Crni humor komedije

Liste sličnih filmova (i serija) i Top liste

Moderatori: Video Majstor, kadetoni

Opis foruma
Ovde ćemo stavljati i dopunjavati liste filmova koji su po nekom kriterijumu slični. I druge liste filmova koje su zanimljive.
- Jadan film može se nalziti na više lista. Tj. gde god se uklapa.
- Možete smišljati i pokretati nove liste i učestvovati u dopunjavanju postojećih.
- Bilo bi dobro da uz naziv filma i malo opišete o čemu se radi. Trejler i dodatni linkovi su takođe poželjni...
- Pored filmova, naravno, možete pominjati i TV serije.

p.s.
posebno ćemo objasniti otkud ideja i materijal za ovu temu :)

Crni humor komedije

Postod Video Majstor » 19.11.2010 23:49

Ovde ćemo pominjati komedije sa crnim humorom. :skull: :D :skull: :blum2: :skull: :sarcastic:

...počinjemo:
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Crni humor komedije

Postod Video Majstor » 20.11.2010 0:04

Scary Movie (2000)
Scary Movie 2 (2001)
Scary Movie 3 (2003)
Scary Movie 4 (2006)
Poznati serial parodija na horor filmove sa ogromnom dozom crnog humora. Prvi deo je ujedno i jedna od najpoznatijih urnembesnih komedija.
U ovim filmovima glume i pojavljuju mnogi poznati glumci i slavne ličnosti: Karmen Elektra, Pamela Anderson, Čarli Šin, 3 devojke Hjua Hefnera, Šenon Elizabet (Nadja iz američke pite), Šejkil o Nil...

Postal (2007)
Prema video igri Postal. Očekivao sam da je ovaj film glupost kao i mnogi filmovi koji se baziraju na igrama, medjutim prijatno sam se iznenadio. Jedna od najboljih crni humor komedija! Veoma originalno i smelo se dotiče mnogih "tema"... Ko voli crni humor ne bi trebao propustiti!
Režiser je ozloglašeni Uwe Boll, medjutim ja to ne smatram ni malo negativnim. Da li je Uwe Boll dobar ili loš režiser je naravno stvar ukusa (kao što je to sličaj kod svih filmova) ali film je vrhunski za svoj žanr. :good:

Crank (2006)
Crank: High Voltage (2009)
Dve odlične komedije sa originanom pričom i mnogo brze akcije.
Glumi Jason Statham, Amy Smart
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Crni humor komedije

Postod Video Majstor » 01.01.2011 12:52

Homo Erectus (2007)
Takođe se zove: National Lampoon's The Stoned Age
Pećinski čovek intelektualac sa razmišljanjem nekoliko hiljada godina ispred svog vremena, pokušava mnogo toga da objasni tadašnjim ljudima... međutim...
Mnogima nepoznata ali izuzetno simpatična i originalna komedija! Preporučujem svima!
Glume: Adam Rifkin, Ali Larter, David Carradine, Gary Busey...


Strange Wilderness (2008)
Jako simpatična i opuštajuća komedija o ekipi koja snima dokumentarce o životinjama, divljini, prirodi... preporučujem svima!
Glumi: Steve Zahn


Dogma (1999)
Crni humor na temu religije. Jako mnogo poznatih glumaca ...a da li će vam se svideti stvar ukusa. Meni lično je film zanimljiv zbog toga što se u njemu pojavljuju likovi Džej i Tihi Bob o kojima je posle snimljen poseban film.
Glume: Matt Damon, Ben Affleck, Linda Fiorentino, Salma Hayek, Alanis Morissette, Alan Rickman, Jason Mewes....

Jay and Silent Bob Strike Back (2001)
"Džej i Tihi Bob Uzvraćaju Udarac"
Dva harizmatična lika, Džej i Tihi Bob, iz prethodno pomenutog filma "Dogma" su ovde glavni likovi. Obojica glupi ali imaju veliko samopouzdanje. Džej je glasniji deo ekipe dok Tihi Bob komunicira isključivo govorom tela. Za moj ukus jedna od boljih komedija u ovom žanru.
Glume: Jason Mewes, Kevin Smith, Shannon Elizabeth (Čehinja iz Američke Pite), Ali Larter, Will Ferrell, Seann William Scott (Stifler iz Američke Pite)...

Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Crni humor komedije

Postod Arekusandreu » 14.09.2011 15:51

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb


Antiratna crna komedija....

Director: Stanley Kubrick
Stars: Peter Sellers, George C. Scott and Sterling Hayden


Arekusandreu
Član foruma
 
Postova:  56
Pridružio se:  09.07.2011 19:01

Re: Crni humor komedije

Postod Video Majstor » 03.12.2011 0:51

Idiocracy (2006)
Jedna od najoriginalnijih i najkvalitetnijih komedija! :winner: Bavi se zaglupljivanjem ljudske rase usled uticaja visokotehnoloških pomagala i sve lakšeg života. Dve prosečno inteligentne osobe, mladi oficir bez ikakvih ambicija i ulična prostitutka, bivaju "pokusni kunići" u eksperimentu sa ljudskom hibernacijom. Lošom srećom, eksperiment se izjalovi i njih dvoje se bude mnogo... mnogo... godina kasnije u budućnosti... u vreme vladavine idiota!
:dash2: :D
Scenario i režija: Mike Judge
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Crni humor komedije

Postod Bozidar » 30.10.2012 22:33

Gledao sam skoro sve. Sad cu skinut Postal da odgledam. Jako je lose ocijenjen ali cu te poslusat i ako mi je internet ubistvo spor :)
Korisnikov avatar
Bozidar
Član foruma
 
Postova:  37
Pridružio se:  16.10.2011 6:12

Vrati se na Liste filmova

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron