Registracija korisnika

Ako želite, napišite vaš utisak o ovom sajtu

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Ako želite, napišite vaš utisak o ovom sajtu

Neke od njih ćemo možda odabrati za naslovnu stranu

Re: Registracija korisnika

Postod Video Majstor » 24.04.2012 23:10

mada aktivnost na ovom forumu je slaba, i ne bih da budem zaklopac na svakoj temi ili cete me
Ne brini. Svrha foruma je da se učestvuje. :)
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Registracija korisnika

Postod videographer » 28.04.2012 5:31

Mrzi me da se pravim pametan, mada uvek se nesto novo nauci. :help:

Imas iskustva sa Mac Book Pro i Seagate EXT diskovima? Radili su dobro(2 skoro indenticna, jedan je stariji godinu dana, drugi je nov), ali vise ih sistem ne prepoznaje, resenje reinstalirati Lion-a, ali me mrzi...:) Nije mi prioritet, radi sve odlicno, osim toga, probah razne software ali ne prepoznaje, ispravni su, posto rade na windowsu, Tuxera, software za Seagate je instaliran, OSXFuse, sve je instalirano, USB portovi takodje rade, takodje imam jos dva druga Western Digital externa, oni rade...:)
videographer
Član foruma
 
Postova:  21
Pridružio se:  20.04.2012 19:37

Re: Registracija korisnika

Postod Video Majstor » 29.04.2012 19:53

Imas iskustva sa Mac Book Pro i Seagate EXT diskovima? Radili su dobro(2 skoro indenticna, jedan je stariji godinu dana, drugi je nov), ali vise ih sistem ne prepoznaje, resenje reinstalirati Lion-a, ali me mrzi... Nije mi prioritet, radi sve odlicno, osim toga, probah razne software ali ne prepoznaje, ispravni su, posto rade na windowsu, Tuxera, software za Seagate je instaliran, OSXFuse, sve je instalirano, USB portovi takodje rade, takodje imam jos dva druga Western Digital externa, oni rade...

Da li pod EXT mislis na externe diskove ili na EXT file system?
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Registracija korisnika

Postod videographer » 30.04.2012 16:35

EXT je Linux, spominjao ga nisam, tako da da, eksterni hard diskovi, Seagate Free Agent Go Flex 1.5TB. Pa puta dva. Jedan je sa NTFS particijom(skladiste svega i svacega) a drugi je sa Mac OS X, dve particije( jedna je boot sa Lionom i video softwareom(super duper ghost sistema koji koristimo na poslu) a druga magacin za ostali radni materijal). Ne prepoznaje je nijedan program do sada koji sam nasao. :blush:

Hard diskovi su ispravni, lampice rade, NTFS disk je ok na PC sa Windowsom.
Mozda mogu da pokusam da nadjem software za PC koji ce da prepozna Mac OS X particije. Imas li resenje neko ? :dash2:

Kad sam ih prvi put koristio radila su oba, na ovom Lionu, pokusao sam i sa reinstaliranjem svih mogucih dodataka sto se tice prepoznavanja particija, nije uspelo. :censored:

Najvise me cudi to da ni jedan od oba ne prepoznaje. Takodje sam instalirao software sa Seagate sajta, a i onaj koji je bio na samim diskovima. :cool:

Kao sto rekoh nije mi prioritet, ali svaki dobar savet prihvatam. :hi:

:drinks:
videographer
Član foruma
 
Postova:  21
Pridružio se:  20.04.2012 19:37

Re: Registracija korisnika

Postod Video Majstor » 02.05.2012 1:39

Pa pošto su to hard diskovi od preko 1TB možda je u pitanju onaj novi sistem formatizovanja "advanced formating" ili kako se već zovu, pa da je u tome problem...
Ja na priemr imam jedan takav koji nema advanced formating i on na windows XP radi strašno sporo. Punu brzinu podržava samo Windows 7 (ili Vista). Moguće da problem koji imaš ima veze sa tim.
Ovde imaš nešto malo o tome: http://www.videomajstor.com/blog-hardver-wd20ears

Druga stvar bi mogla da bude da su particije napravljene sa nekim lošim alatom. Možda treba da budu napravljene sa nekim alatom koji ima podršku za apple kompjutere...
Pogledaj šta od softvera nudi Paragon http://www.paragon-software.com/
možda i Symantec http://www.symantec.com/products-solutions/products/
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Registracija korisnika

Postod videographer » 03.05.2012 16:45

Hvala, jesam isprobao.
A particije su napravljene sa Disk Utility, deo Apple Mac OS X Lion-a.

Radili su u pocetku. A sad ne radi ni jedan, a drugacije particije su, jedna windows druga Mac OS X.
videographer
Član foruma
 
Postova:  21
Pridružio se:  20.04.2012 19:37
Prethodni

Vrati se na Knjiga utisaka

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

cron