Domaće knjige o filmu na sajmu knjiga

Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta itd. Takmičenja i festivali...

Moderatori: Video Majstor, Goja

Opis foruma
- Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta, Scenografija, Kostimografija itd.
- Festivali i takmičenja
Molimo vas da, ako saznate za neko filmmaking takmičenje ili festival, pokrenete temu o tome, u ovoj rubrici.

---
- Za prikaze vaših gotovih radova ili prezentaciju vaših sposobnosti koristite forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi"
- U vezi scenarija koristite forum "Scenario"

Domaće knjige o filmu na sajmu knjiga

Postod Video Majstor » 25.10.2011 1:54

Danas sam bio na Sajmu Knjiga u Beogradu. Može da se nađe dosta knjiga o filmu po povoljnim cenama. Ima nešto malo i o filmmakingu. Ima o animaciji najamnje jedna. O crtanju ima dosta knjiga...
:good:
U svakom slučaju ako tražite takvu literaturu na domaćem jeziku, preporučujem da odedete na sajam u Beograd. Traje do petka ja mislim.

Najviše knjiga te vrste ima na štandovima "Filmski Centar Srbije" i "Niški Kulturni Centar" koji su u pravougaonoj hali.
I na štandovima kompjuterske literature koji su na spratu velike okrugle hale. A ima pomalo i na ostalima.

Uzeo sam i kataloge pa ću sutra da okačim i spiskove knjiga koje ima da se kupi...

Beogradski sajam knjiga traje od 23-eg do 30-og oktobra 2011-e.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Domaće knjige o filmu na sajmu knjiga

Postod Video Majstor » 26.10.2011 21:16

Evo spisak knjiga koji sam dobio na štandu od "Filmski Centar Srbija". Ove napsiane cene su stare a osim toga još važi i sajamski popust, tako da su cene na donjem spisku samo orjentacione.
Spisak skinite sa ovog linka: http://folder.plavosivi.com/knjige/saja ... spisak.zip

Ako se dobro sećam ima jedna knjiga o stripu koja je svega 70 dinara. Cak i ako vas ne zanima strip, to znanje je korisno za storyboard u pripremi filmova.


---
Na štandovima kompjuterske literature, takdoje možete naći nekoliko knjiga o videu. Kod izdavača "CET" najzanimljivije su svakako:

- "Adobe After Effects CS4 + DVD" po ceni od 600 dinara. Relativno povoljno s obzirom da se radi o predzadnjoj verziji programa. Van sajma ta knjiga košta dvostruko skuplje.

- "Digitalni video - brže bolje". Starija knjiga iz 2003-e godien ali cena je samo 100 dinara.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Domaće knjige o filmu na sajmu knjiga

Postod Video Majstor » 26.10.2011 21:20

Na štandovima mnogih izdavača se takodje može naći poneka knjiga u vezi filma, na primer ima o Dejvidu Kronerbergu, romani Stivena Kinga, i još svašta...

---
Skoro svaku staru knjigu možete naći na spratu pravougaone hale, kod mnogih knjižara koji rasprodaju stare knjige. Samo pitajte u svakoj od njih...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Domaće knjige o filmu na sajmu knjiga

Postod Video Majstor » 01.03.2012 15:15

Počeo je sajam knjiga u Novom Sadu. Traje do 6-og marta 2012-e.
Sajam nije veliki ali ipak ima zanimljivih knjiga po niskim cenama, pa ako vam je novi sad blizu, preporučujem da posetite.

Knjige iz oblasti filma, televizije, digitalnih TV tehnologija, medija i sl. pre svega možete naći na štandovima izdavača RTS i CLIO.

www.videomajstor.com/vest-novi-sad-sajam-knjiga-2012
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Knjige

Postod stefanon » 06.05.2012 22:09

Biće dobre knjige na predstojećem sajmu u Podgorici. Čuo sam za neku akciju 10 knjiga za 3 eura.
stefanon
 

Re: Domaće knjige o filmu na sajmu knjiga

Postod Video Majstor » 22.10.2012 17:51

Počeo je ovogodišnji sajam knjiga u Beogradu. Traje do 28.oktobra 2012-e.

...pa ako tražite knjige o filmu ili filmmakingu, to je mesto gde je najveći izbor i najpovoljnije cene! Ja nisam još bio ali posetiću naravno.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Domaće knjige o filmu na sajmu knjiga

Postod Video Majstor » 26.10.2013 1:12

U toku je ovogodišnji sajam knjiga u Beogradu. Traje do 28.oktobra 2013-e. Dakle još danas i sutra.

Ove godine ima najviše do sada knjiga na temu filma, televizije, medija. Naročito ima mnogo knjiga za nekoga koga zanima video kompresija sa inžinjersko aspektau, teorija, digitalne obrade signala, emitovanja digitalnog signala i sl.
Cene su dosta povoljne. Ima nekoliko knjiga o video montaži koje su samo 100 dinara. :)

Pomenutih knjige ima na štandovima:
CLIO
NNK International
RTS izdavaštvo
Akademska misao
Filmski Centar Srbije
Kompjuterska biblioteka
Mikroknjiga
CET

Ja sam kupio, na štandu izdavača "NNK", knjige
"Dramaturgija Igranog Filma" koja je o scenariju i dramaturgiji. Otprilike je kao fakultetski udžbenik za predmet "Filmski i TV scenario" ali korisna za sve filmmakere. Deluje jako dobra i temeljna.
i
"Filmski i TV Rečnik englesko-srpski". Obe su od istog domaćeg autora.
Na žalost prvi put su mi rekli cenu, za obe knjige, 800 dinara (500+300) a kada sam kasnije došao po njih onda je bila 1200 din. (800+400) :dash2:

(ulaz na sajam je inače 250 din.)
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Filmmaking - generalno

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju

cron