YouTube kanal "biznis" - mogućnosti, iskustva...

Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta itd. Takmičenja i festivali...

Moderatori: Video Majstor, Goja

Opis foruma
- Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta, Scenografija, Kostimografija itd.
- Festivali i takmičenja
Molimo vas da, ako saznate za neko filmmaking takmičenje ili festival, pokrenete temu o tome, u ovoj rubrici.

---
- Za prikaze vaših gotovih radova ili prezentaciju vaših sposobnosti koristite forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi"
- U vezi scenarija koristite forum "Scenario"

YouTube kanal "biznis" - mogućnosti, iskustva...

Postod Video Majstor » 31.10.2010 11:15

Ovde bi mogli da razgovaramo o mogućnostima i iskustvima sa YouTube kanalima. Broj mogućnosti na YouTube-u je sve veci i teško je sve pohvatati i iskoristiti. Iako to dosta koristim i pratim, imam utisak da mi bar 30% stvari oko YouTube-a nisu jasne...

Evo da ja počnem:

1) Povezivanje YouTube kanala sa facebook nalogom?
Ovo je nova mogućnost koliko vidim. O čemu se tu radi???
Pošto razmišljam o tome da počnem sa promovisanjem sajta i preko facebooka ovo mi je dosta važno da saznam.

2) Post Bulletin - ili ne radi ili ja ne znam da upotrebim?!
Na stranici od sopstvenog YouTube kanala kada se ulogujem prvi taster po redu sa gornja strane je "Post Bulletin". Piše da možete da napišete poruku koja će biti vidljiva na početnim stranicama od prijatelja i subscribera. Medjutim ja se ulogujem na moje druge YouTube kanale i otvorim početnu stranicu i ne vidim uopšte taj post?!
Kako se Post Bulletin zapravo koristi? i gde bude prikazan kod drugih korisnika?
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: YouTube kanal "biznis" - mogućnosti, iskustva...

Postod Al3k5aNd4R » 04.11.2010 23:48

sto se tice facebooka, svaki video na youtube-u koji lajkujes ili dodas u favorite, kada dodas nekoga u prijatelje ili se prijavis za pracenje na neki kanal sve ti se to ispisuje na zidu na fb
(tj. sve ono sto imas u onom 'Recent Activity' prozoru na tvom kanalu na YT)
Bulletin je izgleda nesto kao wall na fb ili twitter. porukice koje tamo ukucas takodje se ispisuju u prozoru 'Recent Activity'
Korisnikov avatar
Al3k5aNd4R
Član foruma
 
Postova:  12
Pridružio se:  02.11.2010 21:40
Lokacija:  Podgorica

Re: YouTube kanal "biznis" - mogućnosti, iskustva...

Postod Video Majstor » 05.11.2010 15:21

Hvala, moram da otvorim najpre na facbook stranicu pa cu da vidim. Da li mozda znas, sta treba otvoriti stranicu ili grupu?

A za post bulletin mi je jednostavan opis medjutim nisam primetio promene na drugim mojim kakanlima koji su subscribeovani, pa ne znam da li to uopšte radi onako kako je opisano...? Ne vidim nigde nikakav wall sa tim porukama.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: YouTube kanal "biznis" - mogućnosti, iskustva...

Postod djyova » 10.11.2010 4:09

Što se tiče postovanja na Facebook sa YouTube-a, to funkcioniše, i ti sam odredjuješ šta hoćeš da se vidi a šta ne, ali samo na tvom profilu. Nisam pronašao mogućnost da može automatski da ide i na strane ili grupe.

Ideš na Account, pa na Activity Sharing, zatim povežeš naloge, i odrediš šta hoćeš da ide a šta ne.

What activities do I share?
Include these actions in my feed:

□ Like a video
■ Comment on a video
□ Subscribe to a channel
□ Favorite a video
■ Upload a video

Za Post Bulletin i mene zanima, a takodje me zanima da li ono postavljanje linkova sa sličicama iznad kanala ima veze sa ovom opcijom, ili tu mogućnost imaju samo partneri.

Na primer kao na ovom kanalu: http://www.youtube.com/user/TheSeanieB
Korisnikov avatar
djyova
Član foruma
 
Postova:  90
Pridružio se:  01.10.2010 17:46

Re: YouTube kanal "biznis" - mogućnosti, iskustva...

Postod Video Majstor » 13.11.2010 0:21

Evo jedna nova fora koju sam juče ukapirao:
Među rezultatima jednakih naziva i jednako popularnih korisnika YouTube će logično favorizovati one sa većom rezolucijom.

Juče sam ja tako okačio ovaj trejler http://www.youtube.com/watch?v=0J4qdJw06Wo
U default youtube rezoluciji 640x360, zatim sam video da i ostalih nekoliko korinsika ima u istoj toj rezoluciji. Onda sam se setio pa konvertovao kod sebe u HD 1280x720 i ponovo uploadovao taj isti video i stvarno je u rezultatima izbio višlje. Nadam se da će se još popraviti.

Naravno povećavanje rezolucije ne može da poveća kvalitet ali to je ipak trik koji može pomoći većoj gledanosti videa jer korisnici vole pored videa da stoji ona ikonica "HD".

Što se tiče postovanja na Facebook sa YouTube-a, to funkcioniše, i ti sam odredjuješ šta hoćeš da se vidi a šta ne, ali samo na tvom profilu. Nisam pronašao mogućnost da može automatski da ide i na strane ili grupe.
I ja sam to utvrdio ovih dana. Ne može da se poveže sa stranicom ili grupom već samo ličnim profilom.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: YouTube kanal "biznis" - mogućnosti, iskustva...

Postod Video Majstor » 16.11.2010 3:57

Juče i danas sam takođe ukapirao da nije problem brzo doći do neke solidne cifre YouTube prijatelja i subscribera. E sad me zanima na koji način se to može isplatiti? Da li to smo znači da su veće šanse za gledanost pošto će kod subscribera da se video pojavi na početnoj strani ili ima i nekih drugih pogodnosti?
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: YouTube kanal "biznis" - mogućnosti, iskustva...

Postod Video Majstor » 30.11.2010 16:28

Jos nesto sam shvatio ovih dana. Ako na kanal planirate staviti zanimljiv video onda prvo treba staviti video pa se tek onda poceti subscribeovati na kanale sa slicnim interesovanjima.
Ako nemate dovoljno zanimljivog videa retko ko ce se da vam se zauzvrat subscribuje.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: YouTube kanal "biznis" - mogućnosti, iskustva...

Postod djyova » 30.11.2010 22:32

Jedino se može isplatiti ako te prime u partnerski program, ali onda sav materijal mora biti tvoje autorsko delo, ili moraš posedovati prava na korišćenje.

Kako sam ja čuo, osnovni minimum ispod koga ne razmatraju kandidature za partnere, je da kanal ima najmanje 10 miliona pregleda, da bar nekoliko video klipa imaju po više od 1 milion pregleda, kao i da ima najmanje 1000 subscribera. Naravno to su nezvanične informacije, ali su ljudi pisali o tome na osnovu iskustva.

Postoji i varijanta gde YouTube sam predlaže partnerski program, ali to obično ide kada jedan/više klipova jednog istog autora namaknu ogroman broj pregleda i subscribera za veoma kratko vreme.

Još jedan način su reklame u okviru klipova, ali ne znam kakav je stav YouTuba oko toga, mada video sam da i to ljudi rade. I tu je naravno obavezno da kanal ima mnogo pregleda, jer ko hoće da plati reklamu ako je neće videti veliki broj ljudi.
Korisnikov avatar
djyova
Član foruma
 
Postova:  90
Pridružio se:  01.10.2010 17:46

Re: YouTube kanal "biznis" - mogućnosti, iskustva...

Postod djyova » 29.08.2011 1:53

Još jedan način za uzimanje kakve takve love, a bez partnerskog programa, je da se prijavite na neki sajt tipa FileSonic, FileServe, i slične, a koji plaćaju za svaki downloadovani fajl sa njihovog servera, a zatim da ispod klipa, u opisu, postavite link za skidanje tog klipa. Svaki put kad neko skine taj klip, vama se na kontu ubeleži odredjena suma.

Inače ova YouTube "rupa" nije moj trejd mark, ali sam jedan od prvih iz naše zemlje koji sam počeo da je upotrebljavam. Mogu vam reći da para nije velika, ali da sasvim lepo legne. :D

Ako vas detaljnije interesuju razni načini za zaradu preko neta, možemo da otvorimo jednu temu pa da vam detaljnije objasnim.
Korisnikov avatar
djyova
Član foruma
 
Postova:  90
Pridružio se:  01.10.2010 17:46

Re: YouTube kanal "biznis" - mogućnosti, iskustva...

Postod youtube » 15.03.2015 20:13

Mozda negde i ima odgovor ali ne nadjoh,interesu je me sto bi se dogodilo ako bih sa Youtuba nedozvoljeno "posudio"kratke isjecke i montirao jedan clip pa ga postavio na youtube,pretpostavljam da nije dozvoljeno,koliko bi neko za to bio odgovoran.
youtube
 
Sledeća

Vrati se na Filmmaking - generalno

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju