FAN EDIT fanedit.org - montirajte svoju verziju nekog filma

Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta itd. Takmičenja i festivali...

Moderatori: Video Majstor, Goja

Opis foruma
- Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta, Scenografija, Kostimografija itd.
- Festivali i takmičenja
Molimo vas da, ako saznate za neko filmmaking takmičenje ili festival, pokrenete temu o tome, u ovoj rubrici.

---
- Za prikaze vaših gotovih radova ili prezentaciju vaših sposobnosti koristite forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi"
- U vezi scenarija koristite forum "Scenario"

FAN EDIT fanedit.org - montirajte svoju verziju nekog filma

Postod Video Majstor » 14.06.2012 2:07

Jedan jako zanimljiv sajt i super ideja za montažere! :clapping:

http://fanedit.org/

"Fan edit" su verzije filmova koji su fanovi samo izmontirali! :cool:
Ponekad koriste samo original verziju filma pa izbace scene koje smatraju viškom. Ponekad koriste više verzija pa naprave produženu verziju koja uključuje više scena od svih pojedinačnih verzija. Ponekad samo promene muziku. Ponekad izvrše korekciju boja. Ponekad dobiju malo drugačij ifilm. Ponekad poptpuno drugačiji. Ponekad film vizuelno deluje isto ali je priča izmenjena. Ponekad izbacivanjem brzih akionih scena dobiju film sporijeg tempa. Ponekad dobiju sasvim drugi žanr. Na primer od drame dobiju psihološki horor i sl.
...ideja je mnogo. :shok:

Kao što možete videti na fanedit.org sajtu mnogo filmova je već urađenu. Najpopularniji među njima imaju na desetine verzija koje su pravili fanovi.
:winner:

Sigurno ste nekad pomislili, "dobar film ali mi se ne sviđa ono kada ..." ili "baš bi voleo da se nije desilo..."... pa eto, sad znate da je mogućnost da sam izmontirate vaš omiljeni film, veoma izvodljiva ideja.
:yes:

Naravno ako je montaža ono što vas najviše interesuje u filmmakingu, ovo je ujedno i dobra ideja za vežbanje i usavršavanje veših montažerskih veština.
:training1:

Ako vi želite da napravite fan edit verziju nekog filma to ne mora da ima nikakve veze sa fanedit.org sajtom. Taj sajt je uspoe da okupi fan edit autore i ljubitelje fan edit filmova ali sam proces montaže i odluke su u potpunosti na onome ko montira. Ne zavisi od tog sajta.
:mail1:

A za one koje montaža ne zanima, eto ideje da možda pogledaju neku novu verziju filma koji su već gledali.
:good:

Nadam se da ćemo jednog dana videti i domaće fan edit verzije nekog filma, serije ili crtaća... :bb:


p.s.
Ja sam za fanedit.org sajt slučajno saznao pre par meseci tražeći verzije filma "Bladerunner". Pošto je taj film snimljen u brojnim verzijama, nisam znao koju tačno da odgledam pa da vidim sve scene i eto naleteo sam na taj sajt i našo nekoliko veoma produženih verzija koji sadrže gotovo sve...
:)
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Filmmaking - generalno

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju

cron