Karate Olimpijada

Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

---
Nedostatak scenarija i scenarista je trenutno jedan od glavnih problema filmmakera amatera. Najčešće čak i osobe koje su veoma talenovane za tehnički deo filmmaking procesa ne mogu da snime dovoljno zanimljiiv film jer nemaju scenario. Bez dovoljno dobrog scenarija radovi se uglavnom svode na probe i demonstracije tehničkih sposobnosti ili to moraju biti muzički spotovi.

U cilju da to rešimo izdvojili smo ovaj forum za diskusije u vezi scenarija. Pokušaćemo privući što više scenarista i pisaca i raditi na rešavanju ovog problema.

Pozivamo scenariste i one koji bi želeli postati scenaristi, da se pridruže ovim diskusijama i oslobode svoju kreativnu stranu.

Karate Olimpijada

Postod Goja » 21.06.2012 16:47

Karate nije olimpiski sport.Zašto?Zato što nekoliko ljudi u svetu nemogu da se dogovore.Naime postoji nekoliko vrsta karatea,oni se ne razlikuju između sebe u nekim glavnim elementima već u sitnim,kozmetičkim i pre svega u nazivima kako se koji zove.Zbog toga mnoga deca koja treniraju karate širom sveta nemogu očekivati da će jednog dana biti na olimpiskom borilištu.
Postoji jaka inicijativa da karate bude sport posmatrač na sledećim olimpiskim igrama u Brazilu.Ove godine mu je za malo izmaklo to učešće u Londonu za svega nekoliko glasova (pobedio je skvoš).Izgleda da je Olimpiski komitet rešio da prekine agoniju po sistemu koja federacija dokaže najveći broj registrovanih klubova taj je pobednik,možda ne baš tako banalno ali su odlučni da se to reši.
Moj sin trenira karate i želja moja,njegova, njegovih drugara,trenera i drugih je da damo neki doprinos svemu tome.
Želja mi je da snimim jedan spot,imam neku početnu ideju pa sam slobodan da je podelim sa vama.
Prvi kadar veoma širok ,lokacija negde u Vojvodini na Dunavu.Nema kuća ni bandera za struju samo priroda, zora je sunce izlazi preko puta reke i jedan mali karatista u kimonu sedi sa prekrštenim nogama i gleda u sunce i reku.Kadar kreće udalje od njega i snima njegova leđazatim se sužava i kreće se prema njemu, kamera polako kruži oko njega i sad ga vidimo sa strane (lice) zatim i amfas u tom momentu se čuje njegov glas ali on ne otvara usta već kao njegove misli.
„Treniram savki dan“
Potom pored njega seda drugi klinac u kimonu,to sečem u montaži i stvara se utisak da se stvorio niod kud,Kamera zatim kruži oko obojice i čuje se glas njegovih misli onako kao iza zatvorenih vrata, drugog karatiste
„Za četiri godine imaću crni pojas“
Zatim sedaju nekolko klinaca i klinki u kimonu opet sečem u montaži i stvaram utisak da su tu sve vreme bili.
Svi ćute sve vreme i čvrstim pogledom gledaju u reku i izlazeće sunce na horizontu.
Kamera se polako približava jednoj devojčici i tada se čuje njen glas razmišljanja
„Za osam godina biću punoletna“
Kamera ide brzo na novog klinca kruži oko njegove glave i ponovo se čuje glas razmišljanja
„Biću najbolji na svetu“
Klinci (svi ustaju ) i zauzimaju karakterističnu pozu pre borbe poseban kadar na stoma i pojas i završetak pokreta ruku za zauzimanje početnog položaja.
Kamera ide ponovo oko jednog klica koji iznosi svoje misli
„Pevaću svoju himnu na Olimpiskim igrama“
Zatim svi staju u vrstu i kreće snimanje iz dva ugla jedan sa strane i jedan ispred njih
Svi kao jedan izvode prvi pokret u karateu (iskorak noge i stegnuta pesnica napred uz uzvik kjajjjjjjjjjj)
Montiram iskorak sa strane i onaj koji kamera snima ispred njih.Tako stoje nemiču se i zatim njihov trener (inače selektor naše reprezentacije c.p. 7.dan) ušetava to ušetavanje skidam u montaži i izgovara sledeće
„Za mene vreme olimpijada je prošlo,nedajte da i oni prođu kao ja“
(MALO JE OVO NESPRETNO NAPISANO ALI TO JE SUŠTINA)
Kas to izgovori ostaje miran e sad kad bi imao neki kran hah koji nemam pa da uvatim jedan kadar iz ptičije perspektive gde bi angažovali podosta (možda 20-30) dece da se onako livada zabeli od kimona.
Sa titlom preko celog ekrana DOGOVORITE SE tu se završava spot.
Sve bi bilo titlovano na Engleskom
Primetili ste da ne spomnjem ni srbiju ni pravac u kojem moj klinac trenira ni koja je himna ni ništa što bi lokalizovalo problem i favorizovalo nekog ideja je da se svi izmire i shotokan i kjokosin kaji i fudokan i bog te pita kolko još pravaca
U odjavnoj špici od svega nekoliko destina sekundi bi možda napomenu da su deca iz klubova pa naveo klubove i da je trener taj i taj.

To je to
E sad dal vam se dopada dal bi nešto promenili i šta dal ima neka caka koja bi bila efektna kako da taj glas razmišljanja (kao kroz zatvorena vrata) snimim efektno i td
Ideja je naravno dati mali doprinos i poslti klip olimpiskom komitetu, e da možda negde na kraju kadra da se vijori olimpiska zastava.Ceo spot neznam tačno al trajao bi nekoliko minuta najviše.

Hvala na Vašem vremenu
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: Karate Olimpijada

Postod Video Majstor » 21.06.2012 23:17

Meni se dopada!

To je koliko vidim i knjiga snimanja u pisanom obliku. Odlično si popisao i meni je lako da zamislim kadrove.

U suštiini takve kadrove i taj "glas razmišljanja" koji se čuje mislim da već postoji u dosta kvalitetnih reklama. Pronaći ću nešto ovih dana pa ću okačiti da posluži kao uzor.

dal ima neka caka koja bi bila efektna kako da taj glas razmišljanja (kao kroz zatvorena vrata) snimim efektno i td
Mislim da treba samo da bude snimljen kvalitetno. A dalje se te stvari mogu postići podešavanjima parametara i osnovnim efektima u programima za obradu zvuka. Praktično već sa dodavanjem reverb efekta ćeš dobiti nešto jako blizu tome što ciljaš... ali ima još toga, može to neko ko se razume u ton bez većih problema da uradi.

Moj sin trenira karate i želja moja,njegova, njegovih drugara,trenera i drugih je da damo neki doprinos svemu tome.
Želja mi je da snimim jedan spot,

...

Sa titlom preko celog ekrana DOGOVORITE SE tu se završava spot.
Sve bi bilo titlovano na Engleskom
Primetili ste da ne spomnjem ni srbiju ni pravac u kojem moj klinac trenira ni koja je himna ni ništa što bi lokalizovalo problem i favorizovalo nekog ideja je da se svi izmire i shotokan i kjokosin kaji i fudokan i bog te pita kolko još pravaca

...

Ideja je naravno dati mali doprinos i poslti klip olimpiskom komitetu, e da možda negde na kraju kadra da se vijori olimpiska zastava.Ceo spot neznam tačno al trajao bi nekoliko minuta najviše.
To zvuči kao ideja za "viralni" video. Znači popularan video klip okačen na youtube koji ljudi sharuju i tako klip kao zaraza dolazi do, mnogo ljudi....
E sad ta tematika ne bi interesovala mnogo ljudi osim onih koji vole karate... To je problem. Znači spot bi na kraju trebao da sadrži nešto kao na priemr poziv da ljubitelji karatea šalju emailove sa pismom molbe i ovim videom... dajem primer samo. Vi koji znate više o karateu ćete to bolje znati.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Karate Olimpijada

Postod jovicca7 » 26.06.2012 21:26

E, prijatelju, problem sa karteom na Olimpijadi je mnogo veći. teško da ćemo mi doživeti da karate postane olimpijski sport. Zašto? Zato što o tome odlučuju ljudi koji ne žele takav vid takmičenja. Oni žele da karate ostane u tradicionalnom obliku i misle da savremeni vid takmičenja narušava suštinu karatea. Ne volim da dajem savete, ali moram sad. Savet za tvog klinca je da prestane da vežba karate i počne da vežba tae kwon do. Zašto? Zato što je već olimpijski. Ja sam majstor tae kwon do-a i imam dva sina koja su takođe majstori. Za koji dan na Olimpijadu odlaze naša tri kandidata, jedna mala je iz Šapca. To je veliki uspeh. U zadnjih nekoliko decenija tae kwon do je napravio veliki pomak u razvoju, u takmičarskom smislu. Jasna pravila, jasni definisani bodovi, zaštitna oprema. Sve su to uslovi da bi neki sport postao olimpijski. U svetskoj karate federaciji to nikome ne pada na pamet da uradi. Uostalom, za tae kwon do su i velika nacionalna priznanja. Po uredbi prve Koštunicine vlade svi sportisti koji osvoje medalju sa evropskog, svetskog ili olimpijskog takmičenja dobijaju nacionalno priznanje (neko kaže penzija) od 40. godine straosti pa do kraja života. Iznosi negde oko 70 000 dinara. Plus razne stipendije. Vredi se takmičiti.
Pozdrav.
jovicca7
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  01.05.2012 18:04

Re: Karate Olimpijada

Postod Video Majstor » 25.07.2012 4:46

U suštiini takve kadrove i taj "glas razmišljanja" koji se čuje mislim da već postoji u dosta kvalitetnih reklama. Pronaći ću nešto ovih dana pa ću okačiti da posluži kao uzor.

Obećao sam da ću okačiti par takvih reklama ali nije bilo lako da ih pronađem. Evo sada nekoliko.
Kao što može da se vidi iz primera ispod nisu neophodni nikakvi posebni efekti za taj glas. Bitna je recimo samo čistoća tj. da je zvuk očišćen od raznih drugih zvukova iz prirode i okline. Znači zvuk se ne snima na bučnom mestu već negde gde je nečujno. Dublji tonovi sa možda malo stišaju i doda se malo "eho" efekta što opet asocira na "čistoću"... Sve u svemu ništa što bi bilo problematično za obaviti.
Evo primera:


Nike Commercial: What's Your Motivation?


NEW RED BULL COMMERCIAL - BASKETBALL TRICKS (MOTIVATION/INSPIRATIONAL) -JOHN WEST


Starbucks Red Commercial With Narrator


Commercial Voice-Over Demo Reel


Dunhill Fine Cut Commercial - Voice over Lesley Lyon Costa Rica


Mercedes-Benz.tv: New SL TV-Commercial "Voice Over"
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Karate Olimpijada

Postod Video Majstor » 25.08.2012 16:08

Evo još jedan svež primer videa tog tipa:
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Scenario

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

cron