Novi scenario ("Pesnik iskvarenog društva")

Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

---
Nedostatak scenarija i scenarista je trenutno jedan od glavnih problema filmmakera amatera. Najčešće čak i osobe koje su veoma talenovane za tehnički deo filmmaking procesa ne mogu da snime dovoljno zanimljiiv film jer nemaju scenario. Bez dovoljno dobrog scenarija radovi se uglavnom svode na probe i demonstracije tehničkih sposobnosti ili to moraju biti muzički spotovi.

U cilju da to rešimo izdvojili smo ovaj forum za diskusije u vezi scenarija. Pokušaćemo privući što više scenarista i pisaca i raditi na rešavanju ovog problema.

Pozivamo scenariste i one koji bi želeli postati scenaristi, da se pridruže ovim diskusijama i oslobode svoju kreativnu stranu.

Re: Novi scenario ("Pesnik iskvarenog društva")

Postod Arekusandreu » 29.01.2012 19:20

Hvala na savetima, počeo sam pisati, napisao sam otprilike 1/3 celokupne prvobitne verzije. Nakon toga ću ulepšavati dijaloge, izbacivati... :)
Arekusandreu
Član foruma
 
Postova:  56
Pridružio se:  09.07.2011 19:01

Re: Novi scenario ("Pesnik iskvarenog društva")

Postod Video Majstor » 21.03.2012 16:19

Juče sam slučajno naleteo na jedan video koji mi mogao dobro da posluži kod tebe za one scene sa protokom vrmena koje sam predložio i još više za one scene gde umišlja i bori se sam sa sobom. Evo videa:
http://www.youtube.com/v=vq7G-Q9ZwC0

Video je komičan i nema sličnosti sa tvojim scenarijom ali je doabr primer jedne zanimljive tehnike. U suštini kamera je na stalku i nepomična tako da kada se u najobičnijem programu za montažu, snimak pažljivo iseče može se dobiti da osoba nestaje i stvara se na drugim mestima...
A u programima za composting (na primer after effects) na primer od takvih snimaka može da se dobije i čak i da jedna osoba nestaje i stvara se dok je i druga u kadru (koristi se recimo leva polovina od jednog snimka a desna od drugog) što je dobro za onaj efekat duhova ili borbu sam sa sobom...
p.s.
Ovo nema veze sa samim scenarijaem ali eto ideja da možeš i sam nešto tako da snimiš pa da eksperimentišeš sa tim.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20
Prethodni

Vrati se na Scenario

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron