Formular za prijavljivanje na festivalima

Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta itd. Takmičenja i festivali...

Moderatori: Video Majstor, Goja

Opis foruma
- Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta, Scenografija, Kostimografija itd.
- Festivali i takmičenja
Molimo vas da, ako saznate za neko filmmaking takmičenje ili festival, pokrenete temu o tome, u ovoj rubrici.

---
- Za prikaze vaših gotovih radova ili prezentaciju vaših sposobnosti koristite forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi"
- U vezi scenarija koristite forum "Scenario"

Formular za prijavljivanje na festivalima

Postod Bozidar » 26.10.2011 1:07

Ovu temu sam otvorio zbog mog neznanja. Radi se kao sto ste vidjeli u naslovu o formularu za prijavljivanje na festivalima. Ja sam ucestvovao na jednom festivalu u Podgorici. I tamo nije bio nikakav problem ispuniti formular. Prije nekoliko dana sam posalo moj film festivalu ,,Kustendorf,,. Imao sam mnogo problema tokom popunjavanja. Evo pokazat cu vam folmular i ukazati na moje probleme.

INTERNATIONAL FILM AND MUSIC FESTIVAL KUSTENDORF 2012
SUBMISSION FORM

FILM DETAILS
-FILM TITLE:

-RUNNING TIME:

-DATE COMPLETED:

-COUNTRY OF PRODUCTION:

-COLOUR / BLACK AND WHITE (Delete as appropriate)
Ovo mi nije bilo bas jasno. Moj film je crnobijeli sa djelovima u kojima ima boje i stavio sam da je film u boji.

-SCREENING FORMAT:


-GENRE / CLASSIFICATION ( Short Fiction / Documentary / Animation / Other - please specify briefly)
Ovdje sam se takodje jedva snasao. Stavio sam short fiction zato sto nije animacija niti dokumentarni. Traje 5 min. Ne znam jesam li trebao nesto drugo napisati
-SYNOPSIS: (max. 100 words)

-DIRECTOR:
(max. 100 words - The director’s biography has to include basic information, short descriptive professional bio and selected filmography )
Ovdje i sa ostalim pitanjima sam imao problema jer sam cio film sam uradio. Htio sam da nista ne popunjavam nego me sestra ubijedi da bi bilo ispravno popuniti pa koliko god se moje ime ponavljalo i koliko god to zvucalo nekako seljacki
-EDITOR:
stavio svoje ime
-SCREENWRITER:
stavio svoje ime
-DIRECTOR OF PHOTOGRAPHY:
stavi svoje ime
-MAIN CAST:
imena glumaca
-FILM SCHOOL:
nista nijesam napisao
-PRODUCTION COMPANY:
nista
-PRODUCER/S:
nista
-PRIZES & AWARDS: (Name and year of Festival)
nista
-WEBSITE :
nista

VISUAL MATERIAL

(Please send as maximum 3 stills of the film and one of the director in JPEG, GIFF format. The resolution of the visual material has to be 300dpi.)
Ovo mi je posebno zadalo muke. Poslao sam jednu moju sliku i jednu iz filma na kojoj sam preko fotosopa ubacio ime fima. Poslije mi je receno da je trebala samo slika iz filma a ja sam shvatio poster.

-CONTACT:
Name:
Address:
Tel / Cell / Fax:
E-mail:

Molim da mi pomognete i objasnite sta i kako treba da bi ubuduce znao.
Hvala
Korisnikov avatar
Bozidar
Član foruma
 
Postova:  37
Pridružio se:  16.10.2011 6:12

Re: Formular za prijavljivanje na festivalima

Postod Video Majstor » 26.10.2011 23:00

Napsiaću ispod, ali takodje preporučujem da proučite ovaj naš vodič "Filmska ekipa" http://www.videomajstor.com/filmmaking-filmska-ekipa

FILM TITLE
Naslov filma
RUNNING TIME
Trajanje filma. Upisite koliko je minuta i sekundi na primer 15:38
DATE COMPLETED
Datum kada je film završen.
COUNTRY OF PRODUCTION
Država u kojoj je film snimljen.
-COLOUR / BLACK AND WHITE (Delete as appropriate)
Ovo mi nije bilo bas jasno. Moj film je crnobijeli sa djelovima u kojima ima boje i stavio sam da je film u boji.
Pa i ja mislim da treba da odaberete u boji.
SCREENING FORMAT
Pretpostavljam da misle na "Aspect Ratio". Trebaš uneti aspect ratio koji je namenjen za prikaz tvog filma. Na primer može biti 4:3 ili 16:9 i sl.
-GENRE / CLASSIFICATION ( Short Fiction / Documentary / Animation / Other - please specify briefly)
Ovdje sam se takodje jedva snasao. Stavio sam short fiction zato sto nije animacija niti dokumentarni. Traje 5 min. Ne znam jesam li trebao nesto drugo napisati

Pise da budete specificni. Mozete navesti i nesto drugo. Možete izabrati i više žanrova, sam oih odvojite zarezima.
SYNOPSIS: (max. 100 words)
Sinopsis je ukratko prepricana radnja filma. Znaci sa maksimalno 100 reci opisite film.
DIRECTOR:
(max. 100 words - The director’s biography has to include basic information, short descriptive professional bio and selected filmography )
Ovdje i sa ostalim pitanjima sam imao problema jer sam cio film sam uradio. Htio sam da nista ne popunjavam nego me sestra ubijedi da bi bilo ispravno popuniti pa koliko god se moje ime ponavljalo i koliko god to zvucalo nekako seljacki
Sasvim je u redu da se vaše ima ponavlja ako ste zaista vi obavljali te poslove. Ista osoba moze obavljati mnoge poslove u filmu. Na primer često se dešava da režiser i glumi u filmu. Ili da je režiser ujedno i scenarista. Stiven king je pisac romana i scenarista ali se pojavio dva puta kao glumac u filmovima snimanim prema njegovim romanima. ... Dakle, sasvim je normalno da stvaite vaše ime ako ste vi obavljali tu funkciju.
Ta imena neće videti svi gledaoci već samo oni koji budu pregledavali te prijave. Gledaoci će videti samo ono što ste vi stvaili u sam film.
U ovom polju se takodje traži da ukratjko opišete svoju profesionalnu režisersku biografiju, pomenete odabrane filmove koje ste radili, osnovne informacije o vama (verovatno godine starosti, i tako najosnovnije).
EDITOR
Verovatno misle na montažu tj. nekoga ko je odgovoran za postprodukciju.
SCREENWRITER
Scenarista. Ako film niej imao scenario onda ima onoga ko je smisljao i odlučivao. Nemojte spominjati da film nije imao scenario ili da niej bilo scenariste. U tom slučaju upišite vaše ime.
DIRECTOR OF PHOTOGRAPHY
Kamerman ili onaj koji je bio odgovoran za snimanje kamerom.
-MAIN CAST:
imena glumaca
Tacno. Samo ne moraju bas svi biti navedeni vec samo glavni glumci. Statisti definitivno ne moraju biti navedeni.
FILM SCHOOL:
nista nijesam napisao
Ili tako ili je trebalo da upisete "none".
PRODUCTION COMPANY:
nista
Ili nista ili da napisete "none".
PRODUCER/S:
nista
Producent je neko ko je inicijativom, organizacijom i motivacijom zaslužan za nastanak filma. Ako je i to tvoja zasluga onda tu treba svoje ime da upises. U svakom slučaju ili si ti ili je neko drugi. Nemoj ostaviti prazno.
PRIZES & AWARDS: (Name and year of Festival)
nista
ili upisi "none"
WEBSITE :
nista
ili upisi "none"
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Formular za prijavljivanje na festivalima

Postod bastovan » 28.10.2011 14:10

slazem se sa svim sto je iznad napisano... s obzirom da sam gledao dokumentaciju koja je potrebna za internacionalne festivale, svi manje vise traze isto kao i na ovom prilozenom primeru samo se forma ili raspored pitanja menja...
bastovan
Član foruma
 
Postova:  18
Pridružio se:  31.05.2011 23:05

Re: Formular za prijavljivanje na festivalima

Postod Bozidar » 29.10.2011 23:06

Hvala na odgovoru. Jos kad biste mi ovo pojasnili tj da li sam ispravno ucinio

VISUAL MATERIAL

(Please send as maximum 3 stills of the film and one of the director in JPEG, GIFF format. The resolution of the visual material has to be 300dpi.)
Ovo mi je posebno zadalo muke. Poslao sam jednu moju sliku i jednu iz filma na kojoj sam preko fotosopa ubacio ime fima. Poslije mi je receno da je trebala samo slika iz filma a ja sam shvatio poster.
Korisnikov avatar
Bozidar
Član foruma
 
Postova:  37
Pridružio se:  16.10.2011 6:12

Re: Formular za prijavljivanje na festivalima

Postod Video Majstor » 30.10.2011 2:49

VISUAL MATERIAL

(Please send as maximum 3 stills of the film and one of the director in JPEG, GIFF format. The resolution of the visual material has to be 300dpi.)

Traže maksimalno tri (znači može ili samo jedna ili 2 ili 3) slike iz filma i još jednu sliku od režisera.

"stills" ili "stills of the film" znači mirni nepokretni kadrovi tj. obične slike izvadjene iz filma. Još se nazivaju screenshoot-ovi (slike ekrana).

The resolution of the visual material has to be 300dpi
Malo cudan zahtev... Pošaljite im u original rezoluciji koju dobijete.

300dpi je inače rezolucija za štampane slike. Ali ako je slika 300 dpi to i dalje ne znači da vam je zadata slika odredjenih dimenzija. To samo odredjuje oštrinu ispisa na štampaču ali ona može biti mala ii velika zavisno koliko je pixela...

Ako budu pravili problem oko toga. Javite se pa ću vam ja konvertvati slike u 300 dpi. Lakše mi je nego da objašnjavam postupak.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Filmmaking - generalno

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron