windovs movie maker??

Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta itd. Takmičenja i festivali...

Moderatori: Video Majstor, Goja

Opis foruma
- Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta, Scenografija, Kostimografija itd.
- Festivali i takmičenja
Molimo vas da, ako saznate za neko filmmaking takmičenje ili festival, pokrenete temu o tome, u ovoj rubrici.

---
- Za prikaze vaših gotovih radova ili prezentaciju vaših sposobnosti koristite forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi"
- U vezi scenarija koristite forum "Scenario"

windovs movie maker??

Postod autobus » 19.05.2015 18:46

Zdravo!
Imam pitanje za nekoga tko zna. Često radim u W. Mowie makeru. Nekako mi je on najjednostavniji, no međutim imam problem pa i pitanje? Dali je on ograničen sa veličinom video materijala koji mogu u njega staviti (GB), jer kada radim manje montaže do 4,5,6 GB onda je radio normalno, a sada več duže vremena se zafrkavam sa materijalom od 12 GB. Naime svaki puta kada treba da mi otvori spomenuti projekt onda se umjesto video datoteka pojavi žuti trokut sa uskličnikom i isto tako ga ne želi spremiti nego izbaci error ( i kaže: WMM ne može spremiti projekt jer su datoteke neispravne ili nedostaju). A, nije istina datoteke su ispravne. Program zatvorim, ponovo pokrenem on uredno učita video materijal i kada ga dam spremiti on opet izbaci error. Materijal je AVCHD (M2TS) i sa njim sam normalno cijelo vrijeme radio i napominjem normalno radi kada radim krače video filmove. Ali ovo od 1 sat i 13 min. ili oko 12 gb ne želi.
autobus
Član foruma
 
Postova:  15
Pridružio se:  10.02.2014 20:52

Re: windovs movie maker??

Postod autobus » 30.06.2015 13:07

autobus je napisao:Zdravo!
Imam pitanje za nekoga tko zna. Često radim u W. Mowie makeru. Nekako mi je on najjednostavniji, no međutim imam problem pa i pitanje? Dali je on ograničen sa veličinom video materijala koji mogu u njega staviti (GB), jer kada radim manje montaže do 4,5,6 GB onda je radio normalno, a sada več duže vremena se zafrkavam sa materijalom od 12 GB. Naime svaki puta kada treba da mi otvori spomenuti projekt onda se umjesto video datoteka pojavi žuti trokut sa uskličnikom i isto tako ga ne želi spremiti nego izbaci error ( i kaže: WMM ne može spremiti projekt jer su datoteke neispravne ili nedostaju). A, nije istina datoteke su ispravne. Program zatvorim, ponovo pokrenem on uredno učita video materijal i kada ga dam spremiti on opet izbaci error. Materijal je AVCHD (M2TS) i sa njim sam normalno cijelo vrijeme radio i napominjem normalno radi kada radim krače video filmove. Ali ovo od 1 sat i 13 min. ili oko 12 gb ne želi.

Sada sam promijenio u 64 bitne windovse, stavio još ram memorije (ukupno imam 12) i kada mi wmm spremi projekt u mp4 format, neče da ga čita niti jedan video player. A dobijem ovakve karakteristike:
Općenito
Potpuni naziv : D:\New Volume\Moj film španjolska montaža gotovo.mp4
Oblik datoteke : MPEG-4
Profil oblika datoteke : Base Media / Version 2
ID kôdeka : mp42
Veličina datoteke : 6,61 GiB

I samo to i ništa više ne prepoznaje Medeiainfo. Šta to zezene wmm?
autobus
Član foruma
 
Postova:  15
Pridružio se:  10.02.2014 20:52

Re: windovs movie maker??

Postod chris198810 » 24.11.2017 9:29

You'd better try Brorsoft Video Converterto transcode your source video to WMV for Windows Movie Maker.
chris198810
Član foruma
 
Postova:  9
Pridružio se:  09.10.2017 11:26

Vrati se na Filmmaking - generalno

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron