Kako se zove film u kojem _______________?

Liste sličnih filmova (i serija) i Top liste

Moderatori: Video Majstor, kadetoni

Opis foruma
Ovde ćemo stavljati i dopunjavati liste filmova koji su po nekom kriterijumu slični. I druge liste filmova koje su zanimljive.
- Jadan film može se nalziti na više lista. Tj. gde god se uklapa.
- Možete smišljati i pokretati nove liste i učestvovati u dopunjavanju postojećih.
- Bilo bi dobro da uz naziv filma i malo opišete o čemu se radi. Trejler i dodatni linkovi su takođe poželjni...
- Pored filmova, naravno, možete pominjati i TV serije.

p.s.
posebno ćemo objasniti otkud ideja i materijal za ovu temu :)

Re: Kako se zove film u kojem _______________?

Postod Biljana » 18.08.2013 14:24

I da li ste saznali ime filma br.1 i mene zanima pokusavam da ga pronadjem ali ne ide :help:



Video Majstor je napisao:1)
U pitanju je dvodelni (two-part) film ili mini serija iz dve epizode (ukupno trajanje sigurno 4 sata). Australijski ili eventualno engleski film. Radnja se odvija u australiji. Ne znam ime ni jednog glumca.
Dve devojke engleskinje su došle u australiju da se provedu. Snimaju se kamerom. Jedna od njih koja je atraktivnija i "puna života" se nađe u banci baš kada počne pljačka. Jedan od maskiranih pljačkaša joj oduzme kameru jer je mislio da je njih možda snimila. Kasnije taj pljačkaš gleda njene snimke sa kamere i veoma m use svidi ona i njeno ponašanje (nasmejana, hrabra, puna života...).
On kasnije, bez maske, se predstavlja kao običan fini momak i upoznaje se sa njom. Započnu vezu. Dok su ležali u krevetu u jednom hotelu upada policija i hapse ga. Ona u tom traumatičnom momentu saznaje da ju je on lagao i da nije taj za koga se predstavljao.
Ona se vraća u englesku, udaje se i rodi dete. Dete se razboljeva od leukemije i potrebna mu je koštana srž od oca da bi ozdravio i preživeo. Ona saznaje da je kriminalac iz australije otac njenog sina i vraća se u australiju da ga nagovori da pomogne njihovom sinu...
...
Film je izuzetno dobar! Jedan od najboljih koje sam gledao! Najverovatnije je po žanru drama ali je uzbudljiv i ima elemaneta svih žanrova. Svideo se svima koji su ga gledali sa mnom. Dugo traje, iz dva dela, pa ne iznenađuje da se dešava mnogo toga.
Tražio sam ga svuda... Stvarno bi voleo da saznam kako se zove ovaj film i da ga nabavim za svoju kolekciju.
:( :clapping: :clapping: :clapping:

Zanimljivo je da te dvodelne fimove uglavnom prave englezi i svi koji sam gledao su izuzetno dobri. A takođe su skoro potpuno nepoznati i malo ljudi je uopšte čulo za njih
:good: :(



2)
Ruski film. Nekoliko momaka, kriminalaca, pozovu jednu devojku u njihov stan i siluju je. Međutim, prolaze nekažnjeno, kao da ništa nije bilo. :shok: :(
Njen deda odluči da im se osveti. :angry: Odlazi negde van grada i kupuje snajpersku pušku. I uzima pravdu u svoje ruke...
Taj deda je dosta smiren, diskretan i sposoban tako da je najverovatnije bivše vojno lice...
Biljana
 

Re: Kako se zove film u kojem _______________?

Postod Video Majstor » 18.08.2013 21:44

Biljana, film broj 1) sam našao tj. saznao sam kako se zove.
U pitanju je film
Do or Die (2001)
http://www.imdb.com/title/tt0284058/
http://www.australiantelevision.net/tel ... /2001.html
Slika
"Do or die" u prevodu bi značilo "Učini ili umri"

Two-part UK drama set in London and Sydney spanning seven years. When Sam and Nicky's six year old son is diagnosed with leukaemia and a perfect blood match is all that can save him, Sam decides now is the right time to trace his real father - back to Sydney where she picked up a violent criminal while backpacking.

...
This has been a personal favourite of mine since it was first shown, as it is a fast paced, gripping story about basic human emotions...

Dakle sada znam da se film zove "Do or die" ali nisam ga još našao. Izgleda ga nema nigde na internetu. Jedina šansa je da se poruči DVD iz inostrantsva. Na primer našao sam da ga imaju u američkom amazonu http://www.amazon.com/Do-Die-Tom-Long/dp/B000RO9PX2/

Ova mini TV serija je australijske produkcije i možda će se jednom pojaviti na nekom od australijskih VOD ("plati da gledaš") internet sajtova.

Ako neko ima ovaj film neka se javi :)
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Kako se zove film u kojem _______________?

Postod puckosb60 » 19.09.2013 0:37

film 1. kucaj "do or die 1991 torrent" i skinuces ga sa kickass torenta
puckosb60
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  06.01.2013 23:14

Re: Kako se zove film u kojem _______________?

Postod Video Majstor » 19.09.2013 14:21

puckosb60 je napisao:film 1. kucaj "do or die 1991 torrent" i skinuces ga sa kickass torenta
Hvala ali na žalost to nije taj film. Do or Die (2001) i Do or Die (1991) su dva različita filma iako se isto zovu.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

postovani, trazim 2 filma:

Postod dadomirac 25 » 01.10.2013 6:15

11)
Grupa mladih FBI agenata odlazi na izdvojeni objekat, blizu mora. Potpuno su sami, i imaju za zadatak da rekonstruisu ubistvo mada se se za tu vezbu koriste lutke. U medjuvremenu jedan po jedan clan umiru pod cudnim okolnostima, svaki put kada sad otkuca odreceno vreme, a oko njih su svuda zamke od kojih umiru. Prvo sumjaju jedni na druge, a potom shvataju da nisu sami i da je tu negde i ubica. Film nisam gledao do kraja?

12)
Drugi film je nemacke produkcije, a radnja je sledeca: Jedan momak radi kao izbacivac u nocnom klubu, prilicno je priglup i nikad nije imao devojku. Jedno vece spasava jednu devojku od istog gazde, koji je maltretira, i ona mu u znak zahvalnosti dozvoljava da dodje kod nje i da spavaju. Ona ubrzo odlazi u Minhen jer se bavi prostitucijom. A on misleci da je to njegova ljubav zivota odlazi za njom da je trazi. Tamo upada u razne ne prilike, i stalno se suocava sa njenim makroima, koji ga cak i ranjavaju. Pred kraj filma ona mu ispunjava poslednju zelju da se vencaju u maloj crkvi, i posle toga on umire. Film je kod nas preveden kao izbacivac i bio je pre godinu - dve i na tv-u, ali nisam uspeo da ga nadjem pod tim imenom, tako da bi mi link puno znacio ako ovaj film moze da se pronadje. Unapred zahvalan!!!
Poslednji put menjao Video Majstor dana 18.12.2014 3:14, izmenjena 2 puta
Rezlog: Prepravio brojeve filmova.
dadomirac 25
 

Re: postovani, trazim 2 filma:

Postod Video Majstor » 02.10.2013 7:00

dadomirac 25 je napisao:11) Grupa mladih FBI agenata odlazi na izdvojeni objekat, blizu mora. Potpuno su sami, i imaju za zadatak da rekonstruisu ubistvo mada se se za tu vezbu koriste lutke. U medjuvremenu jedan po jedan clan umiru pod cudnim okolnostima, svaki put kada sad otkuca odreceno vreme, a oko njih su svuda zamke od kojih umiru. Prvo sumjaju jedni na druge, a potom shvataju da nisu sami i da je tu negde i ubica. Film nisam gledao do kraja?

Film broj 11 je najverovatnije:
Mindhunters (2004)
Gledao sam ga i poprilično sam siguran da je taj film. Ti aganeti su u stvari psihooški profileri tj. treniraju da odredjuju psihološke profile kriminalaca, predvidjaju njihove postupke... i tako pomažu u istragama.
http://www.imdb.com/title/tt0297284/
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Kako se zove film u kojem _______________?

Postod kadetoni » 04.02.2014 0:13

Pozdrav svima. 13) Trebam pomoć,gledao sam davno film na zimskom raspustu -ZIMSKI BIOSKOP- kad je tv Bg prikazivao smislene filmove, primerene deci .
Sećam se samo da se radi na farmi o dečaku koji ima srnu i ona im jednom pojede usev i moraju da je se reše... Mislim da spada u kategoriju - porodičnih - filmova
američki možda Diznijev.Film je ostavio jak utisak još iz detinjstva ali na žalost nemam više podataka..Hvala
Poslednji put menjao Video Majstor dana 13.02.2014 0:20, izmenjena samo jedanput
Rezlog: Dodao broj filma, radi lakšeg snalaženja.
kadetoni
Član foruma
 
Postova:  41
Pridružio se:  04.02.2014 0:06

Re: Kako se zove film u kojem _______________?

Postod Video Majstor » 04.02.2014 0:49

Dobrodošao! :drinks:
kadetoni je napisao:Pozdrav svima. 13) Trebam pomoć,gledao sam davno film na zimskom raspustu -ZIMSKI BIOSKOP- kad je tv Bg prikazivao smislene filmove, primerene deci .
Sećam se samo da se radi na farmi o dečaku koji ima srnu i ona im jednom pojede usev i moraju da je se reše... Mislim da spada u kategoriju - porodičnih - filmova
američki možda Diznijev.Film je ostavio jak utisak još iz detinjstva ali na žalost nemam više podataka..Hvala
Nisam gledao ali prema opisu mislim da je to film
The Yearling (1946)
U prevodu "Jednogodišnjak" ali ne mora da znači da se baš tako zvao i kod nas.
http://www.imdb.com/title/tt0039111/

Film je ostavio jak utisak još iz detinjstva ali na žalost nemam više podataka.
Ako je to taj moraću da odgledam. I ja imam svoje omiljene filmove koje su ostavili jak utisak u detinjstvu. :) :yes: i uvek volim da ih pogledam opet.
Prikačeni fajlovi
The Yearling._V1__SX640_SY720_.jpg
The Yearling (1946)
(40.82 KiB) 142 puta
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Kako se zove film u kojem _______________?

Postod kadetoni » 04.02.2014 15:33

Video Majstor,hvala,HVALA PUNO, to je taj !!!! Ugodno sam iznenađen kojom brzinom ste mi pomogli a ja sam ga dugo-dugo tražio. Sa zadovoljstvom ga preporučujem,film za sve uzraste u kojem igra legenda Gregory Peck.
kadetoni
Član foruma
 
Postova:  41
Pridružio se:  04.02.2014 0:06

Re: Kako se zove film u kojem _______________?

Postod kadetoni » 11.02.2014 1:50

Pozdrav,molba za pomoć.
14) Radnja filma je u Africi,lovac na bivole ima žutog psa pit-bula ili staforda koji u jednoj borbi dobije udarac u glavu i ogluvi.Nešto više se ne sećam,imao sam ga 90-tih u video klubu i mislim da je snimljen 80-tih ili 90-tih.Hvala.
Poslednji put menjao Video Majstor dana 13.02.2014 0:21, izmenjena samo jedanput
Rezlog: Dodao broj filma radi lakšeg snalaženja u temi.
kadetoni
Član foruma
 
Postova:  41
Pridružio se:  04.02.2014 0:06
PrethodniSledeća

Vrati se na Liste filmova

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron