problem sa Sony Vegasom

Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta itd. Takmičenja i festivali...

Moderatori: Video Majstor, Goja

Opis foruma
- Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta, Scenografija, Kostimografija itd.
- Festivali i takmičenja
Molimo vas da, ako saznate za neko filmmaking takmičenje ili festival, pokrenete temu o tome, u ovoj rubrici.

---
- Za prikaze vaših gotovih radova ili prezentaciju vaših sposobnosti koristite forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi"
- U vezi scenarija koristite forum "Scenario"

problem sa Sony Vegasom

Postod ratan » 16.03.2011 12:35

Pocetnik sam u video editovanju. Pre nekoliko dana sam instalirao Sony Vegas 9 i imam problem jer kad importujem video fajl on ga vidi kao audio zapis tj nema ni preview nit mogu da ista radim sa njim. Fotografije koje uvezem su ok i njih vidi i prikazuje u preview.
Da li neko moze da mi pomogne o cemu se ovde radi?
ratan
 

Re: problem sa Sony Vegasom

Postod Video Majstor » 16.03.2011 17:24

Sony Vegas ne može da radi sa svim video formatima. Otvara dobro one "najstandardnije" ali mnoge ne može. Te fajlove kjoje neće bi morali prethodno konvertovati u neki od "standardnijih" formata pa da ih onda koristite u Vegasu.

Predlozicu vam kako i sa cime da konvertujete ali pre toga uradite sledece:

Otvorite fajl koji ne radi u programu MediaInfo. Zatim namestite na tekstualni prikaz informacija o fajlu i kopirajte ih ovde u prouku da vidimo parametre od tog fajla. Onda cu vam na osnocu tih podataka napisati preporuku kkao da ih konvertujete da mozete koristiti taj video u Vegasu.

Najverovatnije je ovaj način odgovarajući viewtopic.php?f=14&t=257&start=0
jer meni obično tako uspeva kada imam takve probleme u Vagsau
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: problem sa Sony Vegasom

Postod ratan » 18.03.2011 14:11

Posto MP4 fajlove uopste ne prima konvertovao sam u AVI.
Mediainfo mi izbacuje sledece informacije o fajlu:
General
CompleteName : C:\Documents and Settings\btanaskovic\My Documents\My Videos\44 drugi deo.avi
Format : AVI
Format/Info : Audio Video Interleave
FileSize/String : 73.9 MiB
Duration/String : 6mn 28s
OverallBitRate/String : 1 593 Kbps
Encoded_Application : Lavf52.31.1

Video
ID/String : 0
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format_Profile : [email protected]
Format_Settings_CABAC/String : No
Format_Settings_RefFrames/String : 1 frame
Format_Settings_GOP : M=1, N=12
CodecID : H264
Duration/String : 6mn 28s
BitRate/String : 1 485 Kbps
BitRate_Nominal/String : 150 Kbps
Width/String : 720 pixels
Height/String : 576 pixels
DisplayAspectRatio/String : 4:3
FrameRate/String : 24.000 fps
Standard : PAL
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
ScanType/String : Progressive
Bits-(Pixel*Frame) : 0.149
StreamSize/String : 68.8 MiB (93%)
Encoded_Library/String : x264 core 67 r1127 8d82fec
Encoded_Library_Settings : cabac=0 / ref=1 / deblock=0:0:0 / analyse=0x1:0 / me=dia / subme=8 / psy_rd=1.0:0.0 / mixed_ref=0 / me_range=4 / chroma_me=0 / trellis=0 / 8x8dct=0 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-2 / threads=1 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=0 / keyint=12 / keyint_min=7 / scenecut=0 / rc=abr / bitrate=150 / ratetol=26.7 / qcomp=0.50 / qpmin=2 / qpmax=31 / qpstep=3 / ip_ratio=1.25 / aq=1:1.00

Audio
ID/String : 1
Format : MPEG Audio
Format_Version : Version 1
Format_Profile : Layer 3
Format_Settings_Mode : Joint stereo
CodecID : 55
CodecID/Hint : MP3
Duration/String : 6mn 28s
BitRate_Mode/String : Constant
BitRate/String : 96.0 Kbps
Channel(s)/String : 2 channels
SamplingRate/String : 44.1 KHz
Compression_Mode/String : Lossy
StreamSize/String : 4.45 MiB (6%)
Alignment/String : Aligned on interleaves
Interleave_Duration/String : 26 ms (0.63 video frame)
Interleave_Preload/String : 52 ms


Nadam se da su to podaci na koje ste mislili.
Inace konvertovao sam uz pomoc Pazzere mp4 to avi.
ratan
 

Re: problem sa Sony Vegasom

Postod Video Majstor » 19.03.2011 4:07

To su podaci od AVI fajla koji pretpostavljam radi. Ja sam mislio na podatke od nekog fajla koji ne radi. Pa onda za njega da vam preporučim kako da konvertujete da maksimalno očuvate kvalitet.

Znači, uzmeite neki od fajlova koji ne rade i njih otvorite u MediaInfo-u pa onda kopirajte njihove podatke.

Inace konvertovao sam uz pomoc Pazzere mp4 to avi.
ne znam kakve to rezultate daje pa ne mogu da prokomentarisem. Ja cu vam preporuciti metod kojim kvalitet ostati maksimalno ocuvan.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: problem sa Sony Vegasom

Postod ratan » 19.03.2011 16:27

na zalost to je AVI fajl koji ne radi tacnije kad ga uvucem u Vegas samo samo audio je ispravan.
Da li da pokusam da radim u Adobe premiere posto sam pocetnik svejedno mi je koji cu alat nauciti tj koristiti.
ratan
 

Re: problem sa Sony Vegasom

Postod Video Majstor » 20.03.2011 18:51

Shvatam.
Preporucujem ovaj nacin: viewtopic.php?f=14&t=257&start=0

Uz sledecu imenu: posto audio radi, na kartici audio stavite kvacicu ipred "Copy Audio" pa ce zvuk ostati neizmenjen.

Da li da pokusam da radim u Adobe premiere posto sam pocetnik svejedno mi je koji cu alat nauciti tj koristiti.

I Vegas i Premiere se mnogo koriste tako da sigurno ne postiji odgovor tipa koji je bolji. Oba su profi. Kod Adobe Premiere je malo problem sto je jako glomazan program, nekoliko gigabajta...

Moja preporuka za pocetnike je Corel VideoStudio X3 a kada vam njegove mogucnoste postanu preslabe onda mozete preci na Vegas ili Premiee...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Filmmaking - generalno

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju