "Crazy Prayer Blues":



a ovo je tekst:

CRAZY PRAYER BLUES

Mladi,besni,polusvesni imali smo lik,
pevali smo svoje pesme olujom šibani,
imali smo svoje snove i ambicije,
postali smo nuklearni otpad nacije,
materešino,
ne čuje nas Bog,
sing crazy prayer blues!

O God my,save my soul,
now I can`t to do alone,
o God my,save my soul,
o when ain`t got no love and power in myself,
runing every day,
feeling alone in space,
sing crazy prayer blues!

Snove smo u vino utopili,
u šta smo se to pretvorili,
do neba idu kule kristalne,
zamahni rukom,nogom i polupaj sve,
to nije tvoj svet,
to nije moj svet,
sing crazy prayer blues!

Sing my song,sing my blues 2x
Sing my song,sing my blues 2x
Sing my song 4x
Sing my song,sing my blues 2x
Baby sing my song,
Baby sing my blues,
Sing Crazy Prayer Blues!
Daci
Član foruma
 
Postova:  13
Pridružio se:  19.11.2010 21:32

Re: Saradnje... pomoc za muzicki spot

Postod Video Majstor » 21.12.2010 18:18

Prvo sto mi pada na pamet je da je muzika i pesma u "Jackass" stilu. Mislim na jackas tv šou, filmove i njihovu muziku i uvodne spice...
Ritam i stil odgovara toj njihovoj muzici koju oni koriste a u tim uvodnim spicamna ima scena koji se dobro uklapaju u to.

Za sad ću pokušati da opišem a ovih dana ću isći deo iz filma pa okačiti da vidiš (ako nemaš te filmove). Radi se o mešavini kratkih isečaka poput sldećih:
- snimak publike sa nekog rok koncerta kako skače gomila
- skejter izvodi nekakva prevrtanja sa skejtom
- motor kroser odskače od neke odskočne daske...
- gitarista svira gitaru žestoko
- motorita vrti motor u krug i ispisuje krug gumama
- lik se drmusa i luduje u ritmu muzike (scena uglavnom prikazuje glavu ili gornji deo tela od ramena naviše)
- bubnjar bubnja
- razni isečci iz snimaka nezgoda, sudari automobila, padovi, skijaške vratolomije...
- likovi na rok koncertu skaču sa stejdža u publiku
- neki luk luduje i šutne u kantu za smeće
- motorista podiže motocikl na zadnji točak
- bilo kkavi isečci u stilu jackass scena...
....
...i slično...

Pošto je cela pesma dosta ujednačenog ritma ne moraš paziti na nekavu smislenu kompoziciju već otprilike ravnomerno rapsorediti ovakve kratke isečke tokom celog spota.

E ta njegova buntovnost me po malo buni i ogranicava u odabiru materjala za spot.
Ja mislim da je ovo sto sam predlozio bas odgovarajuce i za tavku muziku i za takav tip osobe. I ja to nekada slusam kad imam viska energije. Samo retko slusam samu muziku vec uvek ili sa spotom ili kroz te filmove poput jackass i takvih...

Pesmu je napisao, odpevao , malo svirao jedan moj drugar a pomogao sam i ja svirajuci usnu harmoniku.

Čestitam! Sviđa mi se pesma. Dobro ste obavili! Jedino ne znam da li je mešanje engleskog i srpskog najsrećnije rešenje. Nekako mi ta promena jezika malo prekida kontinuitet...

pomogao sam i ja svirajuci usnu harmoniku
...
On je u dusi panker a ja bluzer pa je ispala zanimljiva kombinacija punk-blues!

Ja volim tu američku vrstu muzike sa usnom harmonikom ali nikao da nađem nekog stručnog da mi kaže koaj je to vrsta muzika pa da potražim. A eto verovatni ti znaš :)
Da li je to baš Blues ili Blues/Bluegrass ili nešto treće ? Ne znam ni jednu takvu na pamet pa da pitam konkretno ali često čujem po filmovima sa malo starijom radnjom i sviđa mi se...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Saradnje... pomoc za muzicki spot

Postod Daci » 21.12.2010 19:01

Hvala na ovim smernicama. Nisam bas nesto gledao "Jackass", mozda neku epizodu, onako u prolazu pa cu sad malo da pogledam pazljivije. Sacekacu da ti postavis isecke a i ja cu vec nesto seckati u medjuvremenu.
A sto se tice bluesa, meni najvise prija kombinacija usne harmonike i slide gitare, sto se uglavnom i koristi u filmovima. Nema bas neki precizan naziv kao podvrsta, moze da prodje kao blues-rock, izvodjaca ima raznih... mozda ti malo pomogne moja Blues play list-a na Dacibluesrider YouTube channel-u.
Daci
Član foruma
 
Postova:  13
Pridružio se:  19.11.2010 21:32

Re: Saradnje... pomoc za muzicki spot

Postod Video Majstor » 25.12.2010 13:32

Evo okačio sam ovde 6 isečaka (nisu svi od jackass) koj imaju najsličniju muziku ovoj tvojoj pesmi:
http://hotfile.com/dl/91864275/4793a0d/ ... 1.rar.html
Ti javi ako link ne radi da ponovim.

To su snimci koji se za moj ukus dobro uklapaju uz takvu muziku i atmosferu...


A sto se tice bluesa, meni najvise prija kombinacija usne harmonike i slide gitare, sto se uglavnom i koristi u filmovima. Nema bas neki precizan naziv kao podvrsta, moze da prodje kao blues-rock, izvodjaca ima raznih... mozda ti malo pomogne moja Blues play list-a na Dacibluesrider YouTube channel-u.

Thanks!
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Saradnje... pomoc za muzicki spot

Postod Daci » 25.12.2010 20:52

Skinuo sam spotove i zahvaljujem na trudu i pomoci. Ima dobrih fora, pogotovo u Jackass-u, samo mi smetaju slova od spice. Vidim da si pod uticajem skate-a, da se slucajno ne bavis time?
Daci
Član foruma
 
Postova:  13
Pridružio se:  19.11.2010 21:32

Re: Saradnje... pomoc za muzicki spot

Postod Video Majstor » 26.12.2010 11:36

samo mi smetaju slova od spice.
Ma ja sam mislio da ti posluži kao inspiracija, da vidiš kako se uklapa sa takvom muzikom... inače je dosta loš kvalitet da od toga izradiš spot.

Vidim da si pod uticajem skate-a, da se slucajno ne bavis time?
Ne bavim ali ima nešto u tim stvarima što mi se dopada. Ne znam kako bi to nazvao.... otprilike kao atmosfera "živi punim plućima", "radi ono što voliš", uživanje i tako nešto što zrači iz tih jackass i sličnih videa i prateće muzike... Ne znam kako bih to nazvao jednim imenom ali dopada mi se :)

Inače nekoliko momaka iz jackass su skejteri i snowboarderi i imali su svoj šou CKY tako da automatski i u jackass ima mnogo fora sa skejovima.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Saradnje... pomoc za muzicki spot

Postod Daci » 08.01.2011 17:40

Ja nesto napravio:



Iskoristio sam neke pankerske snimke sa YT-a, prebacio ih u crno- belu tehniku, po neka slika nas "sviraca" i to je to. Vazno mi je da se autoru pesme svidja.
Daci
Član foruma
 
Postova:  13
Pridružio se:  19.11.2010 21:32

Re: Saradnje... pomoc za muzicki spot

Postod Video Majstor » 09.01.2011 13:41

Pa nije lose. Ti snimci se definitivno uklapaju uz muziku. :)

Imam samo nekoliko konstruktivnih kritika:
- Ovi crno beli snimci su mi previse bledi. Bilo bi dobro da malo pojacas kontrast. ...znači da tamno bude tamnije, crno crnje...
- Neke od slika koje se pojavljuju ispred tih snimaka su previse spori i dosta odudaraju od inace dinamicne muzike. Mozda da malo eksperimentises sa razlicitim vrstama tih slidesjhow efekata pa da ostavis one koje se najbolje uklapaju.
Mozda recimo ono kada izlaze slike vas muzicara da slika reci mo dodje sa desne strane samo do cetvrtine ekrana a zatim da se vrati istim putem ili tako nesto.
- One slike na kraju koje izgledaju kao fotografije sa okvirom mi se najbolje uklapaju uz tu "retro" (iz davnina) crno belu pozadinu. ...pa mozda njih da koristis i ranije u spotu.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Saradnje... pomoc za muzicki spot

Postod Daci » 09.01.2011 22:23

Hvala na komentaru i strucnim predlozima. Svestan sam i ja da nije bas nesto ali od koga je - dobro je. Osim toga sto sam totalni amater u ovom poslu krasi me jos jedna osobina a to je da nemam bas strpljena da se bakcem sa sitnicama i finesama, vec kad krenem pokusam sto pre da zavrsim posao. Mozda jednog dana i bude nesto od mene... Ovde sam da ucim. Pozdrav.
Daci
Član foruma
 
Postova:  13
Pridružio se:  19.11.2010 21:32

Re: Saradnje... pomoc za muzicki spot

Postod bytefx » 10.01.2011 4:00

Cao...
Pa gledaj da se pozabavis sitnicama, jer nekad, bas one mogu da "upropaste" ceo projekat :).
Bolje izgubiti jos jedan dan, ili u tvom slucaju mozda mnogo manje oko nekih sitnica, poboljsati ih, pa tek kasnije izbaciti to na videlo.
Moje misljenje je da odradjeni video (rad) treba pustiti da se odmori na kompu jedno 2 dana.... Zatim, pogledati ga opet, pa videti sta valja, a sta ne.... Jel nekad se jednostavno prezasitimo toga kad radimo 100 sati dnevno xD, pa nam se ili sve svidja, ili nam nista ne valja...
To je iz licnog iskustva :).

Pozdrav i samo napred.
bytefx
Član foruma
 
Postova:  28
Pridružio se:  09.09.2010 22:26

Vrati se na Scenario

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron