Filmovi o Nikoli Tesli

Liste sličnih filmova (i serija) i Top liste

Moderatori: Video Majstor, kadetoni

Opis foruma
Ovde ćemo stavljati i dopunjavati liste filmova koji su po nekom kriterijumu slični. I druge liste filmova koje su zanimljive.
- Jadan film može se nalziti na više lista. Tj. gde god se uklapa.
- Možete smišljati i pokretati nove liste i učestvovati u dopunjavanju postojećih.
- Bilo bi dobro da uz naziv filma i malo opišete o čemu se radi. Trejler i dodatni linkovi su takođe poželjni...
- Pored filmova, naravno, možete pominjati i TV serije.

p.s.
posebno ćemo objasniti otkud ideja i materijal za ovu temu :)

Filmovi o Nikoli Tesli

Postod Video Majstor » 08.07.2014 23:00

Naš najpoznatiji naučnik Nikola Tesla se pojavljuje u poprilično velikom broju filmova, dokumentaraca i bar jednoj odličnoj TV seriji. Njegovo dela i vizija ne prestaju da fasciniraju. Mnogi njegovi izumi su stari oko 100 godina (npr. daljinsko upravljanje, tilt-rotor letelice, bežični prenos energije...) i još uvek deluju da su došli iz budućnosti... Ovde ćemo o tim filmovima...



počinjemo...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Filmovi o Nikoli Tesli

Postod Video Majstor » 08.07.2014 23:43

Nikola Tesla (1977)
Vrhunska domaća serija o Tesli! I uopšte, za moj ukus, jedna od najboljih domaćih serija ikad snimljenih! :winner:
Odlična radnja, emocije, likovi, atmosfera, ne znam šta bi više pohvalio. (Narvno ne računam kvalitet snimaka pošto je serija jako stara). Meni se toliko dopalo da sam gledao po dve-tri epizode odjednom... Obavezno pogledajte! :good:
Glume: Rade Šerbedžija...





Tajna Nikole Tesle (1980)
Uprošćene priče u poređenju sa TV serijom ali jako dobre glume. I naravno fascinantan kao i sve o Tesli.
Glme: Petar Božović, Orson Welles...





The Prestige (2006)
U izuzetnom filmu Kristofera Nolana koji se bavi rivalstvom dva madžioničara, Tesla se pojavljuje kao tvorac prave čarolije i njegov izum je "Deus ex machina" za priču iz ovog filma...
Scenario i režija: Kristofer Nolan
Glume: Christian Bale, Hugh Jackman, Scarlett Johansson...

Hugh Jackman govori o tesli:






Tesla and the Lamplighter (2014)
Kratki 3D animirani film o Nikli Tesli, u nezavisnoj produkciji domaćih autora. Ovaj crtać je inače, prošle godine, uspešno isfinansiran putem kickstarter sajta o čemu više možete pročitati na samoj kickstarter stranici: https://www.kickstarter.com/projects/21 ... hort-movie
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Liste filmova

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

cron