YouTube i kazne...

Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta itd. Takmičenja i festivali...

Moderatori: Video Majstor, Goja

Opis foruma
- Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta, Scenografija, Kostimografija itd.
- Festivali i takmičenja
Molimo vas da, ako saznate za neko filmmaking takmičenje ili festival, pokrenete temu o tome, u ovoj rubrici.

---
- Za prikaze vaših gotovih radova ili prezentaciju vaših sposobnosti koristite forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi"
- U vezi scenarija koristite forum "Scenario"

Re: YouTube i kazne...

Postod djyova » 23.11.2010 2:29

Evo par reči i od mene, iz ličnog iskustva.

Ako ti ne smeta to što će video biti blokiran na pojedinim lokacijama, slobodno ubacuj muziku koju hoćeš. Obično piše kad ti pronadju da je neka mjuza pod kopirajtom, da će tvoj video moći i dalje da se gleda ali da će na odredjenim mestima biti blokiran, da će se ispod tvog videa pojavljivati link do originalne pesme, ili da će se eventualno na tvom videu emitovati reklame tipa AdSense.

Ako ti sve to ne smeta, onda kaznu za takav video nećeš dobiti.

Problematično je samo kad ti piše "Video is blocked World Wide", i ako dobiješ takvo obaveštenje, gledaj bolje da taj video obrišeš. Na takvom video klipu neće biti zvuka, i rizikuješ da dobiješ kaznu.

Ovo sve je iz razloga što su pojedine producentske kuće dozvolile da se njihova muzika ubacuje u klipove, ali da se jasno stavi do znanja čiji je audio snimak, na taj način što će se ispod klipa biti link koji vodi do njihovog kanala ili web šopa. Ovi drugi koji blokiraju video world wide, ne dozvoljavaju bilo kakvo korišćene njihovih numera bez nadoknade.

Takodje postoji i opcija da legalno zameniš zvuk na video klipu, a to radiš tako što ideš na edit klipa koji hoćeš, a zati na "Audio Swap", pa iz ponudjene baze odabereš numeru koja ti najviše odgovara.

Kazne se dodeljuju isključivo za kršenje Community Guideline-a, a meni do sad nije dodeljena ni jedna kazna za kršenje kopirajta.

Sistem kazni ide ovako:

* Opomena - Uslov 6 meseci.
Ako se u tom periodu ponovi kazna za isto "nedelo" sledi gašenje kanala bez upuzorenja.

* Dve opomene različitog tipa - Uslov 6 meseci
Ako se u tom periodu ponovi kazna za bilo koje "nedelo" sledi gašenje kanala bez upozorenja.

Community Guideline možeš pročitati ovde:
http://www.youtube.com/t/community_guidelines

Evo i jednog primera:


Video sadrži numeru: Tom Jones - She's a Lady a postavljen je 27.09.2009.

Evo ti ceo link da vidiš kako to izgleda na tjubu:
http://www.youtube.com/watch?v=sRq9J-G3Rk8

Dakle do sada nisam dobio kaznu za ovaj video jer su mi ubacili link ispod klipa, a video je blokiran jedino u Nemačkoj.

Evo šta piše kada odeš na upozorenje o autorskim pravima:
Copyright Info: Veliki Brat 3 (2009) - Sexy Sandra Valterović
Your video, Veliki Brat 3 (2009) - Sexy Sandra Valterović , may include content that is owned or administered by these entities:

* Entity: UMG Content Type: Sound Recording

As a result, your video is blocked in these locations:
Germany
What should I do?

No action is required on your part. Your video is still available everywhere not listed above.
What can I do about my video's status?

Please note that the video's status can change, if the policies chosen by the content owners change. You may want to check back periodically to see if you have new options available to you.

Under certain circumstances, you may dispute this copyright claim. These are:

* if the content is mistakenly identified and is actually completely your original creation;
* if you believe your use does not infringe copyright (e.g. it is fair use under US law);
* if you are actually licensed by the owner to use this content.


E sad postoje i načini da se sistem prevari, ali ako nisi spreman na rizik, onda nemoj da radiš to.

Ako je video taj koji je pronadjen da krši autorska prava, onda je dovoljno okrenuti ga kao u ogledalu. Ako je audio taj koji je pronadjen da krši autorska prava, onda je dovoljno ubaciti po neki bas bit svremena na vreme, ili ubaciti razne zvučne efekte.

Evo primer kopije koja je bila pod autorskim pravima i zvučno i vizuelno:

Video je okrenut kao u ogledalu, i dodati su zvučni efekti prirode. Nakon odradjenih editovanja video nije ni pod jednim kopirajtom.

Evo i originalnog video klipa čisto da vidiš na šta mislim:
Korisnikov avatar
djyova
Član foruma
 
Postova:  90
Pridružio se:  01.10.2010 17:46

Re: YouTube i kazne...

Postod Daci » 23.11.2010 21:47

Uh malo mi je ona Sandra pomutila razmisljanje, ovaj, sta sam ono hteo da kazem :heat: .
Hvala djyova na sugestijama. Tako sam nekako i ja razmisljao, nastavicu po starom pa sta bude. Probacu uskoro upload jednog videa kome ce u nazivu biti ime pesme, nesto u fazonu kao da sam posvetio video nekom izvodjacu i njegovoj pesmi. Inace potpuno isto upozorenje sam i ja dobio. Sto znaci "slusaj starije i radi kako 'oces". Odoh jos koji put da "analiziram" onaj video sa Sandrom :D .
Daci
Član foruma
 
Postova:  13
Pridružio se:  19.11.2010 21:32
Prethodni

Vrati se na Filmmaking - generalno

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron