Preporuka za Konvertovanje

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Preporuka za Konvertovanje

Postod prijateljv » 27.02.2011 23:55

opet ja,hteo bi sa mi objasnis koje mi osnovne stvari trebaju da bi WMV,FLV i nekada MP$ honvertovao u XviD,Kako na ccompu koristim Gom player on imz sve u sebi tako da mi reprodukcija na PC0u nije promlem.Najceci problem mi je CLite codec jer su tu cogeci koji mi nikada nece trebatiKoristim Virtual Dub sa pluginima za pomenute formate i to sve radi kako treba sem MP$ koji moram da uvucem preko avi sinth(ne znam zasto)Moje pitanje je:
da li mozes da mi preporucis samo codece koji ce mi trebati za pomenuto kkomvertovanje i da mi malo objlasnis podesavanje XviD codeca-i da li to trebba svaki put pre konvertovanja da se podesavq
Napominjem ovo konvertovanje radim da bi mogao film da se gleda na kucnom DVD-u pa i ako je kvalitet malo slabiji nije strasno.Srdacan pozdrav
prijateljv
Član foruma
 
Postova:  192
Pridružio se:  25.01.2011 18:56

Re: Preporuka za Konvertovanje

Postod Video Majstor » 28.02.2011 11:46

VirtualDubMod može uz pomoć AviSyntha i instaliranih codeca da otvori skoro sve fajlove. Evo kratko uputstvo:

1) Priprema
Trba biti instaliran AviSynth
i potrebni codci da bi odredjeni video fajl radio u svim plejerima.
uglavnom je dovoljno sledećih 4:
ffdshow (ffdshow tryouts)
DivX Plus
Haali Media Splitter
Gabest Flash Video Splitter
Opise i linkove za download imate ovde http://www.videomajstor.com/softver-kodeci
Naravno moguće je da već imate instalirane sve te codece...

2)
Kada je ispunjen uslov pod 1 onda možete otvoriti taj video u VirtualDubMod-u na sledećei način:
- Idete na
File > Open video file...
- U prozoru "Open vide ofile" dole gde pise "Use AviSynth template"izaberite DirectShowSource
ta opcija služi za prikaz videa tehnologijom koju inače koriste plejeri.
- Zatim birate odgovarajuci video fajl koji zelite otvoriti. Ako nije prikazan onda ispod gde pise "Files of type" izaberite All types (*.*) i prikazaće vam se svi fajlovi iz tog foldera.

da mi malo objlasnis podesavanje XviD codeca

Teško mogu objasniti bolje od ovoga: http://www.videomajstor.com/encoder-x264
A i kao što vidiš jako je to duga priča. Kada budeš u dilemi oko konkretne opcije XviD-a onda pomeni pa ću ti dati odgovor za tu opciju.
Brži način da naučiš podešavati XviD, mislim da ne postoji. Meni je trebalo nekoliko godina da naučim te stvari jer ja nisam imao takav vodič za podešavanja već sam skupljao znanje iz milion izvora.

da li to trebba svaki put pre konvertovanja da se podesava

Ako je sve u redu XviD enkoder zadrži podešavanja onako kako je zadnji put podešen. Znači ako nećeš menjati podešavanja odna trebaš samo da menjaš opciju gde biraš da li radiš Prvi ili Drugi prolaz. To za menjanje prvog ili drugog prolaza u VirtualDub-u je neizbežno.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju

cron