Projekat "Paša" - film za realizaciju...

Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

---
Nedostatak scenarija i scenarista je trenutno jedan od glavnih problema filmmakera amatera. Najčešće čak i osobe koje su veoma talenovane za tehnički deo filmmaking procesa ne mogu da snime dovoljno zanimljiiv film jer nemaju scenario. Bez dovoljno dobrog scenarija radovi se uglavnom svode na probe i demonstracije tehničkih sposobnosti ili to moraju biti muzički spotovi.

U cilju da to rešimo izdvojili smo ovaj forum za diskusije u vezi scenarija. Pokušaćemo privući što više scenarista i pisaca i raditi na rešavanju ovog problema.

Pozivamo scenariste i one koji bi želeli postati scenaristi, da se pridruže ovim diskusijama i oslobode svoju kreativnu stranu.

Re: Projekat "Paša" - film za realizaciju...

Postod Byzantinian » 22.04.2012 3:53

Evo i ja malo da se ukjucim



Problem je u tome što mi taj istorisjki period (vreme otomanskog carstva) sa njihovom kulturom (otomani iz njihove perspektive) jednostvno ne leži nikako. Ne mogu da se uživim da osmislim neku novu radnju iz tih država. Ono što je već napisano mogu naravno da pretočim u scenario ali ne mogu iz toga da sklopim veću priču tj. scenario za film dužeg trajanja. Jednostavno mi je ta kultura suviše strana. Ne mogu da se uživim u njihovu svakodnevicu, ne znam kako je izgledala njihova svakodnevica, ne znam kakvi su običaji, ne znam na šta su ljudi iz te kulture koncentrisani, šta su im prioriteti... ...Ukratko, kao što sam malopre rekao ne leži mi.


Na fakultetu preko neke studenske organizacije bio sam na nekom seminaru u Turskoj i tamo sam upoznao Turcina koji je zaljubljen u istoriju a pritom ima svoj muzicki studio i mislim da se po malo i bavi filmom .Verujem da bi mogao a i zeleo da pomogne u ovom projektu ako bi ga pitali.On zivi u Istambulu i verujem da bi mogao da te snabde sa hrpom informacija o turskoj strani.Osim toga mogao bi i da nadje dobre lokacije za snimanje u Turskoj ,da nadje opremu,mozda i neke sponzore tamo isl...

elem ja sam mislio da se cujem sa njime vezano za moj projekat o vitezovima reda zmaja....

Ako vam to resava mogu da vam dam njegov kontak preko facebooka....

poz
Poslednji put menjao Video Majstor dana 23.04.2012 0:08, izmenjena samo jedanput
Rezlog: formatizovan citat i popravljena dva slova
Byzantinian
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  12.04.2012 2:40

Re: Projekat "Paša" - film za realizaciju... Par informacija

Postod papa » 16.03.2016 11:44

vrijeme_je_za_film je napisao:
dedangija je napisao:sta je "pp",zivim u Beogradu


Privatna poruka, u godnjem dijelu ekrana trebalo bi da vidiš "KORISNIČKI KONTROLNI PANEL (1 NOVA PORUKA).

Pročitajte da razmijenimo kontakte, da to ne radimo ovako javno i da vas onda uklopimo u ekipu.

...
1. braća papović iz gacka (kupili televiziju)...
2. danis tanović - režiser (jedan od potomaka paše kazanca)
3. franz babinger (profesor orijentalistike doktorirao obradom privatnog arhiva osman-paše.
1931. objavljen "Das Archive des Bosniak Osman Pascha" Karlsruhe.
papa
Novi član
 
Postova:  1
Pridružio se:  16.03.2016 11:34
Prethodni

Vrati se na Scenario

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron