Sci Fi Scenario

Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

---
Nedostatak scenarija i scenarista je trenutno jedan od glavnih problema filmmakera amatera. Najčešće čak i osobe koje su veoma talenovane za tehnički deo filmmaking procesa ne mogu da snime dovoljno zanimljiiv film jer nemaju scenario. Bez dovoljno dobrog scenarija radovi se uglavnom svode na probe i demonstracije tehničkih sposobnosti ili to moraju biti muzički spotovi.

U cilju da to rešimo izdvojili smo ovaj forum za diskusije u vezi scenarija. Pokušaćemo privući što više scenarista i pisaca i raditi na rešavanju ovog problema.

Pozivamo scenariste i one koji bi želeli postati scenaristi, da se pridruže ovim diskusijama i oslobode svoju kreativnu stranu.

Sci Fi Scenario

Postod djyova » 11.11.2010 1:14

Da li imate neke ideje o nekom naučno fantastičnom flmu, koja još nije, ili je vrlo malo obradjena u Sci Fi filmovima?

Ja na primer više volim filmove naučne fantastike koji imaju dobru priču, a akcija je u drugom planu. Znači koji su više drama nego akcija.

Par primera: Gataka, Sfera, Kontakt, Trinaesti sprat, Dina, Zabranjena Planeta, Dvestagodišnjak...

Jedna od mojih ideja je na primer da film počinje tako što se otkriva signal iz svemira, zatim se radi na tome da se uspostavi kontakt, potom se kontakt uspostavlja, da bi se na kraju filma utvrdilo da je poreklo kontakta ustvari ZEMLJA! Dakle planeta koja je otkrila signal iz svemira nije zemlja, već isto kao i na zemlji, na toj planeti su tragali za vanzemaljskim životom.

Ovo je samo primer, a imam ja toga još. :D
Korisnikov avatar
djyova
Član foruma
 
Postova:  90
Pridružio se:  01.10.2010 17:46

Re: Sci Fi Scenario

Postod Video Majstor » 11.11.2010 1:49

Jedna od mojih ideja je na primer da film počinje tako što se otkriva signal iz svemira, zatim se radi na tome da se uspostavi kontakt, potom se kontakt uspostavlja, da bi se na kraju filma utvrdilo da je poreklo kontakta ustvari ZEMLJA! Dakle planeta koja je otkrila signal iz svemira nije zemlja, već isto kao i na zemlji, na toj planeti su tragali za vanzemaljskim životom.

Shvati sam tek iz drugog citanja. :) Dobra ideja! I moglo bi nesto da se smisli za niskobudzetno snimanje.

Ja na primer više volim filmove naučne fantastike koji imaju dobru priču, a akcija je u drugom planu. Znači koji su više drama nego akcija.

Par primera: Gataka, Sfera, Kontakt, Trinaesti sprat, Dina, Zabranjena Planeta, Dvestagodišnjak...
...takodje: Philadelphia Experiment, Vanila Sky (ja sam doduse gleda originalnu špansku verziju)
i District 9 mada on nije niskobudzetni ali ipak radnja se ne svodi na efekte i akcije već je više triler recimo.

Mogu ti reći i da horori stivena kinga nisu tipični horori već jako interesante priče sa malo SF i horor elemenata. Na primer takav je Myst koji sam pominjao u temi viewtopic.php?f=7&t=13

Da li imate neke ideje o nekom naučno fantastičnom flmu, koja još nije, ili je vrlo malo obradjena u Sci Fi filmovima?

Ja baš ovih dana razmišljam o jednoj SF ideji i pokušavam da smislim neku osnovu za scenario. Evo o čemu se radi.
Kada sam bio mali, glavni strah od mraka mi je bio mogućnost dolaska vanzemaljaca. Te price o vanzemaljcima sam uvek citao po casopisima ali to me je ujedno i najvise plasilo. Posebno mi se urezalo u pamcenje priča o tome da je u srbij inajviše NLO-a uočeno na planini Rtanj. Čuo sam da to mesto ima kao neku posebnu važžnost za neke elektromagnetske sile ili neke mogućnosti komunimkcaije, bla bla, pa da ih zat oprivlači to mesto. Čuo sam takođe da je hitler tokom drugog svetskog rata naredio da izgraidi nekkava kapelica na rtnju povezano sa tim fenomenom vanzemaljaca.
...Sad pokušavam smisliti neku SF/ Altenativna Istorija / Horor priču.
Mislim da se uz današnje mogućnosti After Effectsaa, efekte NLO (nepoznet ileteći objekti), pojave svetlosti i takve stvari mogu praviti i bez nekog budžeta.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Sci Fi Scenario

Postod Video Majstor » 12.11.2010 1:50

...takodje: Philadelphia Experiment, Vanila Sky (ja sam doduse gleda originalnu špansku verziju)
i District 9 mada on nije niskobudzetni ali ipak radnja se ne svodi na efekte i akcije već je više triler recimo.

Zaboravih na Equilibrium, moj omiljeni SF. Ima dosta akcija medjutim radnja jeono sti mi se jako dopada. I akcija je originalna mada radnja filma i bez nje ima poentu. Nesto izmdju politickog trilera i SF akcije... http://www.imdb.com/title/tt0238380/
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Sci Fi Scenario

Postod djyova » 13.11.2010 0:11

Nešto slično kao Equilibrium ti je i Aeon flux. A od tih sa akcijom posebno volim Dark City, ako nis gledao, moja preporuka.
Korisnikov avatar
djyova
Član foruma
 
Postova:  90
Pridružio se:  01.10.2010 17:46

Re: Sci Fi Scenario

Postod Video Majstor » 13.11.2010 0:28

Hvala na preporukama! Pogledacu ih sigurno ovih dana. Ima tu desetak nabropjanih.

Inace taman planiram da počenem da gledam filmove od scenariste Equilibrium-a Kurt Wimmer-a: http://www.imdb.com/name/nm0934483/
Sami naslovi zvuče zanimljivo...

Vidim da je on napisao i scenario za Salt sa Angelinom Džoli. Taj već imam pa ću njega prvog da pogledam.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Scenario

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron