Prikazivanje vremena

Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta itd. Takmičenja i festivali...

Moderatori: Video Majstor, Goja

Opis foruma
- Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta, Scenografija, Kostimografija itd.
- Festivali i takmičenja
Molimo vas da, ako saznate za neko filmmaking takmičenje ili festival, pokrenete temu o tome, u ovoj rubrici.

---
- Za prikaze vaših gotovih radova ili prezentaciju vaših sposobnosti koristite forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi"
- U vezi scenarija koristite forum "Scenario"

Prikazivanje vremena

Postod zoxkika2 » 10.03.2011 14:58

Da li moze na kameri Panasonic 10000 da se usnimi vreme kao sto je to moglo nekada na VHS kamerama.
zoxkika2
Član foruma
 
Postova:  6
Pridružio se:  10.03.2011 14:44

Re: Prikazivanje vremena

Postod Video Majstor » 10.03.2011 15:32

Ako mislite da bude prikazano vreme na snimuku tj u koliko je sati snimano. Skoro sam siguran da može jer mogu sve kamere koje sam video.

Recite mi samo tačan naziv/oznaku kamere pa ću pogledati uputstvo na internetu? Za "Panasonic 10000" nisam uspeo da nadjem pa verovatno to nije potpun naziv kamee.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Prikazivanje vremena

Postod zoxkika2 » 12.03.2011 12:45

Video Majstor je napisao:Ako mislite da bude prikazano vreme na snimuku tj u koliko je sati snimano. Skoro sam siguran da može jer mogu sve kamere koje sam video.

Recite mi samo tačan naziv/oznaku kamere pa ću pogledati uputstvo na internetu? Za "Panasonic 10000" nisam uspeo da nadjem pa verovatno to nije potpun naziv kamee.


Upravo to, da vreme bude prikazano na snimku koji je skinut u komp, a kamera je Panasonic NV-MD10000. Zanima me nacin na koji to mogu da uradim, posto ja "skidam" snimak u komp pomocu Premiera, Vegasa, Pinaclea i ponekad pomocu Virtural Duba, sad sve zavisi od situacije i sta hocu da radim. Ako biste mogli da mi kazete kako da vreme bude vidljivo na video klipu, bio bih ti neizmerno zahvalan.
zoxkika2
Član foruma
 
Postova:  6
Pridružio se:  10.03.2011 14:44

Re: Prikazivanje vremena

Postod Video Majstor » 12.03.2011 17:04

Evo našao sam uputstvo za vašu kameru:
http://tda.panasonic-europe-service.com ... qt0s76.pdf


- Podešavanje tačnog datuma i vremena je objašnjeno na strani 49 pod naslovom "Setting date and time"
Takodje piše da je pre snimanja poželjno proveriti da li je vreme tačno pa da podesite na tačno ako slučajno nije.

- Na strani 62 piše da se prikaz datuma na ekranu teelvizor postiže tako što na daljinskom pritisnete taster "OSD" (On Screen Displey - prikaz preko ekrana).
Isto piše na strani 63 za prebacivanje videa sa kamere na drugi medijum. Medjutim takodje piše (When you connect the movie camera and a recorder with the DV cable, these indications may not appear.) što znači da pri spajanju sa DV kablom vreme se možda neće pojaviti??? Zvuče kao da nisu sigurni da li se i to prenosi DV kablom ili ne.

Ako je tačno da se preko DV kabla ova informacija ne prikazuje na ekranu onda bi vam jedino rešenje bilo Anlogni video capturing tj. varijanta snimanja kao sa analognom TV karticom ili video capture karticom. Medjutim u tom slucaju kvalitet ne bi bio zadržan u originalu već bi došlo da manjeg ili većeg gubitka....

- na strani 67 piše:
Menus related to taking pictures
ª [DATE/TIME]
This switches between date and time indications.
≥The movie camera automatically records the date and time of
picture taking on the tape.
≥You can also show or change the date/time indication by
repeatedly pressing the [DATE/TIME] button on the remote
control.

da se datum i vreme uvek snima a da se nšto u vezi toga menja kada pritisnete taster "DATE/TIME" na daljinskom upravljaču.

Eto to je sve što originalno Panssonic uputstvo govori o priikazu vremena za tu kameru. Objasnili su samo nije baš optiistično za ono što vama treba :sorry:
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Prikazivanje vremena

Postod zoxkika2 » 15.03.2011 23:28

Neizmerno Vam hvala na odgovoru, pravi ste VIDEO MAJSTORI!!!
zoxkika2
Član foruma
 
Postova:  6
Pridružio se:  10.03.2011 14:44

Vrati se na Filmmaking - generalno

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron