Takmičenje

pravila, pomoć, podrška, pitanja, predlozi, ideje, kritike...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- Pravila i uputstva
- Pomoć i podrška za korišćenje foruma
- Vaša pitanja o sajtu i forumu
- Predlozi, ideje, kritike... za www.VideoMajstor.com sajt i forum

Takmičenje

Postod Goja » 06.10.2010 21:57

Možda je rano al eto za razmišljanje
na ovom forumu su uglavnom oni koje ova tema zanima video,montaža i sve vezano za tu oblast.
Manje više mnogi imaju već neko iskustvu,zašto to nebi malo i iskoristili i napravili jedno mini takmičenje da se napravi promo film o sajtu video majstor
nebitne su nagrade
najbolji rad bi postao oficijalni film sajta video majstor
naravno ako se ovako nesto usvoji treba ustanoviti neke smernice
pre svega duzina filma
moj predlog je 2 do 3 minuta
osnovna ideja je da se preko promo filma privuku i drugi članovi i da sam sajt video majstor dobije na vecem znacaju.

i jos jedan predlog dali moze u neko dogledno vreme napraviti neku radionicu u kojoj bi se naručivali neki radovi a neko ko zeli prihvatao i pravio naravno po nekim komercijalnim uslovima.
Ja se unapred izvinjavam ako su predlozi ne ralni i glupi ..........
hvala
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: Takmičenje

Postod Video Majstor » 07.10.2010 7:48

Zanimljiva ideja. Mislim samo da je reelna dugorocno a trenutno je mozda nerealna.

Ja sam takodje planirao kada zavrsim sa planiranim tekstovima da pocnem polako praviti video tutorijalae. Pa sam onda hteo praviti neku karakteristicnu spicu na pocetku svakog tutorijala... Takodje sam razmisljao dzinglu koji bi ubacivao negde, na youtube kanal, u tutorijale itd.

Ne znam da li znate sta je džingl ili"jingle". To je mini reklamica koja se sastoji samo od slogana i neke zarazne melodije. Ili ako je video onda se prikaze i neki logo ili neki video efekat.
Poznati jinglovi su na primer "Always coca cola", "NIKE Just Do It", i sl. To traje najcesce izmedju 2 i 10 sekundi. Jeftino u poredjenju sa klasicnim reklamama a marketinski efekat je daleko veci. Ljudi se jednostavno zaraze s dzinglom.

..e sad za dzingl je meni licno glavni problem melodija jer nisam muzicar.

i jos jedan predlog dali moze u neko dogledno vreme napraviti neku radionicu u kojoj bi se naručivali neki radovi a neko ko zeli prihvatao i pravio naravno po nekim komercijalnim uslovima.

Da i to je dobra ideja. To je jedan od planova za malo dalju buducnost. Cak isada je to moguce jer vii mate priliku demonstrirati svoje sposobnosti i postaviti vas portfolio, popuniti polja vaseg profila. Mozete u svojem profilu i napisati da ste zainteresovani za saradnju ili posao. Dakle mogucnosti su vec tu.
Ima vise mogucnosti nego sto se vidi na prvi pogled ali za par dana kada se malo isproba i kada vidite jedni od drugih onda ce biti lakse. I novi korisnici ce onda odmah na stvarnim primerima moci videti sta se moze.

Ne treba cekati moje odobrenje. Forum je slobodan za upotrebu, pravila foruma su jasna, dakle slobodni ste sve sto je dozvoljeno i sto je moguce.

ja licno uvek razmisljam komercijalno i forum sam prilagodio tome. Znaci da neko moze da sazna za vas, da vas nadje, kontaktira itd.

Racunacu ovo i kao predlog za recimo forum "narudzbe" ili nesto slicno da se izvede. Otvoren sam za predloge u vezi toga kako to konkretno izvesti.

Ja se unapred izvinjavam ako su predlozi ne ralni i glupi ..........

Nema potrebe za izvinjavanjem. Hvala na idejama i predlozima. Ja i zelim da se stvori opustenia i kreativna atmosfera jer sam video da je na mnogim tehnickim forumima atmosfera previse sluzbena i zategnuta.

Svako ko je kreativan, ideje mu se motaju po glavi. Ne vidim nista lose ako se ideja napise. Ideje su uvek manje ozbiljne od pravih dela i bas zato nema potrebe posmatrati ih previse stroko i perfekcionisticki.

--
Eto, zurim sad negde da idem. poz
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na O sajtu i forumu

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron