Knjige o amaterskom filmmakingu

Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta itd. Takmičenja i festivali...

Moderatori: Video Majstor, Goja

Opis foruma
- Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta, Scenografija, Kostimografija itd.
- Festivali i takmičenja
Molimo vas da, ako saznate za neko filmmaking takmičenje ili festival, pokrenete temu o tome, u ovoj rubrici.

---
- Za prikaze vaših gotovih radova ili prezentaciju vaših sposobnosti koristite forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi"
- U vezi scenarija koristite forum "Scenario"

Re: Knjige o amaterskom filmmakingu

Postod Video Majstor » 25.10.2011 2:29

Pošto je sajam knjiga u toku, pogledajte ovu temu: viewtopic.php?f=5&t=2429

...Na štandu Filmskog Centra Srbije su mi rekli da će dolaziti jedan stručnjak koji će sigurno znati sve o literaturi i tim filmskim pitanjima. Ne znam da li će biti svaki dan tamo, ali on će verovatno znati za tu knjigu koju tražite.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Knjige o amaterskom filmmakingu

Postod Arekusandreu » 29.10.2011 11:37

@primarioops Na sajmu knjiga mozes naci Kukovu istoriju, i kosta oko 1200 dinara...
Arekusandreu
Član foruma
 
Postova:  56
Pridružio se:  09.07.2011 19:01

Re: Knjige o amaterskom filmmakingu

Postod felino » 03.12.2011 4:04

PC Press je povremeno uz casopis prilagao i kratke stampane brosure na razne teme. Tako su objavljene dve o radu sa videom, kompresiji, DVD formatu itd. Nalazile su se i na pratecim DVD diskovima u PDF formatu. Mislim da mogu mnogima da budu veoma korisne u razjasnjavanju pojmova vezanih za rad sa videom. Ovde su te dve u ZIP fajlu:

http://www.mediafire.com/?bmzwck8d93mymfp

Nisam zeleo da otvaram novu temu pa mi se ucinilo da je ovo mesto napogodnije za postavljanje linka. Ukoliko neko smatra da post treba da bude pomeren odavde, nemam nista protiv.

edit: obnovljen link
Poslednji put menjao felino dana 09.04.2012 10:58, izmenjena samo jedanput
Korisnikov avatar
felino
Član foruma
 
Postova:  172
Pridružio se:  07.11.2011 15:22

Re: Knjige o amaterskom filmmakingu

Postod felino » 07.03.2012 23:38

Knjiga koju je napisao cuveni Marko Babac a zove se "Jezik montaze pokretnih slika" je jako poznata i dobra. Iz nje se moze puno toga nauciti. Ovde je u elektronskom, PDF formatu:

http://www.mediafire.com/?26omvlr52mv41mi
Korisnikov avatar
felino
Član foruma
 
Postova:  172
Pridružio se:  07.11.2011 15:22

Re: Knjige o amaterskom filmmakingu

Postod Dejan » 08.03.2012 9:03

Hvala ali imam tu knjigu
Dejan
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  29.08.2011 11:27

Re: Knjige o amaterskom filmmakingu

Postod felino » 08.03.2012 18:59

Molim. Imam i ja, nego sam stavio link kako bi i oni koji je nemaju mogli da je procitaju. Po meni, vredelo bi, ne samo da mislim da je jako korisna vec i nisam vidjao mnogo knjiga na tu temu a da su u elektronskom formatu na srpskom jeziku.
Korisnikov avatar
felino
Član foruma
 
Postova:  172
Pridružio se:  07.11.2011 15:22

Re: Knjige o amaterskom filmmakingu

Postod felino » 31.03.2012 10:28

Evo jos jedne poznate i korisne knjige, Danijel Eridzon, Gramatika filmskog jezika:

http://www.mediafire.com/?t3y8w1sie3j3uic
Korisnikov avatar
felino
Član foruma
 
Postova:  172
Pridružio se:  07.11.2011 15:22

Re: Knjige o amaterskom filmmakingu

Postod Video Majstor » 03.09.2012 1:57

BESPLATNA knjiga sa tutorijalima za CyberLink Power Director 10 :clapping:
CyberLink PowerDirector 10 je jedan od najboljih amaterskih program za montažu. Iz ove knjige se možete dosta informisati o tehničkim stvarima, čak i ako ne koristite taj program.

An Introduction to Video Editing with CyberLink PowerDirector 10 Ultra

Potrebno je obaviti registraciju na CyberLink sajtu i dobićete link za download. Sve se nalazi na stranici ispod:
http://www.cyberlink.com/stat/events/en ... L_Homepage
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20
Prethodni

Vrati se na Filmmaking - generalno

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost